Зберегти українську землю. Нова аграрна політика

Зберегти українську землю. Нова аграрна політика

Уряди постійно звітують про великі врожаї та зростання ВВП. Але до таких досягнень селянин, власник землі, не має ніякого відношення. Таке зростання не збільшує особисті доходи селянина і не відбивається позитивно на житті інших громадян. Таке зростання, навіть незначне, говорить про те, що чергова монополія чи олігополія отримала надприбутки. А селянину в черговий раз дадуть зрозуміти, що він повинен звільнитися від землі, віддавши її за копійки якнайшвидше, і стати “вільним” європейцем.

На сьогоднішній день аграрний сектор — недержавний сектор економіки, він працює не на простих українців. Він олігархічний і працює на купку малих і великих аграрних олігархів.

Україна завжди асоціювалася з аграрно розвиненою країною, яка має унікальні природні ресурси. Якщо говорити про реалії, то ми всі їх бачимо: що було і що стало.

Починаючи з 1991 року, в країні відбулися кардинальні зміни: загальний економічний спад, початок земельної реформи, майже відмова держави від втручання в економіку країни.

В рослинництві низка галузей майже зникла. Під кормовими культурами залишилося лише 1,8 із 11,9 млн гектарів. Площі під цукровим буряком зменшилися в 5 разів і становлять 316 тис. гектарів.

Проте, площі під соняшником збільшилися в 3,6 раза до 6 млн гектарів. А за рахунок технічних культур збільшилися і площі під зерновими на 10%, досягнувши 16 млн гектарів.

У цілому, посівні площі зменшилися з 31,7 до 25 млн гектарів

За останній період часу в світі відбулися значні зміни в технології рослинництва, але врожайність в Україні зросла всього на невідповідні 15-20%.

Поголів’я великої рогатої худоби з 1990 року зменшилося з 25 до 3,5 млн голів. Поголів’я свиней зменшилося з 19,9 до 6,1 млн голів, а поголів’я овець — з 9 млн до 1,3 млн голів. Поголів’я птиці, після зменшення з 255 до 123 млн голів, відновилося до 230 голів у 2013 році.

Такі негативні зміни в тваринництві стали одним з чинників, що зумовили формування України як сировинного придатку економік інших країн.

На фоні зменшення поголів’я великої рогатої худоби, свиней, овець, а також виробництва молока, значних втрат зазнала переробна галузь сільськогосподарської продукції.

Майже 40 млн тонн зернових, що експортуються щороку, могли б бути переробленими на вітчизняних підприємствах, у тому числі як корми для тварин та птиці.

Отже, за останній час Україна зазнала і зазнає як абсолютного, так і відносного занепаду аграрної галузі. Причина – відсутність стратегії комплексного та збалансованого розвитку сільського господарства в Україні.

В умовах системної кризи й занепаду економіки серед усіх галузей України найшвидше може відновитися саме аграрна галузь. Безумовними її перевагами є швидкий обіг фінансових ресурсів, висока потреба в трудових ресурсах, соціальна значущість, невисока наукомісткість, порівняно незначні інвестиції. Відтак аграрна галузь має прямий вплив на зростання ВВП.

Розвиток і робота аграрного сектора, як і будь-якого іншого сектору економіки країни, повинна не тільки збільшувати ВВП, а й покращувати соціально-економічний стан кожного українця. Для цього є незаперечна необхідність у формуванні нової політики аграрного розвитку.

Нова аграрна політика спрямована на забезпечення зростання аграрного сектору економіки, яке буде відчуватися в соціально-економічному покращенні життя селян, власників землі та інших українців.

Аграрні монополії повинні бути відсторонені від землі і джерел надприбутків, які створюються за рахунок селян та їх землі. Всі розвинені країни борються з такими аграрними монополіями, і тільки в країнах з найбіднішим населенням панує влада аграрних олігархів.

Головною складовою Нової аграрної політики має стати Народна земельна реформа. Народною її робить те, що саме за ініціативою селян, власників землі вона може бути розпочата. Саме бажання власників землі обробляти землю самостійно, стаючи безпосередньо власниками аграрних підприємств нового типу – товариств (об`єднань) власників землі, одноосібних чи сімейних товаровиробників.

Народна земельна реформа – це можливість для селян повернути втрачену землю, стати її справжніми господарями. В результаті впровадження реформи у власників землі зростуть в рази не тільки доходи, а й з’явиться справжня гідність, а не та, яку з року в рік голомовно прокламують політики під час виборів.

Народна земельна реформа закладе підґрунтя для розвитку тваринницьких підприємств, підприємств з переробки і виробництва. Власниками таких підприємств повинні бути селяни.

