План «Переворот»: чи може Банкова зайти так далеко?

План «Переворот»: чи може Банкова зайти так далеко?

Відсутність реальної можливості мобілізувати електорат,  а також страх нести відповідальність за корупційні оборудки може штовхнути Банкову на радикальні дії в дусі пізнього Віктора Януковича.

У арсеналі політтехнологів чинного Президента залишилося не так багато «козирів», які не можуть бити «джокера» з розслідування справи в «УкрОборонПромі».

Україна може вперше в своїй історії випробувати сценарій «Перевороту» для того, щоб панівна верхівка змогла відмінити вибори та залишитися владою.

На суботу 16 березня запланована акція «Національних дружин» проти мародерів у армії. Вона може бути використана для того, щоб зупинити хід виборів.

Ця публікація є особистою думкою, суб’єктивним аналізом подій і інформаційних хвиль. За нею не стоять інсайди чи якась закрита інформація.

Маніпуляції цифрами: підготовка громадської думки

Обличчя паніки. Саме так я би назвав «дуту» соціологію від «Соціс», яку оприлюднили 13 березня. Компанія, пов‘язана з політтехнологом Ігорем Гринівим, який є стратегом кампанії Петра Порошенка, намагається всіляко вивести клієнта у другий тур.

Раніше ця компанія проводила дослідження спільно з Центром ім.О.Разумкова та КМІС. Для збереження довіри. Тепер – просто «Соціс».

Рейтинги Петра Порошенка не головне в цьому опитуванні. Так, соціологія показує, що Юлія Тимошенко, основний опонент Гаранта, не проходить в другий тур.

Але цікаво інше.

«Корупція не потрапляє в топ-5 проблем для українців – «Социс». Під такими заголовками розганялися дані дослідження. Далі йшлося приблизно таке: «Українців, крім війни на сході, найбільше непокоять високі тарифи й низькі зарплати, а питання корупції хвилюють лише одну п’яту частину населення».

Іншими словами – під даними соціологічного дослідження вкотре повторюється теза про те, що корупція – не така і жахлива проблема.

«Але є одне але». Корупція в оборонному секторі – це не абстрактне заробляння грошей чиновником. І не мила подачка лікарю. Фактично, корупція в сфері безпеки – це і є посильний внесок правлячого клану в продовження війни. Банально – це вигідно.

Чому соціології вдається

Даними соціології не можна нехтувати. Людина – істота суспільна. Вона орієнтується на те, щоб бути «нормальним». Або навпаки – бути епатажним і давати «ляпаси громадському смаку».

Фальшування соціології – далеко не оригінальний прийом. Вигадані цифри підтримки часто давали можливість владі легалізувати себе.

У той час же час саме наявність соціологічних досліджень давала можливість опозиції захищати свій результат.

Наприклад, саме соціологічні екзит-поли не дали владі Шеварнадзе сфальшувати вибори 2003 у Грузії. «Революція троянд»  пройшла на тлі того, що ЦВК Нани Девдаріані намагалася сфальшувати результати. Опозиційні партії ж не проходили до парламенту за офіційними результатами, хоча всі екзит-поли показували інші дані.

Далі — спроби Шеварнадзе переговорити з усіма лідерами опозиції. Марш на Тбілісі. І «Революція троянд» як наслідок.

Легко підмалювати графіки. Важко змінити реальність

Просто зробити графік соціології з потрібним результатом. Важко привести людей і змусити проголосувати як треба.

Реальні наслідки скандалів у оборонці можуть штовхати Банкову на пошуки нестандартних ходів.

Скандал із родиною Гладковських відбувся на етапі мобілізації виборців. Гаряча пора!

Гарні плани щодо використання грошей з програми «Турбота» та монетизації пільг було перекреслено.

Скандал в «УкрОборонПромі»  дратує найбільших прихильників Петро Порошенко. Він б’є по досить успішному (ніде правди діти) патріотичному сценарію «Армія! Мова! Віра!». Косить образ патріота під корінь.

Таким чином, другий тур і перемога можуть стати примарою. Нездійсненною мрією.

А що далі?

Мотивація Петра Порошенка – зберегти владу

Події 2014-2019 років були дуже насиченими для України. Держава вперше зіткнулася з серйозними викликами.

