Громадський діяч та екс-голова Черкаської ОДА Роман Боднар розповів, що Україні потрібно провести облік тіньового газу, оскільки може виявитись, що країна може сама себе забезпечити газом.

Про це він сказав у новому випуску програми "Романенко Бесіди" з Юрієм Романенком.

“Північний потік-2” для Росії вкрай важливий був. Він важливий для Німеччини. Якщо взяти і наше геополітичне розташування, і наші унікальні газові сховища, і наші можливості, наш потенціал, він ще є, то, в принципі, Україна могла б бути газовим хабом для всієї Європи, але в цьому не зацікавлена ні Росія, ні Німеччина. Тому, робилося все для того, щоб Україну вивести із договірних стосунків”, - сказав Роман Боднар.

За його словами, облік газопостачання ведеться на виході з Росії і потім на вході у Європу. На території Україні облік не ведуть.

“Перше питання – облік. Ми не можемо говорити про жодну реформу в паливно-енергетичному комплексі, поки ми не побачимо баланс… Змоделювати ситуацію, побачити, скільки в нас тіньового газу. Якщо це все вивести в прозорий облік, може бути таке, що ми можемо себе забезпечити, можемо ще й експортувати”, - додав Боднар.

Як повідомляла “Хвиля”, експерт оцінив рішення Зеленського по розгону наглядової ради Нафтогазу.

Окрім цього, “Хвиля” повідомляла, що Кулеба запропонував обговорити Північний потік-2 на нормандському форматі.