У депутатів засвербів державний орган

Стара Верховна Рада «на останньому диханні» намагається продемонструвати турботу щодо українських трудових мігрантів.

У депутатів засвербів державний орган

Після квітневого законопроекту за авторством О. Білозір днями з’явився ще один проект закону, який просуває Максим Бурбак, лідер фракції Народного фронту у парламенті. Законопроект №10383 створений «в зв’язку з численними зверненнями громадян України, що працюють і проживають закордоном», як стверджують його автори. Це класична радянська термінологія, коли свої дії влада прикривала начебто запитом трудящих. З цього формулювання не зрозуміло, хто і куди багато разів звертався, але воно нібито виправдовує всі подальші дії законотворців. Виходить так, що якщо б не було звернень громадян, то наші депутати і не знали би про проблему трудової міграції, яка вже декілька років збуджує українське суспільство.

Автор законопроекту М. Бурбак зазначає, що він провів багато зустрічей із українськими трудовими мігрантами в Іспанії, Італії та США. Але справа в тому, що абсолютна більшість українців працюють не в цих країнах, а у Польщі, Чехії, країнах Балтії та Росії. Звичайно, що потрібно контактувати з усіма українцями в світі, в тому числі у далеких країнах, таких як Австралія, Аргентина, Канада тощо. Але починати роботу з українськими трудовими мігрантами потрібно з країн, де їхня концентрація найбільша. Наприклад, у Польщі українців працює від 1,5 до 2 млн.

Головна новела законопроекту — пропонується створення окремого державного органу для роботи з трудовими мігрантами, так само, як раніше пропонувала О. Білозір. Чи потрібен такий орган? Можна стверджувати, що ні, бо його функції може і повинно сьогодні виконувати Міністерство соціальної політики України, яке має для цього всі необхідні повноваження. Множення бюрократичних структур ніяким чином не допоможе українцям за кордоном, адже для більш активної роботи з ними в нас вже є дипломатичні представництва, які повинні взаємодіяти з об’єднаннями співвітчизників та трудовими мігрантами. Набагато більш ефективнішим інструментом взаємодії з українцями за кордоном може стати єдина державна «гаряча лінія», яка зможе збирати статистику звернень, дасть розуміння основних проблем, з  якими стикаються наші громадяни в інших країнах, а також дасть змогу надавати адресну допомогу безпосередньо тим людям, які будуть звертатися по неї.

Крім того, законопроектом пропонується надати новоствореному органу по роботі з трудовими мігрантами функції сприяння працевлаштуванню українців за кордоном. Чи мається на увазі комерційна діяльність з метою отримання прибутку, не зрозуміло. Але виникає питання  — як може державний орган, який створюється для того, аби сприяти поверненню українців додому, заробляти гроші на їх відправці за кордон? Цікава логіка, а точніше її відсутність, авторів даного документу. Додамо, що законопроект залишає ліцензування компаній з міжнародного працевлаштування та передає функцію видачі ліцензій до новоствореного державного органу. Інструмент ліцензування за останні роки продемонстрував свою повну недієздатність та неспроможність захистити українців від шахраїв, які при нагоді без проблем отримують ліцензії та обдурюють громадян. Крім того, ліцензування несе в собі великі корупційні ризики, коли чиновник вирішує – яким компаніям надавати ліцензію, а яким ні.

Ще одна непересічна ідея – законопроект пропонує фінансувати окремі українські учбові заклади за кордоном з державного бюджету. Хто і як буде визначати, які заклади потрібно фінансувати, а які ні, не зазначається. Зрозуміло, що ідея підтримки української освіти за кордоном – це правильна і нагальна тема. Але набагато ефективніше можна налагодити подібну роботу, безкоштовно допомагаючи українським громадам за кордоном учбовими посібниками з української мови, навчальними планами,  методологічними розробками в освітній галузі, підвищенням кваліфікації педагогів з української мови тощо. Яким чином звужене фінансування окремих учбових закладів в інших країнах зможе допомогти розповсюдженню української мови в світі, незрозуміло. І знову ж таки, несе в собі істотні корупційні ознаки, бо чиновник у Києві вирішуватиме, кому і скільки грошей виділяти на освіту за кордоном.

