Василь Мінчев: «Європа рухається до тіснішого Союзу»

Василь Мінчев: «Європа рухається до тіснішого Союзу»

Що насправді відбувається в угорському політичному житті, і які стосунки має консервативний Будапешт із Союзом? Чий газ ми купляємо на Дунаї? Чи працює ЄС? І – чи впливають у ЄС молодіжні партійні організації на політику власної країни? Про це та інше – в інтерв’ю з Васілем Мінчевим – секретарем міжнародного комітету «Фіделітас» (молодіжного крила нині урядової партії «ФІДЕС», відповідальним за Балтійський регіон), співробітником Інституту оборонної та безпекової політики Pallas у Будапешті, впливовим публіцистом та волонтером.

Василю, як почуває себе уряд Орбана? Вся можлива влада в його руках (чи, можливо, я помиляюся?), тож чи успішно цей уряд долає економічну кризу?

Оскільки Угорщина практично не має корисних копалин (за виключенням мінеральної води, якої, вочевидь, недостатньо для підтримки економічного розвитку, принаймні на нинішній стадії технологічного поступу, на якій виробництво геотермальної енергії не впроваджено, та навіть й в майбутньому, оскільки така галузь не здатна постачати сировину), угорське господарство цілком залежить від інших країн. Внаслідок цього, Угорщина не зможе повністю видужати до тих пір, поки криза триває всюди.

На щастя, українці можуть підняти настрій своїм близьким людям завдяки сувенірній крамничці www.newdelhi.com.ua, придбавши різноманітні вироби, привезені з Індії.

Тим не менш, уряд Орбана зважився на сміливі бюджетні реформи – так, заморожено видатки на суму, що дорівнює 0.3% ВВП, на 2013 та 2014 рр., що із часом ліквідує бюджетні дефіцити, які почалися у 2004 році, під час урядування соціаліста Петера Меддьєши.

Це, разом із достроковим погашенням угорських зобов’язань перед МВФ — важливі кроки, спрямовані на досягнення більш високого рівня незалежності країни та її економіки, принаймні коли йдеться про фінанси. З іншого боку, дострокова виплата кредиту зазнала критики с боку деяких експертів, які вказують на те, що масована емісія валюти призведе до подальшого зростання і без того великого внутрішнього боргу. Наслідки цього у світлі глобальної кризи ще попереду.

Коли читаєш, наприклад, EU Observer, складається враження, що Угорщина – на шляху до ізоляції у межах Союзу. Наскільки це відповідає дійсності?

На мій погляд, про ізоляцію не йдеться – прагнення більшої незалежності більше відповідає контексту. У світлі останніх подій, таких як погашення кредиту МВФ, про яке я згадував у відповіді на попереднє запитання, курс угорського уряду стає все більш очевидним. Ізоляція, це не мета, але (можливо, неминучий, але не обдуманий наперед) поточний наслідок цих зусиль. Однак, в Угорщині справді існує партія, яка прагне саме ізоляції в рамках Союзу або навіть виходу з нього – назва цієї партії Йоббік.

Знов-таки, коли йдеться про незалежність країни, озирніться і ви легко побачите – вам це буде простіше, аніж західним журналістам – чому Угорщина виявляє таку обережність щодо участі у Союзі. Вона колись вже належала до табору, утвореного іншим союзом – а ви були частиною самого цього союзу, і ці часи не настільки давні, щоб про них можна було остаточно забути.

Надії лівиці, здається, пов’язані із фігурою Гордона Байнаї. Його сприймають як непартійного технократа? На вашу думку, чи є в нього шанс повернутися до прем’єрського крісла?

Хоча ліві в даний час розділені на три окремих крила з трьома сильними лідерами — колишнім держсекретарем в уряді Ференца Дюрчані, Аттілою Местерхазі (як лідером соціалістів), власне Ференцем Дюрчані (лідером власної партії, Демократичної коаліції), відповідно наступником Дюрчані, Гордоном Байнаї, багаторічний досвід вчить нас, що попри будь яке напруження ззовні, ліві завжди міцно згуртовані.

На цей раз, об’єднання може зіграти вирішальну роль для них, тому що інакше існує ризик для однієї з платформ залишитися поза грою, а їхні голоси розділять між собою інші партії,в тому числі той самій ФІДЕС. Зрозуміло, що жодна з платформ самотужки не здатна створити більшість, тому єдиний шанс для них набрати переконливу кількість голосів – це об’єднатися.

