Липовий «Повітряний експрес», або китайський «лижний інструктор» за 372 млн.доларів

Липовий «Повітряний експрес», або китайський «лижний інструктор» за 372 млн.доларів

Однією з перших фішок нашого Президента, після його обрання, стали так звані національні проекти – інвесторів залучимо нємєряно, грошей дівати буде нікуди.

Президент навіть особисто «підписався» за «тему» — «Я буду також нести відповідальність за ці проекти і працюватиму над їхньою реалізацією – з одного боку, як Президент, з іншого – як виконавець» Так і сказав – «за базар отвєчаю».

І пішло і поїхало. Створили спеціальну контору «Рога і копита» — Держінвестпроект України, керівником якої призначили відомого своїм глибоким презирством до чужих грошових знаків (ще з часів помаранчевої революції), В. Каськіва.

А враховуючи, що в «темі» і сам Президент, то і грошей (бюджетних) виділили немало. Лише за 3 останні роки – понад 2 мільярди.

Не пройшло і кілька літ, як видатний «польовий командир» заявив, що його контора за 2011-2012 роки своєї діяльності залучила в Україну близько 9 мільярдів грн. інвестицій Правда, коли я звернувся до Держінвестпроекту з запитом, щоб мені надали інформацію – кого ж конкретно вони залучили, відповідь мені не надали, перефутболивши мій запит до підпорядкованого підприємства, яке не відповідає.

Серед найважливіших національних проектів було названо будівництво залізничного сполучення від Києва до аеропорту «Бориспіль» — проект «Повітряний експрес».

Як відомо, колія залізниці проходить по землі, таким чином, першочергове питання, яке мало б бути вирішено – це отримання землі під будівництво. Враховуючи, що В. Каськів, ще в 2011 році обіцяв, що будівництво ось-ось розпочнеться – через тиждень, два і навіть срібний костиль вбили я вважав, що питання землі вже вирішено, тим паче, що Каськів ще в 2011 році божився, що земля вже виділена але з офіційної відповіді Держінвестпроекту я взнав, що землі у них немає, а з відповідей землерозпорядників (Держземагенство, Київрада, Бориспільська РДА і т.д.,) взнав, що фірма Каськіва навіть не зверталась до них з клопотаннями про надання землі.

З отриманої відповіді Держкомзему слідує, що Держінвестпроект звертався лише по питанню землі для будівництва міської кільцевої дороги навколо Києва (ділянки), але і тут навіть ще не визначено маршрут. І, як слідує з повідомлення Держінвестпроекту будівництво кільцевої дороги має здійснюватись на умовах концесії – за кошти інвесторів.

Надзвичайно важливим є і ще один момент — як можна бачити з офіційної кадастрової карти України (доступна для публічного огляду), залізничний маршрут до аеропорту Бориспіль, пройде через значну кількість земельних ділянок, які наразі знаходяться у приватній власності різноманітних фізичних та юридичних осіб. Примусове відчуження таких об’єктів можливе лише за рішенням суду. Судовий розгляд дуже тривала і складна процедура (багаторічна епопея з відселенням Русанівських садів тому доказ), це мінімум 4-5 років роботи, але ця робота, виявляється, навіть не розпочиналась.

Тобто, будівництво, не може розпочатись раніше чим через 4-5 років, а той факт, що ні Держінвестпроект ні ДП «Повітряний експрес…» по цей день так і не звернулись з клопотаннями про надання їм землі і не ведуть судово-претензійну роботу з власниками, говорить про те, що ніякої залізниці до Борисполя ніхто і не планував будувати.

Хоча не можна сказати що ніяка робота по цьому «проекту» не ведеться», один «напрямок» просувався всі ці роки досить активно? Це «робота» з отримання 370 млн. дол. китайського кредиту під будівництво – яке ніхто не збирається здійснювати.

І кредит таки вдалось отримати. Його навіть застрахували аж під цілих 10% від суми кредиту, що склало понад 36 млн. дол. (хоча є державні гарантії), , половину з яких вже виплатили (180 млн. грн.), іншу половину страховки заплатять вже за рахунок кредиту.

Необхідність витрат на цю страховку в Держінвестпроекті пояснюють тим, що такою була попередня вимога китайців перед укладенням кредитної угоди. Проте, кредитна угода № BLA201123 з китайським «Ексімбанком» була укладена ще за рік до цього – 05.07.2011, а відтак – укладення страхового договору в 2012 році не могло бути попередньою умовою укладення кредитного договору, який уже рік як був укладений!

Що цікаво, спочатку китайці вимагали страховку під 7 % від суми договору і такий «грабьож» дуже обурив Каськіва, він почав вести переговори щодо більш вигідних умовах і уклав – уже під 10%. Молодець, так їх китайців, хай знають наших.

