Садовой выступил с президентской речью на съезде «Самопомочи»

Правда такова, что торговать с врагом — это предательство национальных интересов. И никакие экономические расчеты не стоят и «выеденного яйца», потому что когда солдата на линии фронта заставлять охранять безопасность торговых потоков с теми, кто вчера Градом растерзал его боевого собрата, то ничего хуже для морального духа такого солдата представить себе невозможно.

Об этом заявил лидер «Объединения «Самопомощь» Андрей Садовой на XI съезде этой партии. Далее приводим текст его выступления на языке оригинала.

Шановні делегати з’їзду, шановні гості!

З березня 2014 року я взяв участь в найбільшій кількості похоронів у своєму житті. Я проводив в останню путь молодих хлопців і дорослих мужчин, я дивився на молодих вдів та осиротілих дітей, мам і батьків, які ховають дітей, бабусь та дідусів, яким не вистачало сліз, бо біль від того, що вони хоронять своїх внуків, був таким сильним, що каменем стискав душу.

Я батько 5-ти синів, старшому – 15-ть років. У такі хвилини я часто думаю про те, яка доля чекає їх. Я дуже часто думаю, які ж слова казати тим людям, які не дочекались рідних з війни. За що, за кого, за які вищі ідеали вони їхні діти віддали своє життя?

Кожному з нас відміряний Богом якийсь шлях. Ми маємо прожити певну кількість років і щось за цей час встигнути зробити.

Кожна людина в цій залі, розпочавши політичну діяльність – чи то на рівні громади, чи на рівні парламенту, словом чи подумки мала б сказати собі слова: «Я хочу бути корисним не лише самому собі і своїй родині, але й людям, які живуть навколо мене».

Ніхто не вимагає від нас цього робити – це не записано ані в Конституції, ані в Біблії. Вони лише чітко прописують певні заборони, а от в питанні, що саме зробити доброго, залишають великий вибір і простір.

Це наша з вами свідома воля – служити загальним інтересам громади. Але є одна особливість нашого з вами служіння. Ця особливість – це час, в якому ми живемо.

Всім нам доведеться прожити своє життя і виконувати свою роботу з усвідомленням одного жорстокого факту – за наше право жити і працювати віддали і продовжують віддавати свої життя дуже конкретні люди – хлопці і дівчата, чоловіки і жінки, наші ровесники або ровесники наших дітей, які загинули на Майдані та у війні з Росією.

Ми всі цілком свідомі того, що нашу країну в останні роки перед війною вели на забій, як жертовне ягня. При цьому ми не можемо мати претензій ні до кого, крім самих себе, що у 2014 році опинились фактично беззбройними перед ворогом.

Адже ніхто крім українців не винен в тому, що на чолі держави стояли люди, які її грабували і готували для здачі в неволю. Але це минуле – і з ним нехай розбираються історики та прокурори.

Однак, ми не можемо вимушені помилки минулого автоматично перетягувати в день сьогоднішній, і тим більше завтрашній.

Від того, що ми заплющимо очі, уявимо собі, що десь на Сході країни ведеться операція проти групи терористів, а світова спільнота спить і думає про Україну, реальність не зміниться.

А реальність є дуже чітка і очевидна – країна перебуває в стані війни. І це війна не за Крим чи Донбас. Це війна за незалежність, за право існування. Лише ті країни, які протягом різних періодів історії витримували це жорстоке випробування, отримували право на існування, завойовували повагу в світі та місце серед вільних народів.

Серед наших сусідів, мабуть, нема жодної країни, яка в той чи інший час не ставала жертвою агресії Росії: Польща, Фінляндія, Грузія, Молдова, Чехія, Угорщина, балтійські країни і так далі. І кожен з цих народів нам скаже, що лише максимально рішучий, безкомпромісний і тотальний опір всього народу може зупинити агресію і змусити ворога відступити.

Нас часто питають, чим «Самопоміч» відрізняється від інших. Для мене очевидною є зокрема ця риса – ми намагаємось називати речі своїми іменами, ми закликаємо українців дивитись правді у вічі, навіть якщо вона неприємна і хочеться відвернути погляд.

І правда така, що АТО – давно не АТО. Це – війна, і її потрібно визнавати офіційно, з усіма міжнародно-правовими наслідками.

Правда така, що Україна має зробити все можливе, аби організувати евакуацію з окупованих територій всіх, хто не бажає жити під окупацією, та організувати евакуйованим достойні умови життя. І тоді в нас не буде докорів сумління від того, що блокадою ми створюємо незручності нашим людям по ту сторону лінії фронту.

Правда така, що торгувати з ворогом – це зрада національних інтересів. І жодні економічні розрахунки не вартують і «виїденого яйця», бо коли солдата на лінії фронту змушувати охороняти безпеку торгових потоків з тими, хто вчора «градом» розшматував його бойового побратима, то нічого гіршого для морального духу такого солдата уявити собі не можливо.

Історія дуже часто повторюється і дає нам можливість враховувати помилки. Головною причиною наших бід в минулому були внутрішні чвари. Нашим ворогам інколи достатньо було просто почекати, і українці самі зроблять замість них їхню роботу.

