Україна- забута країна в «інвестиційному світі»

Україна- забута країна в «інвестиційному світі»

На днях переглянув аналітику, від американського видання Howmuch, де порівнювалися розміри прямих іноземних інвестицій в різних країнах світу, експерти згрупували країни в карту світу, де розміри держав визначаються обсягом залучених інвестицій. Таким чином, деякі великі за площею країни і зовсім «зникли» з імпровізованої карти. Я довго приглядався і шукав нашу державу на цій мапі, і .. просто її не знайшов. Уважно подивіться на цю карту, на ній попросту немає України, держави з найбільшою територією в Європі. Мене, як експерта – це не може не хвилювати, адже нашої країни виходить просто не існує в «інвестиційному світі».  Чому інвестори не хочуть мати з нами справу? Політики кричать про війну, можливо дійсно причина всьому війна? Але яка війна — на сході України, чи може якась інша? Давайте розбиратися, що лякає інвесторів і чому нашої країни немає на карті інвестицій?

Так, я хочу сказати, що причина у всьому дійсно війна, і я буду говорити зараз не про війну на сході, так, вона теж має місце, але, причина криється в іншій «війні». Бо, погляньте, наприклад Ізраїль, який воює десятиліттями, але тільки за останній рік залучив 11,7 мільярдів доларів. Кожен іноземний інвестор, якого вдалося залучити, буде зацікавлений підтримувати в країні мир, адже захищатиме не стільки країну, скільки власні активи, тобто не та війна лякає. Давайте ще трохи проаналізуємо інвестиційну карту, на якій можна побачити, що найбільше інвестицій вкладається в Китай. Якщо подивитися далі – Гонконг, опісля США, Велика Британія, Сінгапур. У 2015 році Китай та Гонконг разом залучили у 2,5 разів більше прямих іноземних інвестицій, ніж США. Тому Гонконг на карті такий незвично великий, майже такий як і Китай, а разом за розмірами на карті вони набагато більші за США. Що на карті їх вирізняє – так це колір, що показує, який у цих країн індекс економічної свободи згідно із щорічним рейтингом Heritage Foundation, що відображає рівень легкості ведення бізнесу у всьому світі.

Яка «війна» відлякує інвесторів?

Війна правоохоронних органів проти підприємців, війна між самими підприємцями, війна в суді щодо захисту своїх прав, війна проти корупційних схем в країні – ось, яка «війна» лякає інвесторів. В нас же рейдерство, недобросовісна конкуренція, незахищеність бізнесу – це звичні явища. Іноземці не хочуть вкладати сюди кошти, бо вони не мають впевненості, що завтра до них ніхто не прийде в масках, і не забере їхній бізнес. Вони не впевнені, що якщо так трапиться, то правоохоронні органи їх захистять, бо всюди ж свої налагоджені схеми. І якщо для нас це звичка, то для цивілізованого світу – дикунство, яке лякає, і з яким не знають, що робити. Всі ж думають, що іноземці про це не знають, але іноземні інвестори детально вивчають, перед тим, як вкладати в щось гроші. А як формується думка про країну? Та от по цих показниках і рейтингах і формується. А ще через ЗМІ, які теж пишуть про Україну, але явно не позитив. Ось, до прикладу, одна стаття із європейського видання — Ukraine: War on investors, яка розповідає, що інвестори знайомі з ситуацією в країні і вони шоковані таким станом справ в державі, що розташована на теренах Європи. В цій статті, журналіст видання зазначив, що Україна є найбільшою країною в Європі, яка має величезний потенціал для розвитку, але, яка застрягла в умовах постійної економічної кризи. В статті зазначаються проблеми, які виникають на шляху інвесторів. Проблема безпеки, трагічна ситуація із захистом прав та приватної власності, часті випадки вилучення бізнесу та рейдерські захоплення – ось, що відлякує, насамперед, міжнародних інвесторів від українського ринку.
Емоції зашкалюють

Автор статті, ділиться своїми емоціями щодо почутого і розповідає про трагічну справу з українською компанією «TOMAK». В тексті зазначається, що ця компанія має більш ніж 70 років історії як машинобудівне підприємство, яке виробляло відомі торгівельні автомати з продажу газованої води. Після 1991 року підприємство продовжувало працювати, розробляючи та виготовляючи різні автоматичні пристрої. Прагнучи розвитку, компанія співпрацювала з австрійським «Erste Bank», але після кризових процесів 2013 року банк виїхав з України, а позика «TOMAK» та кредитний портфель усіх іноземних інвесторів були передані до місцевого «FIDOBANK». І тоді сталося найтрагічніше. За допомогою складних корупційних та шахрайських схем та зв’язків із силовими структурами (за словами експерта, це була змова власника «ФІДОБАНКУ» та представників Генеральної прокуратури), практично всі активи були вилучені та передані оболонці компанії «White Energy», яка пов’язана з банком. До речі, для власника «FIDOBANK» — це не перша поява в пресі в скандальному світлі, оскільки раніше йому вже були висунуті звинувачення про випадки шахрайств, що і призвело до банкрутства «FIDOBANK» і, як наслідок, виплати депозитів.

Також, в статті наводиться ще один приклад: інцидент у Львові, де рейдери намагалися викрасти торгово-розважальний комплекс «Victoria Gardens» в своїх інвесторів — британської компанії «Globcon Limited», використовуючи підкуп державного реєстратора та підробку документів. Невідомі чоловіки погрожували працівникам підприємства з деякими предметами, які виглядали, як холодна зброя, а також вимагали, щоб директор надавав усі корпоративні печатки та документи. На щастя, в цьому випадку інвесторам вдалося захистити свої права власності в судовому процесі.

«Гроші ідуть повз нас»

investitsii-v-ukrainu

В цей час, падіння інвестицій протягом останніх років досягло небезпечних масштабів. Без них економіку чекають подальша рецесія і технологічний занепад. Ми і далі будемо «плентатись» в хвостику інвестиційного світу, допоки такі речі будуть відбуватися і ніким не каратися. Наприклад, за привабливістю податкової системи ми взагалі займаємо одне з останніх міст в світі: 133 з 138 (за даними Global Competitiveness Report 2016-2017).І державна статистика – теж наочно це показує. Погляньте. За даними Держстату, іноземні інвестиції в Україну за січень-червень 2017 роки не досягли навіть рівня 2015 року і становили 0,7 млрд дол. Це з урахуванням того, що величезна їх частина є реінвестуванням українських бізнесів.

nedoinvestirovannyie-dengi-v-mire

 

Але гроші є, і вільних фінансових ресурсів у світі стає все більше. Як нещодавно, повідомив Bloomberg, неінвестовані кошти всіх світових фондів 1 вересня 2017 року становили 963,3 млрд дол. В світовій системі економіки, іноземні інвестиції виступають важливим економічним важелем і викликають необхідність зламу такого стану справ в країні, а рух за інерцією принесе лише вирок економіці країни. Функціонування економіко-організаційного блоку механізму залучення інвестицій можливе лише в сукупності з ефективним механізмом державних гарантій та системою законодавчого, нормативного, інформаційного забезпечення організації системи страхування і перестрахування іноземних інвестицій, сприяння розвитку банківсько-кредитної системи.
А поки що, гроші проходять повз країни, в якій легко можуть «віджати» той чи інший об’єкт. Інвестори продовжують вкладати в Китай, Гонконг, сусідню Польщу, а ми зникаємо в цей час з «інвестиційних» мап.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
У Путина ответили насчет «фейкового» сюжета об Украине

У Путина ответили насчет «фейкового» сюжета об Украине

Он ответил об ошибке в телесюжете "Первого канала" о крушении пассажирского Boeing-777
У Зеленского выделили деньги на повышение пенсионных выплат и надбавок

У Зеленского выделили деньги на повышение пенсионных выплат и надбавок

Выделенные деньги пойдут в пользу пенсионеров, людей пострадавших на Майдане и на вещание крымскотатарского телеканала
Пешеходов обяжут ремонтировать сбившие их авто: детали

Пешеходов обяжут ремонтировать сбившие их авто: детали

Пешеходов будут оплачивать ремонт авто после ДТП с их участием
Путин решил атаковать Украину через соседнюю страну

Путин решил атаковать Украину через соседнюю страну

Кремль разместил сухопутные силы вдоль отдельных линий наступления с защищенными тылами
Минсоцполитики планирует повысить прожиточный минимум в 2 раза

Минсоцполитики планирует повысить прожиточный минимум в 2 раза

Нововведение позволит поднять прожиточный минимум до 3 000 - 4 000 грн
Найдены перья динозавра с «современными» паразитами

Найдены перья динозавра с «современными» паразитами

В 100-миллионом янтаре сохранились перья древнего существа с насекомыми, которые пили их кровь
Поведение Зеленского сравнили с Порошенко и Януковичем на встречах с Путиным

Поведение Зеленского сравнили с Порошенко и Януковичем на встречах с…

Политический психолог провела анализ
Тысячи таинственных дыр на дне Тихого океана озадачили ученых

Тысячи таинственных дыр на дне Тихого океана озадачили ученых

Причина возникновения дыр так и не определена
Украинцы заплатят за некачественную коммуналку по-новому

Украинцы заплатят за некачественную коммуналку по-новому

Для жителей Украины подготовят новые правила оплаты некачественной коммуналки
Стали известны зарплаты министров за ноябрь

Стали известны зарплаты министров за ноябрь

Украинцам показали, сколько заработали министры за прошлый месяц
На Донбассе засняли современную российскую военную технику