Байнаї єдиний з трьох здатний показати гарні результати, принаймні в цифрах — хоча засоби, якими він їх досяг, небезсуперечні. Коментувати його шанси немає сенсу, оскільки він боротиметься не сам — і якщо його партія об’єднується з двома іншими, люди голосуватимуть за нього не як за людину (або окремого кандидата), але за об’єднані платформи як ціле.

Які в FIDESZ електоральні перспективи – чи буде партія спроможна створити нову більшість, чи буде змушена домовлятися із крайньоправою ЙОББІК? Які стосунки між цима двома політичними силами?

Насолоджуючись вперше – і, вочевидь, востаннє – більшістю у дві третини голосів, FIDESZ зараз працює над створенням простої більшості у наступному скликанні. Різні опитування показують суперечливі результати, що стосуються перспективи досягнення цієї мети. Популярність партії, безсумнівно, знизилася — хоча і не скоротилася критично, якщо ми порівняємо її з популярністю, якою тішився ФІДЕС перед поверненням до влади, особливо в останні роки і місяці між виборами 2010 року.

Поза всяким сумнівом, це зниження зводиться хіба що до деяких спірних ходів, яким опозиція і ЗМІ приділяли надмірну увагу. З іншого боку, ФІДЕС, як і раніше, має шанс стати «найменш поганою» партією, оскільки ліві, безперечно, завели країну в глухий кут, у лібералів (партія «Політика може бути іншою») немає програми взагалі. Так само, програма Йоббік є занадто радикальною, щоб дозволити цій партії увійти в уряд.

Хоча ФІДЕС має більше спільного з останньою з точки зору ідеології, мій особистий вибір, а це «Політика може бути іншою» – підкреслюю, що це не обов’язково офіційна доктрина партії – це на простій підставі, що вони не мають конкретної програми, а значить, з ними простіше домовлятися.

Як би то не було, «Фіделітас», безсумнівно, гратиме ключову роль у майбутній кампанії або кампаніях правиці.

Незабаром Україна розпочне реверсні поставки газу з території Угорщини. Інтрига між Києвом та Москвою полягає у тому, що цей газ, імовірно – російський за походженням. Як можете це прокоментувати?

Наскільки я знайомий з питанням, природний газ, про який йдеться, постачає німецька компанія RWE, яка в свою чергу купує газ у Росії за більш вигідними цінами — що дозволяє компанії продавати газ Україні за помітно більш вигідною ціною, ніж пропонує Росія — близько 420 доларів в останньому випадку і близько 400 у першому. Ще один крок для України у бік Європи — або, можливо, для Європи назустріч Україні.

Що таке ФІДЕЛІТАС – молодіжний резерв партії? Чи працює він як кар’єрний ліфт?

Може, так – а може, ні, справа завжди у талановитості політика: деякі починають там свою кар’єру і стають професійними політиками, інші починають у молодіжці свою кар’єру і стають добре оплачуваними держслужбовцями, а хтось не досягає нічого.

Різниця між Fidelitas і, скажімо, молодіжною організацією партії Vienotība в Латвії, чи IRL Noored в Естонії та іншими, є те, що офіційно ми — партнери по коаліції з ФІДЕС, але це тільки звучить гарно, бо у вищезгаданих молодіжних організацій набагато більше свободи – чи це втручання в дії партії, чи критика курсу партії або призначення своїх кандидатів на певні посади.

Василю, цього питання не уникнути… Ви – етнічний болгарин. Як сталося, що Ви стали приймати участь в угорській політиці? Чи достатньо вивчити угорську мову, щоби «зійти» за місцевого?

Вивчити мову завжди недостатньо. Як вам відомо, не всі, хто говорить французькою, стають «місцевими» у Франції. Не кажучи вже про Англію або США

Зрозуміло, що Угорщина – це особливий випадок, оскільки угорською володіє мало людей – у світі, і навіть серед іноземців, які проживають в країні. Є навіть угорські громадяни, які не говорять угорською. Тож для мене, громадянина Болгарії, це честь бути запрошеним вступити у ФІДЕС у 2008 році, завдяки моїм мовним навичкам, які, на думку мого друга, в той час члена ФІДЕС, могли виявитися корисними. І мені певною мірою пощастило, що я прийняв цю пропозицію не одразу, а приєднався до Fidelitas в 2010 році.

Там я дійсно мав можливість скористатися моїм знанням мов та навичками міжособистісного спілкування і пам’яті, причому двома останніми — під час обох кампаній в 2010 році. Хоча мої мовні навички були оцінені одразу після того як я вступив в організацію, але тільки у 2011 році, за керівництва Шемере Маурера, я спочатку вступив у Міжнародний комітет партії, лише потім у 2012 році, за очільництва Чаби Фараго, я долучився до центрального комітету .

