Проєкт закону №4167 «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» потрібно допрацювати, остільки у існуючій редакції він загрожує економічній безпеці України. Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони на засіданні Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування.

«Ми, безумовно, підтримуємо підхід щодо імплемінтації гармонізації європейського законодавства у свіх сферах життєдіяльності, який насамперед стосується життя і здоров’я наших громадян. Але з іншого боку постає питання економічного забезпечення і питання збору відповідних податків, воно теж достатньо актуальне. Для того, щоб забезпечити систему охорони здоров’я наших громадян на відповідному рівні надання медичної допомоги», - пояснив Соловйов.

За його словами, РНБО виступає за імплементацію 75-ї директиви, проте досі не прораховано, які ризики це несе для економіки України.

«Загроза заключається в тому, що Міністерство екології не проробило питання: а які економічні ризики несе ухвалення цього проекту. Якщо підприємства будуть вимушені провести модернізацію, але залишать без надійної заробітної плати своїх робітників – це питання балансу. І це питання прогнозу. Тому загрозу економічній безпеці ми розглядаємо насамперед в цьому контексті», - пояснив Соловйов.

Саме тому, переконаний він, в проект мають бути внесені зміни – передусім у частину введення збірника найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ). Також має бути збільшено термін переходу на нові норми – з 4 до 7 років.

«Безумовно, є питання значного забруднення довкілля. Але у тому РНБО має побажання, щоб Міністерство екології запропонувало план поетапного переходу галузей економіки на найкращі доступні технології та методи управління. Також я маю надію, що приватний бізнес розуміє всю серйозність питання. Тому сім років - термін, який максимально визначений цим законодавством, - буде більш ніж достатнім, щоб промисловість України перейшла на європейські норми. Прошу врахувати ці зауваження», - резюмував він.

Нагадаємо, раніше Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) закликала Верховну Раду доопрацювати законопроект №4167, оскільки на його реалізацію необхідно знайти не менше $10 млрд. Таких грошей у промисловості, яка четвертий рік поспіль перебуває у кризі, немає. А проект не передбачає жодних механізмів державної підтримки, на відміну від країн ЄС.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський закликав владу не брати на себе нереальні зобов'язання щодо термінів проведення екомодернізаціі. Замість цього, на його думку, влада повинна надати підтримку промисловості, як це роблять країни ЄС, і разом з бізнесом знайти джерела фінансування екомодернізаціі.

Напомним, Немецкий союз охраны природы и биоразнообразия подал иск в административный суд Гамбурга против строительства российского газопровода «Северный поток-2» в исключительной экономической зоне Германии. Экологи считают, что необходимо предотвратить ущерб Балтийскому морю, который нанесет российский газопровод. «Итак, единственный способ ограничить ущерб Балтийскому морю - это обратиться в суд», - заявили в Немецом союзе охраны природы и биоразнообразия. Экологи подчеркнули, что «Северный поток-2» непосредственно разрушает морскую флору и фауну на дне на площади более 16 футбольных полей.

Читайте также: Взрывной земельный вопрос: как «Слуги народа» роют себе могилу

Как сообщала «Хвиля», Андрей Коболев предупредил о последствиях подачи нового иска против российского «Газпрома». «Подача такого иска против «Газпрома» с большой вероятностью приведет к нарушению мирового соглашения, которое мы заключили в декабря 2019 года с «Газпромом». Напомню, на основании этого соглашения мы получили два миллиарда и девятьсот миллионов долларов США, которые выиграли у «Газпрома». И господин Витренко, как подписант этого соглашения со стороны «Нафтогаза», которому мы дали доверенность и возможность довести это дело до конца, прекрасно об этом знает», — сказал Андрей Коболев.

Рекомендуем посмотреть беседу шеф-редактора портала "Хвиля" Юрия Романенко и предпринимателя, писателя, общественного деятеля Павла Себастьяновича "Нужна экономическая хунта, или как изменить конченое государство в Украине". Почему госаппарат привлекает негодяев? Откуда у чиновников зарплаты превышающие пожизненный доход рядовых сограждан? Что нужно делать, чтобы жить как в Европе? Какой выход? Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook, страницу «Хвилі» в Instagram.

Популярные статьи сейчас

На Киевщине обновили время комендантского часа

Сеть АТБ показала цены на хлеб, подсолнечное масло и сахар

Нафтогаз разъяснил путаницу в платежках и показал, как вернуть переплату за газ после смены поставщика

ПриватБанк запустил четыре новых фишки в Приват24

Показать еще