Петро Порошенко прийшов з нереально високим рейтингом. І в реально складний час.

На жаль, мої особисті висновки з періоду його правління такі: незважаючи на загрозу та конфлікт, він пішов шляхом заробляння грошей.

«Банкопад» часів Гонтаревої. «Роттердам +». Адміністративна боротьба з Андрієм Садовим (сміття реально було вивозити в інші міста, проте в відкритих джерелах з’являлася інформація про заборону це робити прямо з Банкової).

Ставки високі. У випадку програшу – команду Петра Олексійовича чекають досить жорсткі суди. Втрата всього.

Навіть умовне припущення про «консенсус еліт» і надія на те, що «вони домовляться» — не витримують жодної критики.

Україна втратила ресурси, успадковані від СРСР. Світ швидко змінюється. Союзники є досить пасивними.

Хто би не прийшов до влади після виборів – він не зможе «спустити» гучні справи. Суспільство втомлене, агресивне і чекатиме швидких рішень. Всього та негайно.

Не можна виграти вибори – то може би відмінити їх?

Спроба перенести вибори вже робилася командою Петра Порошенка. Причиною був конфлікт в Азовському морі. Період дії воєнного стану показав, що змін особливо ніяких не відбулося. Навіть там, де цей стан був.

Погратися в Ердогана знову – гарний шанс зупинити невдалу політичну гонку, підчистити інфраструктуру гравців і почати заново. Знаєте, гравці в комп’ютерні ігри люблять натиснути режим «Зберегти гру», а потім спробувати авантюрний метод виконання задачі.

Солодке слово «Провокація»

Конфлікт вертикалей СБУ і Національної поліції фактично перейшов у гостру фазу.

СБУ – сфера впливу Президента Петра Порошенка. МВС – ну ви знаєте…

Початок березня запам’ятався ще й тим, що зустрічі Петра Порошенка в Черкасах і Житомирі фактично були зірвані членами організації «Національні дружини».

На 16 березня «Національні дружини» планують акцію проти мародерства в армії.

Досить зручний простір для провокації. Спеціально навчені люди можуть проникнути в ряди представників «Національних дружин», які запланували на суботу мітинги, та обіграти сценарій 1 грудня 2013 року. Пам’ятаєте, тоді поряд з представниками радикальних організацій були і люди, які проходили повз ряди міліціонерів?

Що може бути?

З подачі неопізнаних людей може початися штурм адміністративних споруд, агресивні дії щодо правоохоронців. Багато варіантів може бути.

У відповідь – спротив. Офіційні заяви про провокацію. Облави на представників опозиційних партій. Можливо, введення надзвичайного стану.

Переможців за такого варіанту може просто не бути. Це гидкий сценарій і я мрію про те, щоб він так і залишився як гіпотеза.

Будь-якою боротьбою вертикалей влади. Будь-якими заворушеннями можуть скористатися зовнішні сили, які лише мріють про міжнародне та внутрішнє ослаблення України.

Ігри в Ердогана?

Схожа до описаного сценарію історія відбулася влітку 2016 року в Туреччині. Наразі експерти не приходять до спільного висновку про корені путчу.

Реальність показує, що Президент Реджеп Таїп Ердоган вдало повернув конфлікт з опонентами в свою перевагу.

«Мятеж не может кончиться удачей, — в противном случае его зовут иначе».

За період з липня по грудень 2016 року в Туреччині було арештовано близько 37 тисяч людей за підозрою в участі у перевороті. Пройшла величезна чистка всіх органів влади. Нелояльні елементи були просто вичищені з держапарарту.

Під крики про боротьбу зі зрадниками було фактично встановлено суперпрезидентський режим з опертям на консервативні та релігійні шари населення.

Гра українських лідерів у Ердогана може привести до дуже поганих наслідків.

Або шляхи Лева Рохліна

Історії з переворотами можуть мати різні закінчення в тому числі і для їх організаторів.

До слова, свого часу переворотом намагався лякати Бориса Єльцина генерал Лев Рохлін. Лев Рохлін вважав, що Борис Єльцин веде країну не туди (на мою думку, якраз Єльцин вів Росію правильно, в бік розвалу та ослаблення, але то є лірика). Тому почав підготовку путчу. Історики описують логіку Рохліна просто: розпочати в Москві протести з вимогою відставки уряду та Президента. Єльцин такого не любив — і мав віддати наказ ввести війська. А хитрий Рохлін на той час уже мав переговорити з ключовими генералами та, таким чином, захопити владу.