На Донбассе засняли современную российскую военную технику

Опубликовано новые фотодоказательства присутствия на Донбассе российских комплексов радиоэлектронной борьбы
Немецкие СМИ рассказали, почему Путин не хочет мира на Донбассе

Немецкие СМИ рассказали, почему Путин не хочет мира на Донбассе

Авторитетное немецкое издание подвело итоги "нормандского саммита" и поведения Путина
Российский канал резко убрал из эфира сериал «Слуга народа» с Зеленским

Российский канал резко убрал из эфира сериал «Слуга народа» с…

Теперь он доступен россиянам только в Интернете
Трамп собирается подписать оборонный бюджет с $300 млн помощи для Украины

Трамп собирается подписать оборонный бюджет с $300 млн помощи для…

Он призвал законодателей не медлить с принятием оборонного бюджета
В РФ показывают цензурированную версию «Слуги народа» с Зеленским: что вырезали

В РФ показывают цензурированную версию «Слуги народа» с Зеленским: что…

Шутка могла не понравится Путину
Xiaomi Youpin представила мобильный фотопринтер Jiyin: видео

Xiaomi Youpin представила мобильный фотопринтер Jiyin: видео

Xiaomi показала самый умный фотопринтер Jiyin
Аталанта разгромила Шахтер в Харькове

Аталанта разгромила Шахтер в Харькове

АталанПротивостояние  на ОСК "Металлист" завершилось со счетом 0:3
Марионеточный Пушилин хочет сорвать новый обмен пленными на Донбассе

Марионеточный Пушилин хочет сорвать новый обмен пленными на Донбассе

Он хочет, чтобы Украина исправила текст коммюнике
Резников заявил о подготовке изменений в Минские соглашения к следующей встрече «нормандской четверки»

Резников заявил о подготовке изменений в Минские соглашения к следующей…

Минские соглашения нужно пересмотреть для того, чтобы "они сработали"
Пальчевский озвучил главную просьбу к Зеленскому

Пальчевский озвучил главную просьбу к Зеленскому

"Я думал, что он вырастет за лето."
Ученые создали препарат со свойствами против старения

Ученые создали препарат со свойствами против старения

Свойства против старения обнаружились у двух экспериментальных препаратов
Количество погибших на пожаре в Одессе возросло до 13

Количество погибших на пожаре в Одессе возросло до 13

Отмечается, что пострадали 30 человек
Пальчевский признался, почему не пошел в команду Зеленского

Пальчевский признался, почему не пошел в команду Зеленского

Зеленский «среди горбатых поровнее»
Кабмин подал Раде законопроект про запрет возврата ПриватБанка Коломойскому

Кабмин подал Раде законопроект про запрет возврата ПриватБанка Коломойскому

В Кабмине предлагают урегулировать вопросы национализации банков
У Путина отреагировали на показ сериала с Зеленским в РФ

У Путина отреагировали на показ сериала с Зеленским в РФ

Песков отрицает, что российский телеканал ТНТ согласовывал это с Кремлем
СБУ заблокировала продажу секретной военной информации

СБУ заблокировала продажу секретной военной информации

Только к одному из "сервисов" злоумышленников было подключено около 50 заказчиков
Комитет Сената США одобрил санкции против Турции из-за покупки российских С-400

Комитет Сената США одобрил санкции против Турции из-за покупки российских…

Теперь документ рассмотрит Сенат в полном составе
Суд арестовал двух подозреваемых в смертельном избиении волонтера в Бахмуте

Суд арестовал двух подозреваемых в смертельном избиении волонтера в Бахмуте

Сейчас оба фигурантов находятся под стражей без права внесения залога
Власти Франции пошли на уступки протестующим в вопросе пенсионной реформы

Власти Франции пошли на уступки протестующим в вопросе пенсионной реформы

Согласно с первоначальным проектом, реформа должна была затронуть рожденных после 1963
Под Киевом обстреляли машину патрульной полиции

Под Киевом обстреляли машину патрульной полиции

Правоохранители не пострадали, но в авто разбиты стекла
Читай также
Последние новости

У Путина ответили насчет «фейкового» сюжета об Украине

У Зеленского выделили деньги на повышение пенсионных выплат…

Пешеходов обяжут ремонтировать сбившие их авто: детали

Путин решил атаковать Украину через соседнюю страну

Минсоцполитики планирует повысить прожиточный минимум в 2 раза

Найдены перья динозавра с «современными» паразитами

Поведение Зеленского сравнили с Порошенко и Януковичем на…

Тысячи таинственных дыр на дне Тихого океана озадачили…

Украинцы заплатят за некачественную коммуналку по-новому

Стали известны зарплаты министров за ноябрь

На Донбассе засняли современную российскую военную технику

Немецкие СМИ рассказали, почему Путин не хочет мира…

Российский канал резко убрал из эфира сериал «Слуга…

Трамп собирается подписать оборонный бюджет с $300 млн…

В РФ показывают цензурированную версию «Слуги народа» с…