Пенсійну реформу запровадили наприкінці минулого року. Найголовніше, що передбачається — це створення обов’язкової накопичувальної системи. Тобто — із зарплати кожного українця будуть вираховувати від двох до семи відсотків.
Пенсійна законодавча база майже створена. Залишилось визначитись із розміром відрахувань та віком, з якого розпочнуться обов’язкові внески. Але чи почне діяти накопичувальна система з 1 січня — невідомо, пише Новий Формат.
«З першого січня повинні розпочатися внески, але не визначений розмір. Тільки після прийняття закону можливе запровадження 2 рівня. Базовий варіант — з 35 років молодший. Всі інші варіанти — це питання не вирішене», — говорить Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики України.
Не визначились також із тим, де саме «пенсійні гроші» будуть зберігатись. Точніше хто відповідатиме за них. Адже окрім зберігання, структура має примножити внески людини. Такий собі своєрідний депозит.
«Основне завдання системи — збільшити розмір за рахунок інвестування. І це досить така не проста справа. Частина коштів повинна інвестувати у розвинені фінансові ринки Європи та Америки — у акції, облігації або золото», — переконаний Григорій Овчаренко, експерт з пенсійних питань.
Класичні накопичувальні системи на заході працюють не менше 25-30 років, тож перші результати помітні не одразу. У більшості країн ЄС пенсійну реформу запровадили давно. Українські експерти стверджують: якби в нашій країні запровадили реформу 20 років тому — зараз пенсії були б вдвічі більші.