Чи Ви колись співпрацювали з таким програмами ЄС, як «Молодь у дії» і, якщо так, наскільки ефективними вони є, а якщо ні, то чи є враження, що ЄС щиро підтримує громадський активізм молоді?

Так, мені пощастило прослужити волонтером один рік у Франції. Це був переломний момент у моєму житті, і, я можу стверджувати, в житті всіх нас, хто був там і відпрацював повний термін. Я переконаний: кожен, хто хоче стати політиком, повинен послужити волонтером протягом певного періоду, бо потім рішення, прийняті без знання потреб і проблем найбільш вразливих членів суспільства, можуть виявитися небезпечними, оскільки ґрунтуватимуться на спотвореному сприйнятті реальності — або відсутності уяви про реальність. На жаль, фінансування волонтерських програм чомусь вважається державними витратами, які, через скорочення бюджету, не є пріоритетними.

Чи насправді ми спостерігаємо кризу ЄС, а чи це перебільшення, і тоді – про що йде мова?

Якщо коротко, криза – це втрата людьми віри у справу, і чим більшим стає ЄС, тим глибшою стає криза. Замість досягнення загальних цілей, країни, як правило, переслідують свої власні, використовуючи ЄС як засіб. І я не проти розширення – я проти того, щоб за деревами не бачити лісу.

Англомовний текст доступний за адресою: http://mmaxline.wordpress.com/2013/08/31/vasil-minchev-fidesz-is-still-well-in-the-saddle-and-europe-heads-for-more-union-and-not-a-vehicle-for-national-bureaucracies/

Последние новости
В Иране пассажирский самолет загорелся в воздухе

В Иране пассажирский самолет загорелся в воздухе

Пилотам удалось посадить горящий самолет
Скалецкая отчиталась Зеленскому о ситуации с коронавирусом в Украине

Скалецкая отчиталась Зеленскому о ситуации с коронавирусом в Украине

В Минздраве заявили о готовности к возможному появлению коронавируса 2019-nCoV в Украине
Тищенко прокомментировал возможность занять пост Гончарука

Тищенко прокомментировал возможность занять пост Гончарука

В скандале с прослушкой Гончарука депутат не видит ничего криминального
С «крестного отца контрабанды» Альперина сняли «электронный браслет»

С «крестного отца контрабанды» Альперина сняли «электронный браслет»

Забавная история от адвоката Альперина
«Южмаш» оскандалился из-за сделки с российской компанией

«Южмаш» оскандалился из-за сделки с российской компанией

Украинский завод заказал алюминия из России на 43 миллиона
Качинський объяснил агрессивную политику Путина на примере Крыма и Донбасса

Качинський объяснил агрессивную политику Путина на примере Крыма и Донбасса

Качиньский увидел в Россие агрессора, которому должны противостоять силы НАТО
Венедиктова жестко обратилась к Порошенко по поводу его визита в ГБР

Венедиктова жестко обратилась к Порошенко по поводу его визита в…

Исполняющая обязанности директора Государственного бюро расследований призвала экс-президента и народных депутатов начинать «жить по закону»
Гиркин и левые силы вывели россиян под администрацию Путина

Гиркин и левые силы вывели россиян под администрацию Путина

Активисты устроили акцию протеста против поправок в Конституцию
Авто дипломата Игоря Дира сожгли в Ужгороде: видео

Авто дипломата Игоря Дира сожгли в Ужгороде: видео

В Ужгороде сожгли автомобиль бывшего посла Украины в Швейцарии и в Лихтенштейне
Коронавирус 2019-nCoV: назван масштаб эпидемии

Коронавирус 2019-nCoV: назван масштаб эпидемии

В Китае признали кризис общественного здравоохранения
Умер протоиерей РПЦ Чаплин, призывавший к «расчленению» Украины

Умер протоиерей РПЦ Чаплин, призывавший к «расчленению» Украины

Об этом сообщили прихожане
НБУ назвал дату введения в оборот новой купюры

НБУ назвал дату введения в оборот новой купюры

Нацбанк обновил банкноту номиналом 200 гривен
Зарплаты чиновников и простых украинцев сравнили в цифрах

Зарплаты чиновников и простых украинцев сравнили в цифрах

Разрыв между доходами чиновников и бюджетников поражает
Презумпция виновности власти и свобода слова

Презумпция виновности власти и свобода слова

После публикации проекта Закона о, так называемой, «информационной безопасности», вопрос перед обществом и СМИ стоит так: чьей отставки требовать: Бородянского и Ткаченко или самого Зеленского?
Зеленский анонсировал перестановки во власти

Зеленский анонсировал перестановки во власти

О кадровых изменениях и смене имиджа Украины
Образование, принципы, мотивации: как стать богатыми и успешными

Образование, принципы, мотивации: как стать богатыми и успешными

Бедность и нищета начинаются с образования. Если вы не способны адекватно и масштабно смотреть на мир, то вам и вашим детям будет сложно принять дары и возможности, которые он может вам предложить.
Украинцам рассказали о «сюрпризах» закона о дезинформации Бородянского

Украинцам рассказали о «сюрпризах» закона о дезинформации Бородянского

Миллионные штрафы и тюремный срок - новая свобода слова
Песков увидел контакт между Путиным и Зеленским

Песков увидел контакт между Путиным и Зеленским

Пресс-секретарь президента России заявил об эффективном контакте, который возник между президентами России и Украины
Зеленский назвал стенограмму разговора с Трампом «бестселлером»

Зеленский назвал стенограмму разговора с Трампом «бестселлером»

"Это популярное чтиво"
Названы самые продаваемые бренды авто в Европе

Названы самые продаваемые бренды авто в Европе

Лидеры оказались довольно неожиданные
У Зеленского назвали цель визита президента в Польшу

У Зеленского назвали цель визита президента в Польшу

Программой визита Зеленского также предусмотрена встреча с лидером Польши Анджеем Дудой
В Черновцах пьяный отец жестоко расправился с дочерью: видео

В Черновцах пьяный отец жестоко расправился с дочерью: видео

16-летняя Анна Крицкая чуть не сгорела живьем из-за того, что заступилась за мать
Разговор Трампа с Парнасом, Фруманом и другими о поддержке Украины слили в сеть

Разговор Трампа с Парнасом, Фруманом и другими о поддержке Украины…

«Как долго они продержатся в борьбе с Россией?»
В «Борисполе» ужесточат контроль из-за китайского коронавируса nCoV

В «Борисполе» ужесточат контроль из-за китайского коронавируса nCoV

Будет введен температурный скрининг пассажиров на прямых китайских авиарейсах
У Гончарука похвастались снижением цены на тепло

У Гончарука похвастались снижением цены на тепло

В Кабмине отчитались о снижении суммы в платежках за отопление и горячую воду
Зеленский определил контактера с куратором Путина по Украине

Зеленский определил контактера с куратором Путина по Украине

Ермак и Козак продолжат работать в привычном режиме?
Стрельба в киевском Гидропарке: объявлен план «Перехват»

Стрельба в киевском Гидропарке: объявлен план «Перехват»

В столичном Гидропарке, во время конфликта, мужчине выстрелили в лицо
МИД Ирана иронично ответил Трампу на возможность переговоров

МИД Ирана иронично ответил Трампу на возможность переговоров

В МИДе Ирана посоветовали американскому президенту, опираться на факты, а не на газетные заголовки
Разумков, Богдан, Тимошенко: Зеленский удивил празднованием Дня рождения

Разумков, Богдан, Тимошенко: Зеленский удивил празднованием Дня рождения

"Все было скромно, без пафоса"
Украину заполонил фальсификат популярного продукта: что нужно знать

Украину заполонил фальсификат популярного продукта: что нужно знать

Как отличить подделку и почему фальсификат опасен
Читай также
Последние новости

В Иране пассажирский самолет загорелся в воздухе

Скалецкая отчиталась Зеленскому о ситуации с коронавирусом в…

Тищенко прокомментировал возможность занять пост Гончарука

С «крестного отца контрабанды» Альперина сняли «электронный браслет»

«Южмаш» оскандалился из-за сделки с российской компанией

Качинський объяснил агрессивную политику Путина на примере Крыма…

Венедиктова жестко обратилась к Порошенко по поводу его…

Гиркин и левые силы вывели россиян под администрацию…

Авто дипломата Игоря Дира сожгли в Ужгороде: видео

Коронавирус 2019-nCoV: назван масштаб эпидемии

Умер протоиерей РПЦ Чаплин, призывавший к «расчленению» Украины

НБУ назвал дату введения в оборот новой купюры

Зарплаты чиновников и простых украинцев сравнили в цифрах

Презумпция виновности власти и свобода слова

Зеленский анонсировал перестановки во власти