Буває, дивишся на себе в дзеркало, і з жахом помічаєш, що ось тут з’явилася зайва складочка, і он там раніше не було так товсто, та й улюблені літні шорти вже не налазять … Надлишок маси тіла — одна з численних медичних проблем сучасного суспільства. Причому часто можна говорити не просто про зайві кілограми, а про ожиріння! Виявивши зайву складочку, ми замислюємося про схуднення Спроби схуднути у всіх закінчуються по-різному. Хтось легко скидає набрані кілограми, а кому-то кожні 100 г даються з великими труднощами. З чим це пов’язано, і як худнути не тільки ефективно, але й безпечно для здоров’я? Спробуємо розібратися!

Чому з’являються зайві кілограми

Надлишок маси тіла — дуже багатогранна проблема. Існує безліч причин, за якими людина тільки додає вагу, але ніяк не може її скинути. До найбільш значущих відносять:

 • порушення в роботі ендокринних залоз (особливо захворювання щитовидної і підшлункової залози);
 • спадкову схильність (особливості фігури, як і багато інших ознак, успадковуються);
 • переїдання — частий супутник людей, які сидять на всіляких дієтах, тому що зриви неминучі;
 • недостатнє вживання рідини, що приводить до порушення обміну речовин в цілому;
 • сидячий спосіб життя і брак руху, які особливо виражені у працівників офісу;
 • проблеми в емоційній сфері, які багатьох спонукають «заїдати стрес»;
 • паразитарні захворювання — найчастіше вони сприяють набору ваги, а не його втрати, як прийнято вважати.

Нерідко цих причин не одна, а відразу декілька, і в результаті знизити вагу стає не просто складно, а практично неможливо. Адже якщо людина, що страждає, наприклад, ендокринним захворюванням, буде сидіти на дієті — це не допоможе їй схуднути. Більш того, спроби заморити себе голодом тільки нашкодять похитнувши здоров’ю ще сильніше!

Налагоджуємо вагу без шкоди для організму

Схуднення — непросте завдання для людини з надлишком маси тіла. Адже недарма в медицині існує окрема галузь, що займається проблемами зайвої ваги — дієтологія. І її фахівці виділили кілька принципів, які допомагають зробити процес зниження ваги не тільки можливим, але і безпечним. Читайте також: як швидко схуднути за тиждень? Основні правила і рецепти страв.

 • встановіть причину

Перш ніж сідати на дієту або починати активні заняття спортом, варто зрозуміти, в чому причина зайвої ваги. Як тільки людина з допомогою лікаря розбереться в причинах проблеми, з’явиться можливість підібрати оптимальні способи позбавлення від зайвих кілограмів, які реально працюватимуть.

 • Фізична активність — запорука здоров’я

Фізична активність в мінімальних кількостях рекомендується всім людям, що страждають від ожиріння або декількох зайвих кілограмів. Причому потрібно не просто заганяти себе в спортивному залі, а підбирати посильні навантаження і раціональні комплекси вправ.

 • Свіже повітря допоможе

Користь прогулянок на свіжому повітрі не перебільшена. Під час пробіжки або ходьби по парку спалюється більше калорій, ніж при стандартних тренуваннях в спортивному залі. Сприяє цьому свіже повітря, нерівність рельєфу, по якому йде або біжить людина, і інші фактори. Прогулянки також знижують рівень стресу.

 • Пам’ятайте, що людина складається з води на 80%

Здавалося б, про таку життєвої потреби, як угамування спраги, забути неможливо. Однак медична практика демонструє прямо протилежну картину. Коли людина нехтує питним режимом, вона в результаті набирає вагу і не може її скинути. Пов’язано це з накопиченням в організмі шкідливих речовин, які в нормі виводяться з сечею.

 • Створіть умови для повноцінного сну

Сон — ще одна невід’ємна частина людського життя. Якщо його недостатньо, порушується гормональна регуляція в організмі, і людина відчуває постійний голод.

 • Перекус — це не вихід

Поширений міф про те, що невеликий перекус з вживанням 100-150 калорій може збити апетит. Дієтологи давно відмовилися від цієї помилки. Перекушування тільки загострюють почуття голоду, а тому, якщо й захотілося, потрібен повноцінний прийом їжі.

Правильне харчування — запорука швидкого і нешкідливого схуднення

Дієта і схуднення — поняття, що йдуть рука об руку. Навіть якщо людина набрала вагу через ендокринологічні захворювання, корекція надлишкової маси буде проходити і через дієту в тому числі. Головне — правильно скласти раціон!

Сприяють втраті ваги:

 • продукти з великим вмістом білка, в яких максимум будівельного матеріалу для організму, але при цьому мінімум калорій (Курне м’ясо, печінка тріски, яйця);
 • натуральні молочні продукти, в яких багато лінолевої кислоти, що сприяє переробці жиру в енергію;
 • різні крупи, які не тільки допомагають у контролі жирового обміну, а й виводять токсини, забезпечують довгий почуття ситості;
 • фрукти і овочі — не тільки втамовують почуття голоду, але і сприяють витраті енергії, так як на їх перетравлення організм витрачає багато сил.

Здавалося б, немає нічого простішого, ніж сісти на дієту і скинути зайві кілограми. Однак насправді надлишкова маса тіла — проблема, для вирішення якої потрібно докласти серйозних зусиль. Худнути потрібно з розумом, щоб не тільки запобігти поверненню зайвих кілограмів, але і не нашкодити організму.

Популярные статьи сейчас

Геннадий Москаль едва не умер онлайн: видео

Украинцам с Донбасса изменили правила выплат

Вятрович отреагировал за запрет символики СС "Галичина" в Украине

Все изменится. Срочное заявление главы Минздрава

Показать еще