Останній місяць показав, що в політичного і військового керівництва держави абсолютно відсутнє сучасне розуміння правового режиму воєнного стану.

Про це на своїй офіційній сторінці у Фейсбук написав політик, віце-прем’єр-міністр України (2005 р.) Роман Безсмертний, коментуючи закінчення терміну воєнного стану.

«По суті, відбулася імітація воєнного стану. За цей 30-денний термін, на жаль, стало зрозуміло: у разі прямого вторгнення держава не готова до оборони суверенітету, територіальної цілісності, стратегічних об’єктів та комунікацій», — вважає політик.

За його словами, трагедія для країни, коли після п’ятирічного випробування війною її очільники так і не навчилися, що і як треба робити у випадку серйозної загрози.

Безсмертний переконаний, що цей місяць можна було використати набагато ефективніше. Зокрема організувати певне тестування оборонних, воєнних та військових спроможностей, навчання і тренування для цивільних органів. Оцінити мобілізаційні можливості, здійснити кадрові призначення, задіяти всі необхідні механізми, подивитися, як вони працюють для оборони від ворога, захисту людей та їх мінімальних потреб. При необхідності внести зміни в законодавство та статути ЗСУ.

«А так ні тестування, ні навчання, ні висновків. Навіть з точки зору розуміння ситуації нічого не було зроблено», — зазначив він.

На думку політика, перший в історії незалежної України воєнний стан показав: необхідно кардинально міняти конституційну і правову рамку правового режиму воєнного стану, міняти механізм прийняття рішень. Вносити корективи в систему організації, управління і реалізації безпеки та оборони. Кардинально переглянути ситуацію у воєнно-промисловому комплексі, модернізувати систему управління Збройними Силами. Нарешті відійти від принципів радянської оборонної машини. Адже саме через них, пише Безсмертний, на Донбасі у XXI столітті ведеться окопна війна періоду Другої світової. Солдат і офіцер залишаються гвинтиком, а не головним і найціннішим фактором на війні.

«Воєнний стан мав стати рухом вперед у системі оборони і безпеки України. По факту ж став лише тупцюванням на місці і тратою дорогоцінного часу», — резюмував Безсмертний.

Напомним, ранее президент Украины объявил завершение военного положения.

Также Порошенко объяснил, почему военное положение не будут продолжать.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook