Все про нову субсидію: Кому, скільки, за що, хто заплатить

Все про нову субсидію: Кому, скільки, за що, хто заплатить
субсидии
Розпочався новий опалювальний сезон. У листопаді українці отримають рахунки за опалення.
ЕП з’ясовувала, як зміняться цифри у квитанціях для тих, хто отримує субсидію, та у кого її заберуть.

Хто отримає субсидію

Базові критерії залишилися ті самі. Субсидія призначається, якщо витрати сім’ї на комунальні платежі перевищують 15%.

Кожна заява, подана в органи соціального захисту населення, буде розглянута, і на основі двох критеріїв — рівня доходів та суми витрат на оплату житлово-комунальних послуг — буде ухвалене рішення щодо призначення субсидії.

Які є нововведення

По-перше — автоматичне продовження статусу отримувача субсидії на наступний період. Якщо сім’я уже подавала заяву на отримання допомоги, субсидія на новий сезон буде нарахована автоматично.

Винятки стосуються людей, які хочуть оформити субсидію на використання твердого палива, і тих, у кого змінився склад сім’ї. Вони повинні подати заяву і заповнити декларацію про доходи.

По-друге — можливість отримувати субсидію навіть з боргом за оплату послуг понад два місяці, якщо є документальне підтвердження недавньої оплати або угоди про реструктуризацію боргу.

По-третє, громадяни, які раніше не могли оформити субсидію через відсутність реєстрації, мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту на підставі договору оренди житла, оформленого у довільній формі.

По-четверте, тепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Це нововведення не стосується мешканців багатоповерхівок, а ось у жителів приватних будинків держава забрала місяць опалювального сезону. Раніше субсидія на опалення поширювалася на період з 1 жовтня по 30 квітня.

По-п’яте, якщо сім’я живе у дачному кооперативі, але там не зареєстрована, вона може претендувати на субсидію, яку будуть платити з місцевих бюджетів.

Також дещо знизилися соціальні нормативи, що призведе до незначного зменшення сум платежів для споживачів без засобів обліку.

Крім того, пропонується запровадити систему верифікації, тобто перевірку відповідності життя поданим документам. На поточний опалювальний сезон це правило не поширюватиметься. До того ж, уряду буде складно розробити такий механізм перевірки, який би не спричинив масового невдоволення людей.

Зараз компенсацію від держави отримують 60% населення. Якщо ціна на газ зросте, кількість отримувачів субсидій може збільшитися до 90%.

Хтось не отримає субсидії

На засіданні уряду 18 жовтня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримають 6,53 млн сімей.

У квітні міністр соціальної політики Андрій Рева назвав кількість отримувачів субсидій у січні 2017 року. Таких сімей було 7,5 млн — понад 50% населення країни. Ще 1,5 млн сімей, за розрахунками міністерства, мали право на оформлення «невеликої субсидії», але не скористалися ним.

Міністр прогнозував, що у зв’язку із «зростанням доходів людей» кількість отримувачів субсидії скоротиться до 5 млн. Такого різкого скорочення не відбулося, але близько мільйона сімей таки втратили право на допомогу.

До цього кількість реципієнтів тільки зростала. У 2014 році субсидії отримували 1,2 млн сімей, у 2015 році показник зріс у 4,5 разу — до 5,4 млн сімей. У 2016 році відбулося зростання ще на 42% — до 7,5 млн сімей.

Як рахують доходи сім’ї

У серпні Кабмін змінив методику підрахунку доходів сімей для нарахування розміру субсидії. На опалювальний сезон 2017-2018 років будуть враховуватися доходи громадян за перший і другий квартали 2017 року. Раніше для процедури нарахування використовувалися дані про доходи за цілий рік.

Таким чином, рішення про нарахування субсидії ухвалюється, виходячи із середньомісячного рівня доходів сім’ї за період із січня 2017 року до червня 2017 року. В уряді кажуть, що така методика «більш справедлива».

Відповідно, після закінчення опалювального сезону розмір субсидії порахують знову. Для цього періоду, травень 2018 року — вересень 2018 року, до уваги візьмуть доходи сім’ї за третій і четвертий квартали 2017 року.

Ці зміни не стосуються тих, хто отримує субсидію на придбання газу в балонах, вугілля та дров. Субсидію їм рахуватимуть за доходами за 2016 рік.

Кому не пощастить

Зростання мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року до 3 200 грн спричинило зростання доходів інших громадян, навіть тих, хто її не отримував. За даними Держстату, у січні 2017 року розмір середньої зарплати в Україні становив 6 008 грн, а вже у серпні 2017 року зріс до 7 114 грн.

Однак слід врахувати, що Кабмін змінив процедуру підрахунку доходів сімей для визначення розміру субсидії. Для попереднього опалювального сезону розмір субсидії вираховувався з доходів за весь 2015 рік, тепер для розрахунку розміру субсидії використовуватимуться дані за січень-червень 2016 року.