Українці товкли один одного в ім’я України, справедливості і гуманізму. Грушевський, Винниченко, Петлюра, Скоропадський, Махно – ніхто з них не хотів віддавати Україну в руки Москви. А віддали. І несуть свою долю історичної відповідальності за всі подальші біди українського народу.

Але не будемо судити інших. Ми зараз є в такій самій непростій ситуації. І всі наші сьогоднішні дії або бездіяльність мають безпосередній вплив на життя українців сьогодні і завтра.

З однієї сторони, ми бачимо несправедливість, яка далі панує в країні. Ми бачимо злодіїв на високих посадах, бачимо слабкість влади в стосунках із зовнішнім світом, бачимо небажання змінювати систему політичної корупції, подальше вимивання ресурсів з уже тотально обезкровленої та пограбованої країни.

Ця система та її бенефеціари вгризлись в тіло країни і, як упирі, не можуть відірватись від неї, висмоктуючи залишки крові, не рахуючись ані з тисячами жертв, ані з поламаними долями людей, ані з мільйонами втрачених найкращих умів та рук, які змушені були шукати кращої долі по світах.

І, з іншої сторони, ми маємо враховувати історичний досвід, діяти мудро і розсудливо, з холодним розумом, але гарячим серцем. Адже ця потворна система – це не якась зовнішня матриця, це не окупаційна адміністрація, яка тримається на чужих багнетах. Це – наша влада, це люди, яких породив та вивів наверх наш народ.

Як зробити так, аби в один день ми не звернули весь наш праведний гнів один проти одного всередині країни? Як не повторити поразку революції 1918 року? І при цьому очистити країну від бруду?

Я знаю, що мої колеги з фракції часто дискутують на ці теми, і кожне рішення дається непросто. Але між бажанням знищити дощенту зненавислу корумповану владну систему і готовністю йти на образливі компроміси, завжди можна знайти золоту середину.

Моя формула – наступна. Завданням номер один для «Самопомочі» є гуртування людей. Кожна хвилина, витрачена на політичні розбірки, на з’ясовування стосунків з кимось, на огульну критику когось – це втрачена хвилина. Будівництво політичної партії – це робота з людьми, це пошук і організація активних середовищ, це спільна робота з тими, хто поділяє наші цінності.

Я дякую Андрію Куликову за одну дуже важливу тезу. Журналіст, який більшу частину життя присвятив роботі на медіа, зробив нам вчора безцінний подарунок – він закликав йти до людей і говорити з ними, не очікуючи, що наші ідеї будуть донесені через ЗМІ. Бо, при всій повазі до журналістів, не будуть!

«Самопоміч» – це не політична тусовка, не трамплінчик, не клуб за інтересами. Це партія, яка дає можливість прожити життя, яке має сенс. З багатьма з вас ми пройшли ті чи інші випробування і наші стосунки перевіряються на міцність непростими обставинами.

Кожен з нас по-різному може викладатись в цій справі. На кожного по-різному може діяти той факт, що від наших дій залежить життя людей.

Країна бореться за своє право на свободу. Життя в такій країні сповнене труднощів, болю, поту і крові, щоденного випробування сили духу.

Каміння.

Лінь і слабкість в таких обставинах означають поразку. Повна самовіддача і готовність стати плечем-до-плеча з побратимом приведуть до перемоги.

В житті часто є так, що ті чи інші сумніви, страхи і невпевненість життя саме вибиває, як кувалдою, і все стає чітким, як сльоза, наміри чистими і зрозумілими, з’являються сили, сміливість і гострота розуму. Це той момент, коли Бог дарує тобі усвідомлення важливості кожної хвилини твого життя. І дає сили на подолання всіх перешкод.

Я знаю, що нас попереду чекають важка праця і непроста боротьба. Знаю, що не всі знайдуть в собі сили пройти її до кінця і залишаться лише ті, хто знайде в цьому сенс життя. Знаю, бо кожен день сам веду свою власну боротьбу. З кожним кроком вперед опір збільшується, тиск посилюється, виклики зростають.

Але лише в такій боротьбі і в таких обставинах будуються справжні перемоги, люди стають вільними, а країни – щасливими. І нехай нам в цьому допоможе Бог.

По материалам: ГалИнфо

Последние новости
Все украинские прокуроры по делу MH17 уволены – СМИ

Все украинские прокуроры по делу MH17 уволены – СМИ

Прокуроры уволены в рамках реформы прокуратуры.
Обновление Windows 10 оказалось с неприятным багом

Обновление Windows 10 оказалось с неприятным багом

Из-за него можно потерять свои файлы
Определена частая причина проблем с сердцем

Определена частая причина проблем с сердцем

Плохой сон может привести к заболеваниям сердца.
Запчасти и комплектующие для пылесосов

Запчасти и комплектующие для пылесосов

Со временем любая техника нуждается в ремонте
Зима в Киеве бьет новые температурные рекорды

Зима в Киеве бьет новые температурные рекорды

15 февраля киевляне пережили самую теплую ночь за 140 лет.
Сытник рассказал о допросе Ахметова в НАБУ