Держава не може залишатись осторонь цих необхідних соціально-економічних процесів. Вона повинна розробити і впровадити державні механізми реалізації запитів і потреб суспільства. Суспільство чекає від держави стратегічних кроків, продуманих дій, спрямованих на благо кожного громадянина.

 

Задачі Нової аграрної політики

 

Для реанімації аграрного сектору економіки потрібно забезпечити реалізацію ефективних для держави і суспільства комплексів економіко-організаційних заходів. Головні з них:

— формування справжнього аграрія – первинного сільгосптоваровиробника у вигляді товариств (об`єднань) власників землі, одноосібних чи сімейних товаровиробників;

— збільшення в короткостроковій перспективі доходів власників землі в 2-4 рази;

— створення в селах та селищах тваринницьких комплексів на базі первинних сільгосптоваровиробників;

— створення в селах та селищах переробних підприємств на базі первинних сільгосптоваровиробників;

— створення справжньої кооперації в аграрному секторі, де власники землі матимуть унікальну можливість засновувати кооперативні банки, кооперативні підприємства з переробки і виробництва продукції;

— справжній розвиток соціально-економічної інфраструктури сіл;

— створення високооплачуваних робочих місць для власників землі, членів їх родин та інших громадян України.

В результаті реалізації цих заходів отримаємо:

— реформовані земельні відносини, які забезпечать максимальну структурну, технічну, технологічну, екологічну та соціально-економічну ефективність використання національних земельних ресурсів;

— реформовану галузь тваринництва, яка забезпечить будівництво тваринницьких комплексів зі збільшенням поголів’я тварин. Як приклад, це збільшення поголів’я великої рогатої худоби в 5-6 разів до 15-20 млн голів, поголів’я свиней в 3-4 рази до 20-24 млн голів;

— реформовану переробну галузь, яка збільшить переробку сільськогосподарської продукції і сформує велику ефективну експортну пропозицію товарів оптимальної переробки, перевівши країну з сировинного придатку в індустріально розвинену.

Отже, за умови правильного формулювання й виконання задач, визначивши при цьому селянина головним рушієм економічних перетворень в аграрній галузі, справді реально зробити неможливе можливим.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
Пальчевский жестко разнес команду Зеленского и рассказал, почему готов к эмиграции

Пальчевский жестко разнес команду Зеленского и рассказал, почему готов к…

Пальчевский назвал Зеленского "страстным человеком", а его команду "порохоботами"
Нардеп от «Слуги народа» прокомментировала свою интимную переписку

Нардеп от «Слуги народа» прокомментировала свою интимную переписку

Галина Третьякова высказалась о переписке, которую обнародовали СМИ
Малюська пригрозил, что уволится, если ему не повысят зарплату: названа сумма

Малюська пригрозил, что уволится, если ему не повысят зарплату: названа…

Он хочет получать до 80 тысяч гривен
Аваков назвал главные версии убийства Шеремета

Аваков назвал главные версии убийства Шеремета

Среди мотивов есть изобличение режима в "соседней державе"
Оржель нашел плюсы для Путина в предложении Украины по газу

Оржель нашел плюсы для Путина в предложении Украины по газу

Министр энергетики объяснил, почему России стоит согласиться на газовое предложение Украины
Зеленский оценил вклад США в борьбе с Путиным

Зеленский оценил вклад США в борьбе с Путиным

У Зеленского поблагодарили США за поддержку
Зеленский: осталось назвать имя заказчика убийства Шеремета

Зеленский: осталось назвать имя заказчика убийства Шеремета

Президент поблагодарил сотрудников правоохранительных органов за проведенной расследование
Зеленский вывел формулу будущего для Украины: «невозможное возможно»

Зеленский вывел формулу будущего для Украины: «невозможное возможно»

Президент Украины разработал для страны национальную идею
Смолий дал прогноз о росте цен в Украине

Смолий дал прогноз о росте цен в Украине

По его словам, повод для оптимизма есть
Киевский рок-музыкант, обвиняемый в убийстве Шеремета, просит о помощи

Киевский рок-музыкант, обвиняемый в убийстве Шеремета, просит о помощи

Андрей Антоненко сообщил, что его обвинили в убийстве Шеремета, и просит помочь
Названы все подозреваемые в убийстве Шеремета: видео

Названы все подозреваемые в убийстве Шеремета: видео

Нацполиция Украины задержала подозреваемых в убийстве журналиста Шеремета
Пропагандисты Путина просочились в центр Киева: видео

Пропагандисты Путина просочились в центр Киева: видео

Съемочную группу российского телеканала "Звезда" пропустили в Украину
Еврокомиссия анонсировала газовые переговоры с Украиной и РФ

