На скільки в Україні можуть підвищити ціну на газ

businessua

Газ для населення в Україні вже найближчим часом може подорожчати у зв’язку з вимогами МВФ. Зростання ціни буде відбуватися в два етапи, і вже до весни вона досягне ринкового показника 13-14 тис. грн за тисячу кубометрів.

Таку думку висловив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, пише businessua.com.

За словами експерта, високі ціни на газ призведуть до збільшення числа одержувачів субсидій і, як наслідок, до додаткових навантажень на держбюджет.

«За два тижні до початку формального опалювального сезону ціна на газ не визначена. Підвищать її чи ні? Швидше за все, на жаль, підвищення має відбутися, оскільки є зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом», — вважає він.

«Швидше за все, ми побачимо два етапи підвищення. У жовтні-листопаді буде підвищення десь до 8,5-9 тис. грн. На квітень 2019 року другий етап підвищення — до ринкового рівня 13-14 тис. грн», — заявив Корольчук.

Експерт також зазначив, що в підвищення тарифів після опалювального сезону, в квітні-травні 2019 року, буде «політично дуже складним», оскільки рішення ухвалюватимуть після президентських виборів.

Зазначимо, що сьогодні ціна газу для населення з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, становить 6,9 тис. грн за тисячу кубометрів.

Підвищення тарифів (перший етап) перенесли на 18 жовтня 2018 року.


Комментирование закрыто.