Минулого тижня рейтинг Володимира Зеленського опустився до мінімальних за всю його президентську каденцію 30,2%. Рейтинг довіри до політика №1 за рік упав майже вдвічі. Діям президента задоволені лише 36%, в той час як 56% оцінили роботу незадовільно.

Сам президент Зеленський за понад рік своєї роботи не виляпався ні в один корупційний скандал, і навіть питання зі зміною декларації медійно пройшли доволі гладко. Однак, його рейтинг обвалює найближче оточення – ті самі «погані боярє», на яких вже спихнуте усі проблеми не вдається. Ми виокремили п’ять сегментів електорату для кожного з яких є свій антигерой.

Андрій «миротворець» Єрмак

Одна з основних обіцянок Зеленського було припинити війну на Сході України. Передвиборна інструкція «просто перестати стріляти» не спрацювала, а головним по врегулюванню ситуації став «рукопожатний» для Москви глава президентського офісу Андрій Єрмак.

Хороші відносини Єрмака з кремлівським куратором українського питання Дмитром Козаком ні до яких зрушень у врегулюванні конфлікту призвели. Навпаки, ті домовленості Єрмака, які просочилися в пресу, були сприйняті суспільством як поступки країні-агресору і перетин червоних ліній. З одного боку відсутність будь-якого відчутного процесу у врегулюванні ситуації, а з іншого натяки на здачу національних інтересів, стали приводом до численних мітингів під стінами Офісу президента з вимогою відставки Єрмака і кинули на цього підозри «агента Кремля».

Єрмак додав антирейтингу у патріотично налаштованих українців, які вірили в Зеленського, як в людину, яка навіть в діалозі з Росією не перейде червоних ліній.

Андрій «імпорт з Росії» Герус

Титул куратора енергетики з приходом до влади Зеленського отримав Андрій Герус. Уже восени Герус став уособленням контроверсійних рішень Він виступив автором і лобістом схеми з відкриттям імпорту електричної енергії з Росії.

З жовтня 2019 по березень 2020 року Україна придбала у країни агресора електроенергії на 1 млрд грн. Найбільшим покупцем стала наближена до бізнесу Ігоря Коломойського компанія «Юнайтед Енерджі». Імпорт призвів до зупинки шахт, втрати шахтарями роботи, виникненню боргів по зарплаті, страйкам і акціям протесту під Офісом Президента. А сам

Герус, за словами його колеги по парламентському комітету Олексія Кучеренка, в цей час став найбагатшим депутатом «Слуги Народу».
Президент Зеленський під час виступу в Верховній Раді окремо наголосив, що імпорт недопустимий, коли українські шахтарі залишаються без роботи. Однак Геруса позиція Зеленського не переконала і він продовжує лобіювати імпорт з Росії, всіляко протидіючи спробам заборонити його на законодавчому рівні.

Герус відвернув від президента тих хто вірив у швидке зниження тарифів та деолігархізацію влади в Україні, а натомість побачив перерозподіл впливу і нові корупційні схеми в енергетиці з імпортом із Росії, розграбунком Центренерго та ін.

«Собачий рот» Дубинський

Ще один член команди Зеленського - колишній журналіст «1+1» Олександр Дубінський – вдарив по підтримці Президента з боку прогресивної спільноти і західних партнерів. Дубінський став основним споживачем темників «токсичного» для заходу олігарха Коломойського. Вся його діяльність в якості члена президентської команди звелася до атак на ворогів олігарха і вимог пільг для його заводів. Його телеграм-канали та блоги – це фактор ереозії провладної більшості в парламенті, та примітивний інструмент трансляції інтересів Коломойського.

Популярные статьи сейчас

Украинцы и россияне рассказали об отношении друг к другу: соцопрос

Украинцам показали, как рассчитать надбавку к пенсии после индексации

Эксперт рассказал, кого не коснется индексация пенсий

Тина Кароль и Дан Балан вновь подогрели главную интригу

Показать еще

Атаки Дубінського на Національний банк, які в точності співпадають з інтересами Коломойського в справі «Приватбанку», стали сигналом тривоги для міжнародних фінансових організацій, послів та донорів України.

Дубінський став уособленням маргінального впливу Коломойського на діючу владу то зростанням недовіри до Президента тих, хто підтримував реформи, тобто проєвропейського електорату освіченого електорату.

«Оплот екології» Абрамовський

Останнє урядове призначення – міністр екології Роман Абрамовський. На цій посаді він менше місяця і прямої шкоди президентському рейтингу завдати ще не встиг, однак сам факт призначення настільки одіозного чиновника – міна сповільненої дії.

Чиновник-мільйонер, фірми якого замішані в скандальному будівництві Охматдиту, корупційних схемах на крадіжках при будівництві соціальної інфраструктури прифронтової зони, кидає тінь на оголошений Зеленським курс на нові обличчя і боротьбу з корупцією.

Ще в 2015 році, при попередньому президентові, Абрамовський став заступником міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства. Тоді ж вперше стало відомо про зв’язки майбутнього міністра з ватажками бойовиків. За даними агентства «УНІАН», Абрамовським був помічником екс-депутата «Партії регіонів» Олександра Бобкова, відомого за організацією руху бойовиків «Оплот» й участю у бойових діях на боці терористів.
Абромовський або ще 10 прізвищ йому подібних є проявом реставрації адміністративного апарату часів Януковича. Для тих хто вважає революцію гідності точкою біфуркації в історії країни, такі кроки виглядають неприпустимими.

Юлія «я не вагітна» Мендель

Якщо чотири попередні герої займають найвищі державницькі посади і тією чи іншою мірою можуть жертвувати рейтингу президента в угоду власним корупційним інтересам, то прес-секретар Зеленського Юлія Мендель може грати проти рейтингу гаранта не зі злого умислу, а через власний непрофесіоналізм.

За перший рік Мендель встигла втрапити в декілька скандалів з журналістами зі штовханнями, ударами по руках. Апогеєм стала несподівана реакція на відверто абсурдні чутки про її вагітність від президента Зеленського. Вона стала уособленням поганого позиціонування та неумисного інтриганства, яке суперечить образу який формувався в серіалі Слузі Народа.

Мендель – б’є по рейтингу в частині найбільш лояльного електорату. Це ті, хто голосували виключно за медіа-образ Голобородька – порядного і дуже людяного голови держави.