Напевно у тих, хто читає це звернення виникає цілком логічне питання – а навіщо взагалі брати кредит, під будівництво, для якого ще немає землі і отримувати яку ніхто навіть і не збирався. Питання цікаве, тим паче, що є нюанси.

На веб-порталі з питань державних закупівель було розміщено офіційну інформацію про те, що за результатами закупівлі в одного учасника 17.05.2013 Державне підприємство «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону» 17.05.2013 року уклало з Китайською національною корпорацією машинної індустрії та генеральних підрядів (СМСЕС)/ China national machienery industry comlete engineering corporation договір на організацію залізничного пасажирського сполучення м. Київ — аеропорт «Бориспіль». Проте, в інтернеті не вдалось знайти сайт китайського підприємства з такою назвою.

З найбільш схожою назвою є сайт підприємства CHINA NATIONAL MACHINERY COMPLETE INDUSTRY ENGINEERING CORPORATION,http://www.cccme.org.cn/shop/cccme2079/index.aspx Сайт підприємства змістовний, на ньому розміщена інформація про значну кількість конкретних об’єктів фірми, але на цьому сайті відсутня будь яка згадка про Україну. В Інтернеті є сайт і іншого підприємства, а саме China National Complete Engineering Corporation (CCEC) http://www.cmcec.com (зареєстрований не в китайській доменній зоні?). Судячи по наповненню цього сайту, який дуже рідко оновлюється, Україна майже єдиний партнер цього підприємства і основна увага на сайті присвячена саме Україні, проте, як назва так і абревіатура даного підприємства не зовсім співпадають з назвою і абревіатурою підприємства, інформація про яке розміщена на сайті з питань державних закупівель та на сайті Держінвестпроекту. Крім того, слід звернути увагу на те, що відсутня жодна інформація про будь які конкретні об’єкти цього підприємства (сторінка «досягнення» навіть не відкривається). Таким чином «солідність» під питанням.

Звичайно, автор жодним чином не стверджує, що китайська компанія, якій має бути перераховано 370 млн. дол. кредиту – це черговий «лижний інструктор», тим паче, що Інтернет безмежний і автор міг і не знайти сайт China national machienery industry comlete engineering corporation, а тому, «дабы не возводить напраслину», автор звернувся до Держінвестпроекту із запитом – в якому просив надати точну назву китайської фірми з якою укладено договір на будівництво залізничного сполучення до аеропорту «Бориспіль» її Інтернет адресу та просив надати копію лише першої сторінки цього договору, щоб точно знати – кому ж все таки «попливуть» 370 млн. дол., за які до речі, розраховуватимемось ми, платники податків (державна ж гарантія).

Як і слідувало очікувати, в Держінвестпроекті відповіли, що і про цей проект вони майже вперше чують, жодною інформацією не володіють, а тому відправили мій запит до Державного підприємства «Дирекція з будівництва та управління національного проекту «Повітряний експрес» та інших інфраструктурних об’єктів Київського регіону», яке, відповіло, — що вони не орган влади, а комерційне підприємство, а відтак ніякої інформації надавати не збираються (така у Держінвестпроекту схема відфутболення запитів).

Таким чином, питання китайського «лижного інструктора» так і залишилось відкритим, як і те — як об налічать і розкрадуть куди попливуть 370 млн. дол.

Последние новости
Huawei выпустила складной Mate XS

Huawei выпустила складной Mate XS

OLED-экран покрыт четырехслойной защитной пленкой, которая делает дисплей более мягким и прочным.
Коронавирус обладает потенциалом пандемии — ВОЗ

Коронавирус обладает потенциалом пандемии — ВОЗ

Всемирная организация здравоохранения подчеркнула необходимость сдерживания эпидемии
Циклон «Юлия» разгромил палаточный городок ВСУ

Циклон «Юлия» разгромил палаточный городок ВСУ

Шторм повредил палатки самого большого в Украине военного полигона «Широкий лан»
Четыре причины российского компромисса в нефтяной войне с Беларусью

Четыре причины российского компромисса в нефтяной войне с Беларусью

Россия внезапно для многих сделала шаги навстречу Беларуси в идущем нефтяном споре.
Нового лидера австрийских «друзей Путина» заподозрили в коррупции

Нового лидера австрийских «друзей Путина» заподозрили в коррупции

Хофер опроверг любые формы правонарушений со своей стороны.
Жовто-блакитний чи червоно-чорний?

Жовто-блакитний чи червоно-чорний?

