Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському HillTv, що під час першої зустрічі з ним посол України в США Міла Йованович передала йому перелік людей, щодо яких не можна проводити розслідування.

В ГПУ підтвердили, що генпрокурор дав інтерв’ю виданню HillTv. The Hill — одне з провідних політичних видань США, яке фокусує увагу на роботі Конгресу та Білого Дому, часто з нього починають свій день американські політики, пише BBC-Україна.

«На жаль, з першої зустрічі з послом США в Києві [Йованович] дала мені список людей, яких ми не маємо притягати до відповідальності», — сказав Hill.TV Юрій Луценко, який обійняв посаду генпрокурора у квітні 2016 року.

«Моя відповідь — неприпустимо. Ніхто в цій країні, ані наш президент, ані наш парламент, ані наш посол не перешкодять мені розслідувати, чи має місце злочин», — продовжив він.

Держдепартамент назвав «відвертою вигадкою» твердження Луценка про отримання списку людей, яких не варто переслідувати.

«Ми бачили повідомлення про ці звинувачення, — сказав речник Держдепартаменту Hill.TV. — Сполучені Штати наразі не надають жодної допомоги Генеральній прокуратурі (ГПУ), але раніше робили спробу підтримати фундаментальну реформу сфери юстиції, в тому числі після Революції гідності 2014 року. Коли політична воля для справжніх реформ в кількох прокурорів, що змінювали одне одного, виявилася недостатньою, ми скористалися нашою відповідальністю перед американськими платниками податків і перенаправили допомогу більш продуктивним проектам».

Hill.TV звернулося до Посольства США в Україні для отримання коментарів.

Луценко також повідомив, що Генпрокуратура не отримала коштів у розмірі майже 4 млн доларів, які посольство США в Україні мало виділити на його відомство, заявивши, що «ситуація насправді досить дивна» і зазначив, що кошти були виділені, але в Україні їх «ніколи не отримували».

«У той час у нас була справа за розкрадання урядової технічної допомоги США на суму 4 млн доларів, і в цьому відношенні мав місце цей діалог, — сказав він. — У той час [Йованович] вважала, що наші співбесіди з українськими громадянами, українськими державними службовцями, які були частими відвідувачами американського посольства, кидають тінь на антикорупційну політику».

«Насправді, ми отримали від Посольства США лист від посла, що гроші, про які ми говоримо, були під повним контролем посольства США, і що Посольство США не вимагало нашої правової оцінки цих фактів. Ситуація була досить дивною, тому що кошти, про які ми говоримо, були призначені для Генеральної прокуратури, і ми сказали [їм], що ми ніколи не бачили їх, і посольство США відповіло, що проблем немає», — додав генпрокурор України.

Раніше конгресмен-республіканець Піт Сешнс висловив занепокоєння роботою пані Йованович у листі до Держдепартаменту через те, що вона начебто заявила про її «презирство» до адміністрації Трампа.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook

Популярные статьи сейчас

В Киеве установили тарифы на отопление и горячую воду

В Минэнерго сделали заявление о ситуации в энергосистеме Украины

Ощадбанк объяснил, почему блокирует пенсионные и социальные счета

Аналитик спрогнозировал курс доллара до конца октября

Показать еще