Еврокомиссия анонсировала газовые переговоры с Украиной и РФ

В Еврокомиссии планируют провести трехсторонние переговоры с Украиной и Российской Федерацией по газу в декабре
Аваков заявил о задержании подозреваемых в убийстве Шеремета и созывает брифинг

Аваков заявил о задержании подозреваемых в убийстве Шеремета и созывает…

Глава МВД Украины объявил о задержании лиц, которых подозревают в убийстве журналиста
Украинская разведка предотвратила провокацию Путина

Украинская разведка предотвратила провокацию Путина

Минобороны сообщило о ситуации в районе проведения операции Объединенных сил
Apple внезапно выпустила обновление для старых iPhone

Apple внезапно выпустила обновление для старых iPhone

Обновление iOS 12.4.4 предназначено исключительно для линейки устаревших iPhone и iPad.
В США анонсировали эксперимент по омолаживанию за миллион долларов

В США анонсировали эксперимент по омолаживанию за миллион долларов

Участникам эксперимента будут вводить вирусный вектор с геном теломеразы
Рада приняла закон о документах для лиц, которые проживают в зоне АТО/ООС

Рада приняла закон о документах для лиц, которые проживают в…

Закон поддержали 348 народных депутатов.
Рада официально запустила подготовку к ПА НАТО в Киеве

Рада официально запустила подготовку к ПА НАТО в Киеве

Сессия ПА НАТО состоится 22-25 мая 2020 года в Киеве.
НБУ принял новые валютные послабления

НБУ принял новые валютные послабления

Регулятор увеличил до 100 000 евро е-лимит для инвестиций физлиц за границу
Названы лучшие продукты при гипертонии

Названы лучшие продукты при гипертонии

Основными рекомендациями являются диета с низким содержанием соли и более спокойный и размеренный образ жизни.
В НБУ рассказали, когда Украина договорится с МВФ

В НБУ рассказали, когда Украина договорится с МВФ

Совет директоров МВФ сможет одобрить программу только в следующем году.
В пещере обнаружили рисунки возрастом около 44 тысяч лет

В пещере обнаружили рисунки возрастом около 44 тысяч лет

Пещерная живопись, датируемая возрастом 44 000 лет, найдена в известняковой пещере на острове Сулавеси, Индонезия.
Гордон рассказал, чем Зеленский разозлил Путина в Париже

Гордон рассказал, чем Зеленский разозлил Путина в Париже

​Зеленский разозлил Путина одним вопросом
Европейский суд запретил регистрировать листок марихуаны как торговую марку ЕС

Европейский суд запретил регистрировать листок марихуаны как торговую марку ЕС

Заявку на регистрацию торговой марки подавала итальянская компания Santa Conte.
Wizz Air объявил скидки 20% на рейсы в три страны

Wizz Air объявил скидки 20% на рейсы в три страны

Приобрести авиабилеты по акционным ценам можно 12 декабря 2019 года, а путешествия по ним должны завершиться до 31 марта 2020 года.
Главная деталь «умного дома» от Xiaomi стоит «копейки»

Главная деталь «умного дома» от Xiaomi стоит «копейки»

Xiaomi выпустила новый гаджет, который является главным устройством умного дома
НБУ резко снизил учетную ставку

НБУ резко снизил учетную ставку

Учетная ставка снижена сразу на два пункта - до 13,5%.
НАБУ взялось за «Слуг народа» Дубинского, Холодова и Юрченко

НАБУ взялось за «Слуг народа» Дубинского, Холодова и Юрченко

НАБУ начало расследование против нардепов
Раскрыта тайна гигантской пористой массы в океане

Раскрыта тайна гигантской пористой массы в океане

Масса вулканических пород появилась в Тихом океане несколько месяцев назад.
Читай также
Последние новости

Пальчевский жестко разнес команду Зеленского и рассказал, почему…

Нардеп от «Слуги народа» прокомментировала свою интимную переписку

Малюська пригрозил, что уволится, если ему не повысят…

Аваков назвал главные версии убийства Шеремета

Оржель нашел плюсы для Путина в предложении Украины…

Зеленский оценил вклад США в борьбе с Путиным

Зеленский: осталось назвать имя заказчика убийства Шеремета

Зеленский вывел формулу будущего для Украины: «невозможное возможно»

Смолий дал прогноз о росте цен в Украине

Киевский рок-музыкант, обвиняемый в убийстве Шеремета, просит о…

Названы все подозреваемые в убийстве Шеремета: видео

Пропагандисты Путина просочились в центр Киева: видео

Еврокомиссия анонсировала газовые переговоры с Украиной и РФ

Аваков заявил о задержании подозреваемых в убийстве Шеремета…

Украинская разведка предотвратила провокацию Путина