Вісім відкритих питань роботодавців до президента Зеленського

Президент Зеленський повинен сконцентруватися на декількох ключових питаннях, які турбують український бізнес.

Вісім відкритих питань роботодавців до президента Зеленського

Останнім часом багато хто намагається дати Президенту поради по розбудові держави. Серед усіх цих порад ми не побачили жодної, яка б докорінно змінила сучасну структуру економіки і вирішила ключові проблеми. Тому ми хотіли б  також поставити ряд запитань новому очільнику держави, які, на наш погляд, є надважливими. Ось ці запитання:

  1. Робочі місця. «Головна соціальна програма це робота». Рональд Рейган. Питання створення робочих місць є питанням №1 в кожній розвиненій країні. Навіть поляки бачать загрозу в том, що українські емігранти можуть переїхати до Німеччини заради вищих зарплат. Наскільки ключовим є питання робочих місць для вас? Якою ви бачите ефективну політику сприяння зайнятості?

 

  1. Трудова міграція. Відсутність стратегії створення робочих місць призводить до еміграції. Зараз 6-7 млн українців працюють за кордоном. Третина працездатного населення. Питання трудової міграції стає питанням національної безпеки та існування держави. Як ви будете мотивувати людей залишатись в Україні і повертатись додому?

 

  1. Облікова ставка НБУ складає 17,5%, а інфляція – 9%. Такий розрив між інфляцією та обліковою ставкою вбиває розвиток економіки, заморожує кредитування промислового сектору та сприяє фінансовим спекуляціям. Хоча в США і Європі основною функцією центрального банку є досягнення економічного зростання та максимальної зайнятості. Чи підтримуєте ви діючу політику Нацбанку як очільник держави?

 

  1. Україна програє у конкуренції за іноземні інвестиції. В нас навіть нема інструментів, які давно використовують наші сусіди для їх залучення. Чи готові ви підтримати створення вільних-економічних зон, індустріальних парків щоб в Україну було цікаво інвестувати?

 

  1. Експорт є потужним драйвером економічного розвитку в усіх країнах. На зеленій карті Європи Україна досі залишається чорною плямою, де немає експортно-кредитного агентства. Чи готові ви перефарбувати цю чорну пляму у зелений колір, сприяти реальному старту роботи ЕКА, яке могла б значно посилити позиції наших експортерів?

 

  1. Україна бере в борг валюту під 9,75%, а гривню під 18% , а економіка росте всього до 3%. Зрозуміло, що так ми будуємо фінансову піраміду, яка неминуче призведе до дефолту. Чи є у вас альтернативні шляхи розвитку країни, які б знизили нашу залежність від кредитів?

 

  1. Публічні закупівлі у всьому світі — потужний інструмент розвитку економіки і створення робочих місць. В Америці вони регулюються Buy American Act 1933, а в ЄС — директивами по держзакупівлях, якими держава стимулює розвиток внутрішнього виробництва. Чи будете ви дотримуватись політики стимулювання власного виробництва за допомогою публічних закупівель, як це робить Трамп?

 

  1. За останні роки Україна підписала та збирається підписати низку угод про вільну торгівлю, зокрема з Туреччиною. В кожній угоді ми надто легко і за безцінь здавали наші національні інтереси. Чи готові ви піти на аудит цих угод для того, щоб інтереси України відстояти?

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» вYoutube, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости

ГБР проводит около 40 обысков по делу о…

В Польше отменяют подоходный налог для молодежи до…

В альянсе исключают возвращение российской делегации в ПА…

Обладателям ID-паспортов упростят получение банковских услуг

Кабмин одобрил все кандидатуры губернаторов Зеленского

В Кабмине министры устроили перепалку из-за рассмотрения губернаторов…

Портнов рассказал, что это он причастен к обыскам…

Компании США продолжают сотрудничество с Huawei в обход…

Бирюков прокомментировал обыск у него дома

В ЦИК ответили на решение суда относительно регистрации…

Рост мирового ВВП в ближайшие два года замедлится…

Кабмин сократил объем госзаказа в вузах

Зеленский согласовал документы о применении Вооруженных Сил

В Нидерландах изъяли рекордную для Европы партию метамфетамина…

Конец недели принесет резкое снижение температуры и грозы