Сытник рассказал о допросе Ахметова в НАБУ

Глава НАБУ заявил, что Ахметов давал показания не по делу "Роттердам+"
Каждый двадцатый украинец не может продать свое авто

Каждый двадцатый украинец не может продать свое авто

Автомобили украинцев находятся под арестом или в залоге.
В Минэкономики рассказали, как вырастут зарплаты в 2020 году

В Минэкономики рассказали, как вырастут зарплаты в 2020 году

Зарплаты должны увеличиться на 8-9%.
У Путина отреагировали на идею Зеленского о совместном патрулировании «ЛДНР»

У Путина отреагировали на идею Зеленского о совместном патрулировании «ЛДНР»

Песков отметил, что нужно договариваться с «руководством непризнанных республик»
Соратник Порошенко Бирюков оскорбил украинских бойцов, голосовавших за Зеленского

Соратник Порошенко Бирюков оскорбил украинских бойцов, голосовавших за Зеленского

Он назвал их «ублюдками»
Опровергнута общепринятая гипотеза о мозге человека

Опровергнута общепринятая гипотеза о мозге человека

Ученые опровергли теорию об асимметрии мозга человека.
Xiaomi передумала выпускать смартфоны Mi 10 SE

Xiaomi передумала выпускать смартфоны Mi 10 SE

Обычно модели SE меньше, компактнее, лишены некоторых функций "старших братьев", зато и ощутимо дешевле них
Названы самые надежные автомобили в мире

Названы самые надежные автомобили в мире

Лидером стал южнокорейский премиальный бренд Genesis
Раскрыт секрет нестареющих людей

Раскрыт секрет нестареющих людей

Исследователи из Калифорнии выяснили, что люди в 60 лет могут иметь генетический возраст и в 20, и в 100 лет.
Синоптики удивили прогнозом погоды на конец февраля

Синоптики удивили прогнозом погоды на конец февраля

Особенно сильные и холодные дожди ожидают в последних числах февраля и 1 марта
НАТО не имеет никакого отношения к Украине — Лавров

НАТО не имеет никакого отношения к Украине — Лавров

Лавров заявил, что РФ не будет обсуждать Украину в формате Совета Россия-НАТО.
Враньё команды Зеленского-Гончарука по вопросам приватизации госмонополий

Враньё команды Зеленского-Гончарука по вопросам приватизации госмонополий

Внесение правительством в Верховную Раду 3 февраля законопроекта №2831 «О перечне объектов права государственной собственности, которые не подлежат приватизации» является очередной попыткой «зелёной власти» тупо обмануть своих граждан.
Джоли наперекор Питту усыновит еще одного ребенка

Джоли наперекор Питту усыновит еще одного ребенка

Это решение явно не понравится ее бывшему супругу
Коронавирус обнаружили у 14 эвакуированных с лайнера Diamond Princess американцев

Коронавирус обнаружили у 14 эвакуированных с лайнера Diamond Princess американцев

Граждан США отправят на родину самолетом, в котором выделят специальную зону.
Нафтогаз оценил убытки от потери Крыма

Нафтогаз оценил убытки от потери Крыма

Компания уточнила размер компенсации убытков от потери крымских активов
Корниенко рассказал об идеологии «Слуги народа»

Корниенко рассказал об идеологии «Слуги народа»

"Украинский центризм" назван идеологией партии СН.
YouTube придумал новый способ монетизации видео

YouTube придумал новый способ монетизации видео

Популярные авторы смогут получать от пользователей аплодисменты, по $2 за каждый.
«Плохому Додону послы мешают»: лидеру Молдовы ответили на обвинения послов ЕС

«Плохому Додону послы мешают»: лидеру Молдовы ответили на обвинения послов…

В Молдове раскритиковали отношение президента к послам ЕС.
Гончарук объяснил «важность» двух платежек за газ

Гончарук объяснил «важность» двух платежек за газ

Премьер пообещал потребителям лучшие условия
В центр Киева срочно стянули более тысячи силовиков

В центр Киева срочно стянули более тысячи силовиков

Полиция из-за протестов стягивает правоохранителей в центр Киева
Обнаружен загадочный объект в центре Млечного Пути

Обнаружен загадочный объект в центре Млечного Пути

Ученые отследили движение высокоскоростных газовых облаков в центре галактики.
Призывникам посоветовали не вестись на фейки о приложении «Дія»

Призывникам посоветовали не вестись на фейки о приложении «Дія»

Призывников предупредили о рассылке фейковых повесток
В Кремле отказались раскрыть детали разговора Путина с Зеленским

В Кремле отказались раскрыть детали разговора Путина с Зеленским

Песков не стал рассказывать, что ответил Зеленский на упреки по минским соглашениям
Названы лучшие фрукты для похудения

Названы лучшие фрукты для похудения

Фрукты уменьшают тягу к сладкому и являются отличным способом ускорить сжигание жира в теле. 
Apple установит на iPhone c 5G антенны собственной разработки

Apple установит на iPhone c 5G антенны собственной разработки

Проблема заключается в размере 5G-антенны Qualcomm.
Читай также