Тимчасове слідча комісія з розслідування ситуації в Укрзалізниці визнала незадовільною роботу Наглядової ради компанії та в.о. голови Івана Юрика. Відповідне рішення прийнято на засіданні в п’ятницю 30 квітня, повідомила голова ТСК Юлія Гришина.

«Визнати в.о. Голови правління і членів правління «Укрзалізниці» некомпетентними і такими, що не відповідають займаній посаді. Звернутися до Кабінету міністрів з вимогою негайно звільнити в.о. Голови правління «Укрзалізниці», а також членів правління і всіх тимчасово виконуючих обов'язки керівників компанії, які фактично не несуть жодної відповідальності за стан нашої залізниці. Визнати незадовільною роботу Наглядової ради «Укрзалізниці» і звернутися до Кабміну з вимогою вже зараз, не чекаючи завершення спливу терміну функціонування чинного складу, розпочати пошук компетентних осіб, здатних ефективно управляти державним залізничним активом України», - йдеться у заяві.

Більше того, парламентарі вимагають привести рівень зарплат членів Наглядової Ради та правління УЗ у відповідність до финансовых показників компанії.

За словами Гришиноі, ані Міністр інфраструктури Владислав Криклій, ані в.о. голови Правління Іван Юрик не з’явилися на засідання ТСК. «Всі спроби налагодити конструктивний діалог та співпрацю з керівництвом «Укрзалізниці» і міністерством інфраструктури сьогодні завершені. Віднині ТСК переходить на жорсткий режим. Всім запрошеним на наступні засідання ТСК будуть вручатися не просто повідомлення, а повістки. Неявка без поважної причини буде розцінюватися як перешкоджання роботі слідчої комісії і відповідним чином кваліфікуватися згідно з Кримінальним кодексом України. Це буде стосуватися не тільки тих, хто уникає зі зрозумілих причин засідання ТСК, а й тих, хто провалив всілякі «дорожні карти розвитку», а тепер намагається сховатися за власним невіглаством, відмовляючись надавати ТСК суспільно-важливу інформацію, в тому числі про зарплати Наглядової ради», - заявила вона.

Нагадаємо, у Верховній Раді 27 січня утворили ТСК з питань перевірки та оцінки стану АТ "Українська залізниця". Планується забезпечення неупередженої і прозорої перевірки та оцінки стану АТ «Українська залізниця», розслідування бездіяльності та порушень законодавства України органами управління цього підприємства, яка призвела до значного погіршення технічного стану підприємства та основних виробничих показників. Також планувалося перевірити фахову відповідність членів правління та наглядової ради Укрзалізниці, долучених до процесів управління АТ, на підставі вимог законодавства.

Раніше Тимчасова слідча комісія Верховної Ради визнала фінансовий план Укрзалізниці на 2021 рік нереальним до виконання через завищені показники від перевезень.

Напомним, ранее сообщалось, что в Наблюдательном совете Укрзализныци отказались раскрывать данные о том, сколько денег они получают за работу, даже когда соответствующий запрос направила Временная следственная комиссия по УЗ, которую создала Верховная Рада.

Также сообщалось, что Укрзализныця отрапортовала о важном достижении - решении проблемы с дефицитом дизельного топлива.

Отметим, что, по данным Reuters, остановка поставок из заводов российской компании «Роснефть», а также плановое техническое обслуживание белорусского Мозырского НПЗ станут причиной дефицита дизтоплива в Украине в мае.

"Хвиля" также писала, что согласно прогнозу аналитиков Консалтинговой группы «А-95», из ожидаемого потребления автогаза в мае на уровне 170 тыс. тонн внутренним производством и терм-контрактами покрыто всего 51%, тогда как ранее этот показатель достигал 80%.

Также сообщалось, что в середине апреля украинские сети АЗС изменили цены на бензин, дизельное топливо и автогаз.

Кроме того, в одной из сетей АЗС сообщили, что вскоре может произойти подорожание сжиженного газа на автозаправочных станциях выше цены 20 гривен за литр.

Смотрите видео беседы шеф-редактора портала "Хвиля" Юрия Романенко с Сергеем Лещенко относительно состояния "Укрзалізниці", его функциях в Набсовете УЗ и функционале, который выполняет этот орган:

Популярные статьи сейчас

ДТЭК и Укрэнерго предупредили Укрэнерго о масштабных отключениях электроэнергии 16 июля

Зеленский оценил смену Залужного на Сырского и отражение "Харьковского" наступления РФ

Столтенберг прокомментировал предоставление F-16 Украине

Часть школ начнут обучение уже в августе: список городов

Показать еще

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook, канал Юрия Романенко на Youtube, канал Юрия Романенко в Telegram, страницу в Facebook, страницу Юрия Романенко в Instagram