Третій апеляційний адміністративний суд, де розглядалася справа рентних платежів у 2015-2019 роках між податковою на компанією «АрселорМіттал Кривий Ріг», відмовив підприємству у клопотанні про відмову закрити провадження за скаргою прокуратури.

Це є порушенням європейських норм – адже у європейській судовій практиці участь прокуратури в цивільних справах вважається здійсненням додаткового тиску на суд.

Про це йдеться у офіційному повідомленні компанії.

«Європейський суд з прав людини неодноразово підтверджував, що, беручи участь у справі, прокурор навіть фактом своєї появи в судовому процесі дозволяє посилити позицію тієї чи іншої сторони, що порушує статтю 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини – гарантоване право на справедливий суд», - наголосили у компанії. На думку адвоката «АрселорМіттал Кривий Ріг» Ігоря Нагая, суд надав можливість представникам підприємства детально пояснити свою позицію на сьогоднішньому засіданні, зокрема, завдяки значній увазі суспільства й засобів масової інформації до цієї резонансної справи.

«Податкові спори повинні вирішуватися за принципом змагальності в суді, а не з допомогою правоохоронців. Аргументами мають бути положення закону та наукові докази, а не кон’юнктурні цілі чи силовий тиск. Ми впевнені у фаховій експертизі на підтримку нашої позиції та будемо захищати свою правоту. Сподіваємося, що Україна все ж є країною, де міжнародний інвестор може розраховувати на принцип верховенства права», – сказав Артем Філіп’єв, заступник генерального директора «АрселорМіттал Кривий Ріг» з адміністративних питань. Нагадаємо, на початку року прокуратура заблокувала рахунки «Арселор Міталл Кривий Ріг», за вимогою податкової служби. У компанії звернулися до суду, який ухвалив рішення на її користь.

Проте податкова служба подала апеляцію. А вже через місяць представники СБУ, БЕБ та Офісу генпрокурора провели обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах групи Метінвест у Кривому Розі, за тими ж вимогами податкової служби. У ході обшуків вилучили комп'ютерну техніку, через що частково була зупинена господарська діяльність підприємств. У свою чергу Федерація роботодавців України оприлюднила офіційну заяву з вимогою до влади припинити тиск на вітчизняний бізнес і втручатися у його діяльність, адже такі дії держави лише продовжують погіршувати економічну ситуацію та інвестиційну привабливість країни.

Нардеп Кіра Рудик, коментуючи ситуацію, заявила, що влада у часи економічної кризи та воєнної загрози має підтримувати платників податків, а не заважати їм працювати. А нардеп Ярослав Железняк заявив, що влада перетворила БЕБ та ДБР у інструменти тиску на бізнес.