Як повідомили агенції «Ліга» у прес-службі «Нашої України», учасники акції підписали і адресували на ім`я міського голови Леоніда Черновецкого звернення, в якому висловили свої вимоги. У випадку, якщо чиновники не прислухаються до вимог молоді, протестуючі пообіцяли, що подібна акція стане безстроковою.

У зверненні сказано: «Ми, представники київського студентства, вимагаємо відмінити розпорядження N1277 від 12.11.2009 року про відміну річних і квартальних проїзних квитків, адже це рішення боляче ударить по всіх незахищених верствах населення і, перш за все, по студентах. Після відміни річних і квартальних проїзних квитків з кишень киян в 2010 році додатково буде витягнуто 115,6 млн. грн., на які як додатковий прибуток вже розраховують «Київський метрополітен» і «Київпастранс».

На думку учасників пікету, продаж річних і квартальних проїзних квитків є авансовим внеском киян за ще не одержані послуги, тобто фактично це кредитні кошти, які надаються пасажирами безпроцентно. За ці кошти, вважають вони, при розумному використанні і нерозкраданні можна, не тільки забезпечити нормальне функціонування міського транспорту, а і профінансувати метро на Теремки і Троєщину.

«Разом з тим, в новому році знову передбачено банальне чергове підвищення вартості проїзду в метрополітені і громадському транспорті. Про це свідчить заява начальника Головного управління цінової політики КМДА Василя Яструбинського», — підкреслили протестувальники.

Нагадаємо, в КМДА підготовлена концепція приведення тарифів до «економічно обґрунтованих». Згідно документу, з наступного року проїзд в наземному транспорті повинен складати 1,9 грн. замість нинішніх 1,50 грн., а в метро — 2,5 грн. (зараз 1,7 грн.)

КМДА видало розпорядження, за яким в київському метрополітені діятимуть тільки проїзні на один місяць.

15-12-2009 14-45