За даними Держстату, розмір середньої зарплати за 2015 рік збільшився з 3 455 грн у січні до 5 230 грн у грудні. Тож кількість отримувачів субсидій справді скоротиться, знизиться також розмір середньої нарахованої субсидії.

Підвищення пенсій в рамках пенсійної реформи не вплине на розмір субсидії у цьому опалювальному сезоні, оскільки до уваги будуть братися доходи пенсіонерів за перший та другий квартали 2017 року.

Принципову позицію уряд має щодо безробітних. Якщо людина працездатного віку не працює, не служить в армії і не вчиться, їй при оформленні субсидії зараховується не більше двох прожиткових мінімумів — 3 248 грн.

На думку урядовців, так держава вирівнює соціальну справедливість між тими, хто справді потребує підтримки, і тими, хто начебто не працює.

Зекономлене повернуть «живими» грішми

Одне з найбільших очікувань року — обіцяна прем’єром монетизація. Людям, які економили і в попередньому опалювальному сезоні використали менше газу, що покривається субсидією, цієї осені виплатять до 700 грн компенсації. Монетизація стосується жителів будинків та квартир з автономним опаленням.

«За цими коштами звернулися понад 1,7 млн українців. За невикористані кошти на субсидії буде виплачено 1,1 млрд грн», — повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Подати заяву на монетизацію зекономленого можна до 1 листопада.

За чий кошт бенкет

У 2014 році на субсидії було витрачено 18 млрд грн. За чотири роки ця сума зросла майже вчетверо. У держбюджеті на 2017 рік на субсидії передбачено 61,173 млрд грн, якщо враховувати тверде паливо.

Експерт з енергозбереження Святослав Павлюк повідомив, що майже вся ця сума була використана: «На кінець вересня вибрано 59 млрд грн. Тобто субсидії вибрані за три місяці до кінця опалювального сезону».

Павлюк зазначив, що проблем з нарахуванням компенсацій населенню не буде — борг через перевищення ліміту перейде на 2018 рік.

«Щороку між закупівлею газу, постачанням тепла і виставленням рахунків проходить десь півтора місяця. Спільні протоколи підписуються через місяць-два після того, як тепло поставлене. Таким чином, борги за два місяці попереднього року ми втягуємо у бюджет наступного року», — пояснив він.

Це означає, що видатки на субсидії збільшаться на 20 млрд грн, і цю суму включать у видаткову частину державного бюджету на 2018 рік.

У проекті держбюджету на 2018 рік на субсидії передбачено 55 млрд грн. Якщо від цієї суми відняти 20 млрд грн боргу, вийде 35 млрд грн. Чи вистачить цієї суми на покриття потреб наступного опалювального сезону?

Можливо, саме тому Кабмін не хоче піднімати ціну на газ до ринкової? Можливо, саме з цієї причини уряд може попрощатися з МВФ?

Последние новости
Президент Австрии нашел у Украины проблемы похлеще Путина

Президент Австрии нашел у Украины проблемы похлеще Путина

Президент Австрии на встрече с Лукашенко вспомнил об интервенции России в Украине
Романенко рассказал, что выявили баталии вокруг закона о рынке земли

Романенко рассказал, что выявили баталии вокруг закона о рынке земли

Юрий Романенко объяснил, как изменится жизнь украинцев после принятия закона о рынке земли
В Украине стать чиновником будет проще

В Украине стать чиновником будет проще

Стародубцев собирается упростить процедуру назначения на руководящие должности
Ученые решили создать роботов с эмоциями

Ученые решили создать роботов с эмоциями

Ключом к появлению эмоций и чувств служит инстинкт самосохранения
Украинцам разъяснили, за задержку каких выплат положена компенсация

Украинцам разъяснили, за задержку каких выплат положена компенсация

Говорится о пенсиях, социальных выплатах, заработной плате, а также денежном обеспечении
Климкин рассказал, какая часть Украины интересует Путина после Донбасса

Климкин рассказал, какая часть Украины интересует Путина после Донбасса

Климкин считает, что после Донбасса Путин пойдет на южные территории Украины
«Процесс трио»: в ЕС прелагают ускорить евроинтеграцию Украины

«Процесс трио»: в ЕС прелагают ускорить евроинтеграцию Украины

«Процес трио» является фактически повторением, так называемой Берлинской инициативы
В Генпрокуратуре засекретили возможное расследование в отношении Богдана

В Генпрокуратуре засекретили возможное расследование в отношении Богдана

Информация находится под тайной следствия
Мазур «Тополя» вернулся в Украину, — Геращенко

Мазур «Тополя» вернулся в Украину, — Геращенко

МВД направила в Интерпол необходимые документы
Социолог объяснил, почему в Украине не будет тарифных майданов

Социолог объяснил, почему в Украине не будет тарифных майданов

Социолог рассказал про особый феномен украинцев
У Зеленского рассказали, как планируют возвращать Крым 

У Зеленского рассказали, как планируют возвращать Крым 

К основным шагам относиться информационная политика, защита прав местных жителей и законодательная база
Труба заявил, что Порошенко обрадуется его увольнению с ГБР

