Уповноважений персонал МВФ затвердив ініційовану Урядом України нову програму макрофінансової допомоги stand-by для України у сумі 3,9 млрд доларів США на 14 місяців.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.

Нова програма продовжує той прогрес, якого Україна досягла в ході впровадження Програми розширеного фінансування МВФ, яка діяла з 2015 року. Вона закладає основу для співпраці України та МВФ на строк, який виходить за межі президентських та парламентських виборів у 2019 році, і допоможе Україні надалі втілювати свою фіскальну і монетарну політику.

Очікується, що Рада МВФ затвердить програму до кінця 2018 року за умови, що Україна виконає всі домовленості, у тому числі, прийняття Верховною Радою державного бюджету, який відповідає рекомендаціям МВФ.

«Ми переконані, що угода stand-by буде достатньою опорою для України, поки ми продовжуємо наші структурні реформи. Економіка України зростає вже протягом десяти кварталів підряд, інфляція та дефіцит бюджету – під контролем, інші макроекономічні показники теж демострують позитивну динаміку», – прокоментувала заяву МВФ в.о. Міністра фінансів України Оксана Маркарова.

«Такий вияв підтримки наших міжнародних партнерів у поєднанні з реалістичним та збалансованим бюджетом на 2019 рік та середньостроковим бюджетним плануванням, за який Верховна Рада проголосувала вчора – це дуже позитивний момент для нас. Продовження співпраці з МВФ дозволить нашому уряду отримувати фінансування на дуже привабливих умовах та нарощувати валютні резерви, які зараз становлять 18 мільярди доларів».

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, страницу «Хвилі» в Facebook.