Вона була виведена з державної власності в 2007 році за декілька тижнів до втрати Януковичем посади прем’єр-міністра, а зараз оформлена на низку підставних осіб та фірм.

Досі ми могли говорити лише про масштаби корупційного кратеру «Межигір’я» та гроші, які вкладаються у його розбудову, користуючись космічною фотозйомкою та рідкісними кадрами, зробленими з вертольоту та човну на Київському водосховищі.

Сьогодні «Українська правда» вперше публікує фотографії внутрішнього оздоблення одного з об’єктів у Межигір’ї.

На жаль, нам поки не вдалося отримати знімки всередині головного будинку резиденції — п’ятиповерхового маєтку від фінської компанії «Хонка».

Але ми пропонуємо читачам оцінити розмах за допомогою ілюстрацій, зроблених у іншому, значно меншому за масштабами об’єкті. Ми оприлюднюємо фотографії так званого «палацу на воді».

Це — дебаркадер «Галеон», який розташований у нижній частині «Межигір’я», на березі Київського моря. Об’єкт було завезено та інстальовано минулого року. Він призначений для відпочинку Януковича з друзями на воді, переважно — в літній час.

Минулого року, підпливши до Межигір’я з боку Дніпра, ми ледь змогли сфотографувати цей дебаркадер, захований за деревами. Натомість цей «палац на воді» видно у аерофотозйомці Google.

За інформацією джерел Української правди, спорудження цього дива несмаку та кітчу коштувало 75 мільйонів гривень.

{advert=1}

Отже, про внутрішнє оздоблення та смаки Віктора Януковича судіть самі.

Цей дебаркадер складається з декількох приміщень. Основне — це банкетна зала з естрадою. На стінах та стелі — цінні породи деревини, на підлозі — мармур, скрізь навколо — позолота і кришталь.

{advert=7}

Популярные статьи сейчас

Новая почта меняет тарифы: дата

АТО по-таджикски. Грозит ли противостояние на Памире дестабилизацией региона?

В Украине резко изменились цены на огурцы, помидоры и перец

Залужный высказался о Зеленском, заткнув рты разгоняющим "зраду" порохоботам

Показать еще

Також на дебаркадері є окремий кабінет Януковича та санвузол.

Про суми, які йдуть на облаштування «солодкого життя» у побуті президента, може свідчити одна деталь. По центру головної зали «палацу на воді» зроблено спеціальну нішу, в якій розміщено три люстри.

За допомогою експерта з питань освітлення Любомира Лозового нами було ідентифіковано одну з цих люстр. Її вартість становить — увага! — 97 тисяч доларів без податків. Це витвір мистецтва зі Swarovski та кришталю від іспанського виробника Mariner.

Тобто ціна лише однієї (!) з трьох люстр на одному, далеко не головному об’єкті в «Межигір’ї» еквівалентна ціні квартири в Києві!

Якщо такі гроші було вкладено в палац на воді, яким Янукович користується нерегулярно, то навіть складно уявити розмір видатків на «Хонку» та інші атрибути солодкого життя президента.

До речі, люстри цієї фірми Mariner висять і в межигірському кабінеті Януковича, який у лютому 2012 року за гроші бюджету орендували у фірми «Танталіт», що є номінальним власником усього в «Межигір’ї».

Цей дебаркадер також оформлено на фірму «Танталіт». Її директором є довірена особа родини Януковича Павло Литовченко, який уникає відповіді на запити «Української правди».

При цьому Литовченко володіє лише 0,03% компанії «Танталіт», а решта 99,97% належить підставним фірмам з Австрії та Ліхтенштейну.

І насамкінець, до відома українських платників податків.

Останнім часом влада оголосила про намір ввести податок на предмети розкошів. Так от, цей межигірський «палац на воді», де лише одна люстра коштує 100 тисяч доларів, оформлений на юридичну особу. Тому він не підпадатиме під дію нового закону.

А привілею наповнювати бюджет Віктор Янукович залишить своїм виборцям .