Попри те, що найбільші банки минулого року постійно заявляли про завершення кризи і відновлення кредитування, їх показники погіршали, а доля кредитів з простроченням понад 90 днів («безнадійні») збільшилася за рік на 5,6 пункта, до 21%. Доля неповернень виросла в усіх секторах: проблемними за підсумками 2010 року були 15,5% корпоративних позик, 21,1% — середнього і малого бізнесу і 29,6% — фізичних осіб, пише Комерсант-Україна.
Двократне погіршення ситуації спостерігалося в сегменті автокредитів — доля прострочення виросла на 11,4 пункту, до 27%. Проблемних іпотечних позик також стало більше — ріст на 9,6 пункту, до 30,9%. Скорочення сталося лише в секторі споживчого кредитування: після росту в I півріччі до 33,1% за наступні 6 місяців доля зменшилася до 29,4%.
В агентстві Fitch ріст проблемних боргів пояснюють низькою якістю реструктуризованих активів, які швидко стають неповоротними. Як заявила директор групи фінансових інститутів Fitch Ratings Ольга Ігнатьєва, незважаючи на повільний процес відновлення економіки, фінансове становище багатьох позичальників залишається слабким, а рівень потенційно проблемних кредитів — досить високим.
Нагадаємо, Fitch рейтингує банки «Форум», ВТБ Банк, Правекс-банк, Приватбанк, ПроКредит Банк, Ощадбанк, Укрсиббанк, Укрсоцбанк, Укрексімбанк (у усіх довгостроковий рейтинг В з прогнозом «стабільний»), Індустріалбанк, банки «Південний» і «Хрещатик» (В-/»стабільний»). За підсумками 2010 року вони сконцентрували активи на 409 мільярдів гривень — 43% об’єму банківської системи.