У пояснювальній записці до законопроекту позначено, що він не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів. Втім раніше в тексті прямо вказано, що окремі освітні заходи за кордоном та деякі учбові заклади можуть отримувати державне фінансування. Крім того, створення нового державного органу по роботі з трудовими мігрантами не може не фінансуватися з державного бюджету, бо мабуть не Максим Бурбак збирається фінансувати його за свій рахунок. Це свідчення того, що документ погано підготовлений і логічно не продуманий.

Висновок невтішний — законопроект відверто непродуманий, пропонує витрачати додаткові кошти на незрозумілі і непрозорі цілі, залишає непрацюючий інструмент ліцензування, планує створення нового державного органу з тими ж функціями, які зараз має Міністерство соціальної політики. Крім того, в тексті пояснювальної записки іде мова про те, що всі запропоновані новації не потребують державного фінансування, що не відповідає дійсності. Залишається додати, що цей законопроект не має шансів пройти принаймні перше читання у цьому складі Верховної Ради, тому несе в собі більше популістичне навантаження (продемонструвати піклування депутатів про трудових мігрантів), ніж реальне наповнення. Навіщо потрібні подібні законопроекти та депутати, які їх підтримують? Новий державний орган – це утримання значної кількості чиновників за рахунок бюджету, а видача ліцензій – непогана годівниця для бюрократів. Виходячи з того, що фракція Народного фронту стрімко розчиняється і не буде представлена в новому складі Верховної Ради, намагання реєстрації подібних законопроектів може свідчити про те, що деякі депутати не проти змінити крісло народного обранця на роботу чиновника по захисту трудових мігрантів.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
Шесть основных проблем армии Украины

Шесть основных проблем армии Украины

Известный украинский журналист Юрий Бутусов назвал шесть ключевых проблем украинской армии.
Гончарук признался о состоянии энергетики в Украине без газа из РФ

Гончарук признался о состоянии энергетики в Украине без газа из…

В Украине достаточно энергетических ресурсов, чтобы обеспечить граждан теплом
Организаторы акции на Банковой ответили на главные вопросы

Организаторы акции на Банковой ответили на главные вопросы

Организаторы акции протеста под Офисом Президента ответили на главные вопросы
Разумков ответил, к чему готовиться после возвращения Зеленского в Украину

Разумков ответил, к чему готовиться после возвращения Зеленского в Украину

Разумков призвал политиков не доводить до политических распрей перед важными событиями для всей страны
Взрыв Украины будет при любом решении в Нормандском формате

Взрыв Украины будет при любом решении в Нормандском формате

Судьбоносная встреча Владимира Зеленского с Владимиром Путиным закончится волнениями в Украине при любом исходе переговоров.
Гончарук озвучил три главные цели Зеленского на «нормандском саммите»

Гончарук озвучил три главные цели Зеленского на «нормандском саммите»

Прекращению огня. Деоккупация. Возвращение людей и территорий
Шульмейстер: В инфраструктуре Украины ситуация хуже, чем при Януковиче

Шульмейстер: В инфраструктуре Украины ситуация хуже, чем при Януковиче

Половину потребностей инфраструктуры Украины можно было бы закрыть просто "прикрутив" коррупционные схемы. Владимир Шульмейстер рассказал где и как уничтожают инфраструктуру Украины.
Загороднюк назвал главный страх Путина

Загороднюк назвал главный страх Путина

Министр напомнил о важности единства украинского народа в сложившейся ситуации
Украина наладила импорт популярного продукта из России

Украина наладила импорт популярного продукта из России

Лишь за ноябрь нынешнего года поставки картофеля из РФ превысили сумму $1 000 000
SpaceX запустила в космос ракету с уникальным грузом на борту

SpaceX запустила в космос ракету с уникальным грузом на борту

SpaceX Falcon 9 доставила на МКС самый массивный за всю историю компании груз
Стало известно, когда в Украине снизят тарифы на отопление и выплатят субсидии

Стало известно, когда в Украине снизят тарифы на отопление и…

Министр финансов заверила, что тарифы на отопление в 2020 году будут снижены
На Банковой вспыхнули стычки с полицией

На Банковой вспыхнули стычки с полицией

Нацгвардия по указанию руководителя Офиса Президента Андрея Богдана разбирает конструкции протестующих на Банковой
Трамп назвал Украину «каким-то местом» и ждет важных новостей из Киева

Трамп назвал Украину «каким-то местом» и ждет важных новостей из…

Трамп прокомментировал возвращение Джулиани из Киева
В Порошенко бросили яйцом на Майдане: метателю не поздоровилось