Труба заявил, что Порошенко обрадуется его увольнению с ГБР

ГБР является единственным органом, который расследует дела в отношении Порошенко
Война брендов: ВР разрешила сравнивать в рекламе товары конкурентов

Война брендов: ВР разрешила сравнивать в рекламе товары конкурентов

В случае нарушения норм законодательства, ответственность несет работодатель
Федину и Зверобой могут посадить за слова о Зеленском, – Баканов

Федину и Зверобой могут посадить за слова о Зеленском, –…

Это произойдет, если следствие подтвердит наличие угрозы в их высказываниях
Арахамия рассказал об увертках Путина и нормандской встрече

Арахамия рассказал об увертках Путина и нормандской встрече

Встреча может состоятся до 20 декабря
Фобии очумелых: о продаже сакральной украинской земли

Фобии очумелых: о продаже сакральной украинской земли

Сегодня Верховная Рада в первом чтении приняла закон о продаже земли. Дискуссия вокруг этого вопроса вызывает хохот.
Суд досрочно освободил “организатора” убийства журналиста Бабченко

Суд досрочно освободил “организатора” убийства журналиста Бабченко

Освобождение состоялось по решению Киевского апелляционного суда
Зачем Нацбанк и Рожкова обманывают украинцев о приватизации «Укргазбанка»?

Зачем Нацбанк и Рожкова обманывают украинцев о приватизации «Укргазбанка»?

Руководство Национального банка пытается замаскировать свою деятельность по внедрению новой схемы теневого дерибана госбанков.
«Отменили рабство»: Зеленский поблагодарил депутатов за голосование закона о рынке земли

«Отменили рабство»: Зеленский поблагодарил депутатов за голосование закона о рынке…

Каждый украинец станет хозяином своей земли
Зеленский подписал закон об обличителях коррупции

Зеленский подписал закон об обличителях коррупции

Этот закон определяет правовой статус обличителей
Баканов назвал размер своей зарплаты

Баканов назвал размер своей зарплаты

"Это не самая маленькая заработная плата в Украине"
У Путина выдвинули Зеленскому новые условия по Донбассу

У Путина выдвинули Зеленскому новые условия по Донбассу

Москва хочет, чтобы Украина начала переговоры с представителями незаконных вооруженных формирований «ЛДНР» по внесению изменений в закон об особом статусе Донбасса, необходимых для имплементации "формулы Штайнмайера".
Баканов прокомментировал «драку» с Богданом

Баканов прокомментировал «драку» с Богданом

Его жена была первой, кто сообщил ем о ней
Зеленский подписал закон об аудите безопасности автомобильных дорог

Зеленский подписал закон об аудите безопасности автомобильных дорог

Закон вносит изменения в законы Украины «О дорожном движении» и «Об автомобильных дорогах»
Чиновнице Офиса Президента сообщили о подозрении

Чиновнице Офиса Президента сообщили о подозрении

Задержанные якобы требовали 300 тысяч долларов
Тейлор: Трампа больше заботило расследование против Байдена, чем Украина

Тейлор: Трампа больше заботило расследование против Байдена, чем Украина

Трамп больше заботился расследованием против Байдена, на котором настаивал  Джулиани
Закон о рынке земли: Арахамия назвал условие, при котором сдаст мандат

Закон о рынке земли: Арахамия назвал условие, при котором сдаст…

Арахамия пообещал уйти из Верховной Рады, если нардепы не проголосуют за покупку земли иностранцами
Баканов заявил, что у СБУ нет фактов проплаты акций «Нет капитуляции»

Баканов заявил, что у СБУ нет фактов проплаты акций «Нет…

Сейчас в СБУ нет такого производства
Косюк спонсировал поставки противотанковых комплексов Javelin в Украину

Косюк спонсировал поставки противотанковых комплексов Javelin в Украину

Пресс-служба компании "МХП" заявила, что ее собственник Костюк не имел понятия, что средства перешли в BGR
В «Слуге народа» теперь собрались регулировать СМИ и соцсети

В «Слуге народа» теперь собрались регулировать СМИ и соцсети

Каким образом их регулировать, еще не определились
Читай также
Последние новости

Президент Австрии нашел у Украины проблемы похлеще Путина

Романенко рассказал, что выявили баталии вокруг закона о…

В Украине стать чиновником будет проще

Ученые решили создать роботов с эмоциями

Украинцам разъяснили, за задержку каких выплат положена компенсация

Климкин рассказал, какая часть Украины интересует Путина после…

«Процесс трио»: в ЕС прелагают ускорить евроинтеграцию Украины

В Генпрокуратуре засекретили возможное расследование в отношении Богдана

Мазур «Тополя» вернулся в Украину, — Геращенко

Социолог объяснил, почему в Украине не будет тарифных…

У Зеленского рассказали, как планируют возвращать Крым 

Труба заявил, что Порошенко обрадуется его увольнению с…

Война брендов: ВР разрешила сравнивать в рекламе товары…

Федину и Зверобой могут посадить за слова о…

Арахамия рассказал об увертках Путина и нормандской встрече