Дихотомія свободи та порядку глобальна, не тільки українська.
Ученые сделали открытие о соотношении полов в потомстве людей

Ученые сделали открытие о соотношении полов в потомстве людей

Соотношение рождающихся мальчиков и девочек в человеческих популяциях обычно близко к единице.
Виктор Пинчук: влияние неброское, но всепроникающее

Виктор Пинчук: влияние неброское, но всепроникающее

В четвертом тексте из серии "Кукловоды под микроскопом" Александр Кочетков рассматривает феномен олигарха Виктора Пинчука.
В феврале в Раду прошли бы только четыре партии — КМИС

В феврале в Раду прошли бы только четыре партии -…

Украинцы готовы проголосовать за СН, ЕС, ОПЗЖ и Батькивщину.
Совладелец «Квартал 95» Шефир поделился планами: «Отдали лучших людей»

Совладелец «Квартал 95» Шефир поделился планами: «Отдали лучших людей»

Шефир рассказал о планах «Квартала 95» на ближайшее время
Найдена древнейшая зеленая водоросль возрастом в миллиард лет

Найдена древнейшая зеленая водоросль возрастом в миллиард лет

Возраст окаменелости соответствует примерному времени появления зеленых водорослей на Земле.
Стало известно о состоянии украинцев, заразившихся коронавирусом на Diamond Princess

Стало известно о состоянии украинцев, заразившихся коронавирусом на Diamond Princess

Состояние здоровья обоих украинцев улучшилось, но они все еще находятся в больнице.
Украинка получила платежку почти на 55 тысяч

Украинка получила платежку почти на 55 тысяч

За отопление 4-комнатной квартиры за три месяца киевлянка должна оплатить 90 тысяч гривен
За 2019 год зафиксировано 150 тысяч ДТП, — Монастырский

За 2019 год зафиксировано 150 тысяч ДТП, — Монастырский

За 2019 год составлено 96 000 протоколов о ДТП в состоянии алкогольного и наркотического опьянения
На Марсе впервые обнаружена сейсмическая активность

На Марсе впервые обнаружена сейсмическая активность

Сейсмометр миссии SEIS начал регистрировать вибрации Красной планеты.
Украина предложила альтернативу клиентам Газпрома

Украина предложила альтернативу клиентам Газпрома

На Украинской энергетической бирже «УЭБ» цены за газ упали до 4 тыс. грн
Эвакуированные украинцы не захотели возвращаться домой

Эвакуированные украинцы не захотели возвращаться домой

Украинцы с зараженного коронавирусом лайнера Diamond Princess отказались от эвакуации на Родину
Поляки после падения коммунизма стали богаче португальцев — МВФ

Поляки после падения коммунизма стали богаче португальцев — МВФ

Четыре года назад Польша обогнала Грецию.
В СБНО заявили о новых версиях крушения Боинга в Иране

В СБНО заявили о новых версиях крушения Боинга в Иране

Украина выясняет, кто был заинтересован в атаке на Боинг
Тысячу человек изолировали в отеле на Канарских островах из-за коронавируса

Тысячу человек изолировали в отеле на Канарских островах из-за коронавируса

Отель Costa Adeje Palace на Тенерифе закрыли на карантин.
На острове Лесбос вспыхнули столкновения из-за лагеря для мигрантов

На острове Лесбос вспыхнули столкновения из-за лагеря для мигрантов

Местные жители против строительства лагеря для мигрантов.
Старейший в мире мужчина скончался в возрасте 112 лет

Старейший в мире мужчина скончался в возрасте 112 лет

Ватанабе был внесен в книгу рекордов Гиннеса как старейший мужчина 12 февраля.
«Комплексное решение»: Нефьодов придумал, как избавиться от космических штрафов за «евробляхи»

«Комплексное решение»: Нефьодов придумал, как избавиться от космических штрафов за…

Активисты "Авто Евро Силы" получили важный комментарий Нефьодова о штрафах за "евробляхи" в 170 тысяч гривен
В Украине с мая заработают новые ЖКХ-договоры с пеней

В Украине с мая заработают новые ЖКХ-договоры с пеней

с 1 мая украинцы будут получать коммунальные услуги по новым правилам.
Samsung закрыла производство складных телефонов из-за коронавируса

Samsung закрыла производство складных телефонов из-за коронавируса

Завод временно закрыли из-за обнаружения признаков коронавируса у сотрудника.
Во Франции вылечили всех зараженных коронавирусом

Во Франции вылечили всех зараженных коронавирусом

Вирус во Франции больше не распространяется, заявил министр здравоохранения.
Обнаружен древний затерянный город

Обнаружен древний затерянный город

Древнее царство существовало с 1400 до 600 гг. до нашей эры.
Сенаторы призвали Госдеп ввести санкции против РФ и Путина

Сенаторы призвали Госдеп ввести санкции против РФ и Путина

Санкции необходимо ввести из-за вмешательства в выборы, считают сенаторы
Украинца на Закарпатье госпитализировали с подозрением на коронавирус

Украинца на Закарпатье госпитализировали с подозрением на коронавирус

Он 21 день назад контактировал с гражданином Китая
Более 80 тысяч человек заражены коронавирусом по всему миру

Более 80 тысяч человек заражены коронавирусом по всему миру

Вследствие заражения коронавирусом умерли 2 699 человек.
Читай также