Падіння гривні на 10 копійок призведе до подорожчення бензіну на 10 копійок

Погляд

Топливный пистолет

Девальвація гривні суттєво вплине на подорожчання палива в Україні. Більше того, українців може очікувати дефіцит пального, коли на заправках просто не буде ні бензину, ні дизельного пального.

Про це у коментарі «Погляду» розповів президент Асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук.

«На жаль, курс гривні щодо долара це саме той чинник, який безпосередньо і надзвичайно оперативно впливає на цінноутворення. Адже Україна має понад 70% імпорту, це також стосується українських виробників, які купують нафту за долари. Виручка, яка потім накопичується і перетворюється на долари для сплати за зовнішньоторговельними контрактами, якраз дуже прив’язана до цього курсу», – зазначив експерт.

Леонід Косянчук розповів, що дуже легко розрахувати, як змінюватиметься ціна з курсом гривні щодо долара.

«Якщо взяти курс 8,2 грн/дол і ціни на пальне, які були ще тиждень тому, то кожні 10 копійок у гривні – це додаткові 10 копійок за літр. Тобто якщо курс на Міжбанку становитиме 9,2 грн/дол, то пальне подорожчає на 1 гривню», – зауважив економіст.

«6 лютого вийшла так звана постанова №49 НБУ. Я не надаватиму їй певну політичну оцінку, бо вона само по собі антинародна. Ця постанова приведе до того, що оператори ринку будуть не в змозі оперативно і своєчасно сплачувати зовнішньоторговельні контракти. Більше того, обігових коштів і так завжди не вистачає для того, щоб створювати бодай якісь мінімальний запас торгівельної мережі, аби ці стрибки були легшими. А якщо взяти до уваги, що буквально за тиждень закінчується мертвий сезон зі споживання, і люди почнуть готуватися до посівної та обробки землі – попит на нафтопродукти підвищиться. У результаті ми обов’язково отримаємо паливний колапс», – наголосив Косянчук.

За його прогнозами, нафтопродукти будуть дорогими і дефіцитними. Україна фактично повернеться до 2004 року, коли на автозаправках замість бензину були замотані шланги.

«За старою українською «традицією» під час кризи мільйонери стають мільярдерами, середній клас зникає зовсім, а бідні стають жебраками. Хоча тут причинно-наслідковий зв’язок дещо інший: саме тому, що статки деяких сімейних компаній зросли на 1600%, що є абсурдом, в Україні спостерігається грошова і політична криза. Тому українці платять за недолугість політиків, недолугість уряду і взагалі за все», – зазначив Косянчук.

Експерт переконаний: найкраще, що може зробити чинний уряд, це взяти літак і полетіти всім складом в Антарктиду, не забувши взяти на борт Януковича. «І бажано, аби на зворотний шлях пального вже не було. Ми всі розуміємо, що ця постанова №49 з’явилася тоді, коли гроші з сімейних компаній давно вивезли за кордон. І тому треба було щось робити. Тепер ви можете купити валюту лише в обсязі обігових коштів, чого не достатньо. Ви маєте ці гроші зарахувати на окремий аналітичний рахунок, а через 6 діб вам поталанить купити якусь валюту. От тільки ви не знаєте, за яким курсом ви їх купите, однак не раніше ніж за шість банківських операційних днів. Тому якщо ви хочете купити за гривню щось дороге, то купуйте вже сьогодні, бо завтра буде вдвічі дорожче», – порадив Косянчук.


Комментирование закрыто.