Не вдалось. У липні 1998 року його знайшли застреленим. За офіційною версію, його убила дружина після сварки.

Якщо не Порошенко – то…То просто хтось інший!

Вибори 2019 року є чи не найбільш цікавою гонкою в незалежній Україні.

Чи не вперше немає чіткого фаворита. Важко сказати про учасників другого туру.

На тлі жорсткої системної та інфраструктурної кризи пасажири на борту держави не забувають жартувати і насолоджуватися гумором.

Зріла держава – це там, де еліти вміють програвати. І після виборів роблять роботу над помилками та йдуть на наступні вибори.

Агресія та спроба фальсифікувати – ознака слабкості. Чи зможемо ми (українські виборці) не втратити глузд від маніпуляцій виборчих штабів? Чи зможемо не загубити себе серед чорних кішок фейків у темній кімнаті українського інформпростору?

Нещодавно побачив скріншот з фейсбуку, де ряд користувачів говорили, що готові вже й виправдати фальсифікації, аби лише не пройшла Юлія Тимошенко чи Володимир Зеленський. Це свідчить про те, що аграрні посіви «скрєп» знаходять ґрунт. І борючися з Росією, ми можемо стати такою ж Росією.

Саме тому потрібно у всілякий спосіб нищити толерантність до диктатури, кривавих ігор і спроби «підкрутити результат». Не вестися на гру страхом і прості маніпуляції.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
Метеорный поток Геминиды: украинцы увидят сотни «падающих звезд»

Метеорный поток Геминиды: украинцы увидят сотни «падающих звезд»

Украинцев предупредили
Пальчевский подвел итоги «нормандского саммита»

Пальчевский подвел итоги «нормандского саммита»

Андрей Пальчевский считает результат положительным
Названы самые коррумпированные города Украины: статистика

Названы самые коррумпированные города Украины: статистика

Украинцы ответили, сколько раз им приходилось сталкиваться с коррупцией за последние два года
Facebook внедрит «черные метки» для фейковых новостей в Украине

Facebook внедрит «черные метки» для фейковых новостей в Украине

Данные, которые относятся к разряду «фейк» будут выделены графически
Леся Никитюк поразила соблазнительным фото в белье

Леся Никитюк поразила соблазнительным фото в белье

В своем Instagram Никитюк разместила фото в одном белье
Украина и Польша начнут тесное сотрудничество по газу

Украина и Польша начнут тесное сотрудничество по газу

PGNiG и ERU Management Service подписали договор о совместной добыче газа на Львовщине
Эксперт доступно объяснил позицию Путина по поводу Минских соглашений

Эксперт доступно объяснил позицию Путина по поводу Минских соглашений

России нужен конфликт на Донбассе для давления на любую украинскую власть
В Финляндии назвали рекордное число украинских заробитчан

В Финляндии назвали рекордное число украинских заробитчан

Украинцы стали лидерами по трудовой миграции
Врачи назвали 5 способов для борьбы с изжогой

Врачи назвали 5 способов для борьбы с изжогой

Важно не игнорировать первые симптомы и вовремя обращаться к специалисту
Зеленский посадит Порошенко при одном условии, — эксперт

Зеленский посадит Порошенко при одном условии, — эксперт

Чем ниже опустится рейтинг президента Владимира Зеленского, тем выше вероятность, что посадят нардепа Петра Порошенко
NASA назвало причины смещения земной оси

NASA назвало причины смещения земной оси

Ученые NASA рассказали, что влияет на особенности вращения Земли вокруг своей оси
Трюдо обратился к новому МИД по поводу Украины

Трюдо обратился к новому МИД по поводу Украины

Трюдо поручил главе МИД Канады поддерживать Украину
Корчилава назвал сильные и слабые стороны «нормандской встречи» в Париже

Корчилава назвал сильные и слабые стороны «нормандской встречи» в Париже

Европейские лидеры питаются «умиротворить агрессора»
США пригрозили Германии санкциями из-за «Северного потока-2»

США пригрозили Германии санкциями из-за «Северного потока-2»

Возможно назревание торгового конфликта
Данилов назвал главную угрозу для Украины и мира

