Глава Министерства здравоохранения Максим Степанов заявил, что наиболее тяжелый период борьбы с распространением коронавирусной инфекции COVID-19 в Украине еще не наступил.

Об этом он сказал в своем видеообращении к народу, которое опубликовано на странице МОЗ в Facebook.

Звернення міністра охорони здоров'я України Максима Степанова

‼️ Звернення міністра охорони здоров'я України Максим Степанов: Добрий день. За перші три дні роботи я отримав тисячі звернень, скарг, пропозицій і запитань. Здоров’я - найважливіше для кожного. А зараз це не просто турбота про себе та близьких, а ще й переживання на тлі пандемії. Я впевнений, щоб ефективно підтримувати українців, Міністерство охорони здоров’я має бути відкритим та зрозумілим. Тому зараз швидко про те, що ми вже зробили: Найголовніше - ми затвердили єдиний державний протокол лікування для хворих на COVID-19. Ми зробили це за два дні, і вже зараз усі медики країни отримують чіткий алгоритм лікування хворих. На жаль, від цього вірусу немає щеплення чи ліків. Більше того, не застрахований ніхто, і захворіти може кожен. Але багато країн, які зіткнулися з цим невидимим ворогом раніше за Україну, вже мають ефективні напрацювання у боротьбі з хворобою, спричиненою новим коронавірусом. І ми встановили стандарт лікування, який базується на досвіді цих країн. Лікарі. Я звертаюсь до вас. Передусім дякую вам за відданість справі. За вашу силу і мужність у порятунку людських життів. Я знаю ті проблеми, з якими ви стикаєтесь щодня. Їх безліч. Я дякую, що ви звертаєте нашу увагу на ті питання, які необхідно розв'язувати першочергово. На жаль, за кілька тижнів нам не вдасться побудувати сучасну медичну систему, але ми не відкладаємо це у довгий ящик, ми параллельно працюємо над реформою. Що ж до сьогоднішніх викликів, то всі сили кинуті на їх вирішення. Медики первинної екстреної допомоги - ми деталізували список лікарів, що отримають підвищення оплати, і винесли його в наказ. Звичайно, ви на передовій цієї війни, звичайно, ви маєте отримувати це підвищення, і ви його отримаєте. Медичні працівники, що працюють в неукомплектованому штаті, без належного захисту та підтримки, - ми працюємо цілодобово, щоб ви могли працювати захищеними та в нормальних умовах. Я зайшов у Міністерство, де ми поки що все реалізуємо в ручному режимі, керуючи всіма процесами в реальному часі, налагоджуючи й відновлюючи зв'язки між різними напрямами та медичними установами. Це велика відповідальність. Адже зараз немає нічого важливішого, ніж люди, їхнє життя та здоров'я. За це ми боремося цілодобово, крок за кроком розв’язуючи проблеми. Найважчі тижні попереду. Але я впевнений, що згуртувавшись український народ переможе будь-яку напасть, у тому числі і коронавірус. Тільки разом ми можемо зменшити руйнівні наслідки пандемії. І останнє. Шановні українці, заради вашої ж безпеки ми посилили карантинні заходи. Залишайтеся вдома. Карантин - це не канікули. Це війна з невидимим ворогом, і ви - перша лінія захисту.

Posted by Міністерство охорони здоров'я України on Thursday, 2 April 2020

"Наиболее тяжелые недели впереди. Но я уверен, что, сплотившись, украинский народ победит любую напасть, в том числе коронавирус", — заявил министр.

Степанов также отчитался о проделанной работе на посту главы Минздрава. Он доложил о создании единого госпротокола лечения для инфицированных коронавирусом, в котором прописаны действия медиков при работе с зараженными.

Министр здравоохранения отметил, что COVID-19 может заразиться любой человек и от инфекции пока нет лекарств и вакцины. Однако он заверил, что Украина будет использовать опыт зарубежных стран в борьбе с инфекцией.

Степанов также обратился к медикам и выразил им благодарность за их работу и то, что они указывают на проблемы, требующие первоочередного решения. По его словам, сотрудники первичной экстренной помощи обязательно получат повышение заработной платы, а медики с дефицитом защитных масок и костюмов — необходимые средства для предотвращения заражения.   

Кроме того, министр признал, что украинская система здравоохранения требует скорейшего улучшения.

"За несколько недель нам не удастся построить современную медицинскую систему, но мы не откладываем это в долгий ящик, мы параллельно работаем над реформой", — заявил он.

Напомним, ранее глава Минздрава Максим Степанов объяснил, кого из медиков коснется трехкратное повышение зарплаты.

Как сообщал портал "Хвиля", председатель МОЗ Степанов заявил, что пандемия COVID-19 — это война, которая уже у "дверей" в Украину.

Коронавирус изменит порядок во внутренней и внешней политике Украины. Шеф-редактор портала "Хвиля" и политолог Юрий Романенко подробно рассказывает почему.

Популярные статьи сейчас

Названо главное условие для высокой пенсии

Минздрав назвал области, где нельзя смягчать карантин

Резников рассказал, чем опасно поведение России на Донбассе

Пенсионеров освободили от уплаты налогов: кого коснется

Показать еще

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook, страницу «Хвилі» в Instagram.