В Порошенко бросили яйцом на Майдане: метателю не поздоровилось

Нардеп Петр Порошенко сразу отдал приказ поймать активиста, бросившего в него яйцом
Гройсман вступился за Зеленского из-за давления «дешевых политиканов»

Гройсман вступился за Зеленского из-за давления «дешевых политиканов»

Гройсман призвал поддержать Зеленского перед "Нормандским саммитом"
Известный ветеран АТО покончил жизнь самоубийством

Известный ветеран АТО покончил жизнь самоубийством

Ушел из жизни боец 95-й отдельной аэромобильной бригады Игорь Волынец
Зеленскому припомнили дерзкие речи о первой встрече с Путиным

Зеленскому припомнили дерзкие речи о первой встрече с Путиным

Экс-депутат припомнил действующему президенту его предвыборные обещания
Гончарук в Одессе назвал, кого уволят из госслужащих

Гончарук в Одессе назвал, кого уволят из госслужащих

Гончарук анонсировал увольнение чиновников, причастных к пожару в Одессе
Обнаружена планета, которая нарушает все законы космоса 

Обнаружена планета, которая нарушает все законы космоса 

Ранее ученые считали, что такая планета не может существовать
У Зеленского советуют не завышать ожидания по саммиту «нормандской четверки»

У Зеленского советуют не завышать ожидания по саммиту «нормандской четверки»

Пресс-секретарь Зеленского дала прогноз по поводу встречи в «нормандском формате»
Украинцам упростят покупку и продажу недвижимости

Украинцам упростят покупку и продажу недвижимости

С 1 января 2020 года вступает в силу автоматическая модель оценки имущества
Диетолог рассказала, кому противопоказано есть красную икру

Диетолог рассказала, кому противопоказано есть красную икру

Красную икру не рекомендуется употреблять гипертоникам и людям с сердечно-сосудистыми заболеваниями
Россия массово расторгает контракты с боевиками «ЛДНР», — разведка

Россия массово расторгает контракты с боевиками «ЛДНР», — разведка

Оккупанты меняют порядок прохождения службы местными наемниками, которым исполнилось 50 лет
Массовый протест на Майдане официально закончился

Массовый протест на Майдане официально закончился

Народное вече "Красные линии" в поддержку национальных интересов Украины в Париже на саммите в нормандском формате подошло к концу
Штрафы по почте можно не оплачивать при одном условии

Штрафы по почте можно не оплачивать при одном условии

Штраф по почте незаконный и подлежит отмене, если водителю не сообщали о вынесении постановления и не пытались его вручить на месте
Украинцам усложнят въезд в Россию: подобности

Украинцам усложнят въезд в Россию: подобности

В МИД Украины пояснили причины нововведения
Появилось видео первого в мире авто, которое разгоняется до скорости самолета

Появилось видео первого в мире авто, которое разгоняется до скорости…

Появился автомобиль, способный передвигаться со скоростью более 1000 км в час
Зеленский определился с темой «нормандского саммита»: три главных пункта

Зеленский определился с темой «нормандского саммита»: три главных пункта

Мендель назвала первые три шага
Протестующие на Майдане озвучили Зеленскому свои требования

Протестующие на Майдане озвучили Зеленскому свои требования

К акции протеста "Нет капитуляции" присоединяется все большее количество людей
Назван продукт, который эффективно очищает почки и печень

Назван продукт, который эффективно очищает почки и печень

Черешня содержит каротин, витамины B 1, B 2, B 3 и C
Читай также
Последние новости

Шесть основных проблем армии Украины

Гончарук признался о состоянии энергетики в Украине без…

Организаторы акции на Банковой ответили на главные вопросы

Разумков ответил, к чему готовиться после возвращения Зеленского…

Взрыв Украины будет при любом решении в Нормандском…

Гончарук озвучил три главные цели Зеленского на «нормандском…

Шульмейстер: В инфраструктуре Украины ситуация хуже, чем при…

Загороднюк назвал главный страх Путина

Украина наладила импорт популярного продукта из России

SpaceX запустила в космос ракету с уникальным грузом…

Стало известно, когда в Украине снизят тарифы на…

На Банковой вспыхнули стычки с полицией

Трамп назвал Украину «каким-то местом» и ждет важных…

В Порошенко бросили яйцом на Майдане: метателю не…

Гройсман вступился за Зеленского из-за давления «дешевых политиканов»