Данилов назвал главную угрозу для Украины и мира

Данилов назвал кибербезопасность приоритетной сферой деятельности СНБО
У Путина отреагировали на «судьбоносный» прорыв в переговорах с Зеленским

У Путина отреагировали на «судьбоносный» прорыв в переговорах с Зеленским

По словам спикера Кремля Дмитрия Пескова, диалог продолжается
Российскую журналистку не пустили в Украину из-за компрометирующего фото

Российскую журналистку не пустили в Украину из-за компрометирующего фото

Девушка отрицала пребывание в Крыму, однако фото в социальных сетях опровергли ее слова
После драки в Верховной Раде «свободовца» Леонова госпитализировали

После драки в Верховной Раде «свободовца» Леонова госпитализировали

У пострадавшего врачи подозревают сотрясение мозга
В Кабмине массово жалуются на маленькие зарплаты

В Кабмине массово жалуются на маленькие зарплаты

Некоторые министры Кабмина не могут содержать семьи на свою зарплату
Xiaomi «засветила» новые беспроводные наушники

Xiaomi «засветила» новые беспроводные наушники

Xiaomi готовит к выпуску наушники, которые станут отличной заменой Apple AirPods 2
В России хотят снять сериал «Слуга народа» с Галкиным и Пугачевой

В России хотят снять сериал «Слуга народа» с Галкиным и…

А на второстепенные роли хотят пригласить певцов Киркорова и Баскова
Дело Шеремета: Аваков рассказал о «покровителе» подозреваемых

Дело Шеремета: Аваков рассказал о «покровителе» подозреваемых

Аваков рассказал, о чем говорили подозреваемые в убийстве журналиста Шеремета
В Украине начнут выплачивать компенсацию жертвам насилия

В Украине начнут выплачивать компенсацию жертвам насилия

В 2021 году в Украине начнет работу Фонд возмещения средств пострадавшим от насильственных действий
У Зеленского рассказали, как украинцам сэкономить на коммуналке

У Зеленского рассказали, как украинцам сэкономить на коммуналке

Нововведение позволит платить за коммунальные на 30% меньше
Эксперт рассказал, в чем опасность заморозки конфликта на Донбассе

Эксперт рассказал, в чем опасность заморозки конфликта на Донбассе

«Кнопка разморозки» будет находится в руках Москвы
Раскрыты личности российских наемников, жестоко казнивших сирийца

Раскрыты личности российских наемников, жестоко казнивших сирийца

СМИ назвали имена двух участников жестокой казни над жителем Сирии
Ученые объяснили, как форма зубов влияет на характер человека

Ученые объяснили, как форма зубов влияет на характер человека

По форме зубов можно определить некоторые черты личности
Резников ответил, как будет проходить обмен пленными «всех на всех»

Резников ответил, как будет проходить обмен пленными «всех на всех»

Цель будет такой: главное - отдайте всех наших
Ученые обнаружили новый вид смертельно опасных пауков

Ученые обнаружили новый вид смертельно опасных пауков

В Мексике обнаружен новый вид паков, чей яд разлагает человеческую плоть
Камерафон Vivo X30 Pro удивил 60 кратным зумом

Камерафон Vivo X30 Pro удивил 60 кратным зумом

Новый смартфон от Vivo удивил мир возможностью увеличивать изображения в 60 раз
Читай также
Последние новости

Метеорный поток Геминиды: украинцы увидят сотни «падающих звезд»

Пальчевский подвел итоги «нормандского саммита»

Названы самые коррумпированные города Украины: статистика

Facebook внедрит «черные метки» для фейковых новостей в…

Леся Никитюк поразила соблазнительным фото в белье

Украина и Польша начнут тесное сотрудничество по газу

Эксперт доступно объяснил позицию Путина по поводу Минских…

В Финляндии назвали рекордное число украинских заробитчан

Врачи назвали 5 способов для борьбы с изжогой

Зеленский посадит Порошенко при одном условии, — эксперт

NASA назвало причины смещения земной оси

Трюдо обратился к новому МИД по поводу Украины

Корчилава назвал сильные и слабые стороны «нормандской встречи»…

США пригрозили Германии санкциями из-за «Северного потока-2»

Данилов назвал главную угрозу для Украины и мира