Про офіційну позицію угорської влади щодо нещодавно прийнятого в Україні освітнього закону, про перспективи Вишеградської групи та про подвійні стандарти у середині ЄС, розповів речник угорського уряду —  Золтан Ковач під час зустрічі з українськіми журналістами, яку організував Вишеградський фонд та центр «Нова Європа».

-Беручи до уваги протестну реакцію зі сторони угорської влади стосовно освітнього закону прийнятого нещодавно в Україні, скажіть чи не змінилася офіційна позиція Угорщини у цьому питанні?

— Угорщина завжди підтримувала Україну та висловлювала чітку позицію щодо неможливості порушення суверенітету та територіальної цілосності вашої держави, але наші погляди у питанні прийнятого освітнього закону кардинально розходяться. З точки зору угорської меншини в Україні, даний закон несправедливий та такий, що не відповідає європейським цінностям. І ми зробимо усе можливе, щоб не допустити його реалізації, якщо це може нашкодити угорській меншині в Україні. Ми хочемо, аби Україні вирішила свої проблеми відповідно до стандартів міжнародної спільноти.

Мені прикро це говорити, але у разі якщо закон не буде виправленим, ми зробимо життя України у рамках співпраці з ЄС, таким складним, як це тільки можливо.

-Скажіть, як саме Угорщина бачить співпрацю та майбутнє Вишеградської групи, адже зараз ми бачимо чимало непорозумніь та розходжень думок між чотирма країнами членами групи?

-Вишеградська група – це не лише порозуміння у всіх питаннях. Ми хочемо співпрацювати у різних сферах, але Угорщина не збирається погоджуватися стосовно усього.

Кожна країна має різні стратегічні та геополітичні цілі. Більше того, я хочу також звернути вашу увагу на подвійні стандарти, які існують у середині самого ЄС. Минулого року відбувся саміт країн Вишеградської четвірки у Варшаві. Ангела Меркель також його відвідала. І першим пунктом у прийнятій на саміті декларації був пункт про боротьбу з подвійними стандартами в середині ЄС. Як ми можемо говорити про солідарність, коли Брюсель не поважає права кожної країни члена ЄС!

-Чи буде Угорщина демонструвати солідарність з ЄС у питаннях мігрантів?

-Принцип солідарності ЄС існує лише на папері, а не у реальності. Питання квот на прийняття мігрантів для кожної з країн ЄС, стало предметом дискусії в ЄС, але ніхто не погоджувався на ці квоти. Адже, ніхто не знає як змусити мігрантів дотримуватися правил? Вони їдуть не до Угорщини, а до Центральної Європи, яка не розуміє, що спочатку ми розробляємо план контролю кордону і лише потім можна поговорити про мігрантів. Угорщина буде контролювати перетин власного кордону. Це той же принцип солідарності, про який ми говорили – дотримуватися загальних правил. Він стосується, як і питань мігрантів, так і вашого освітнього закону.

Сьогодні вранці, у мене була розмова з журналістами з Данії, котра так само як і Німеччина щойно намагалися встановити правила на перетин кордону для мігрантів.

Чому, бо ніхто не захищає їх кордони.

Тож, ми робимо усе, щоб змінити цю перекручену логіку.

-У такому випадку, якщо консенсус щодо освітнього закону між Україною та Угорщиною не буде знайдений, чи будете, ви, у такому разі підтримувати, санкції проти Росії через її агресію щодо України?

Популярные статьи сейчас

ВСУ нанесли массированный удар ракетами Storm Shadow по объекту в Курской области: СМИ назвали возможную цель

В Киеве усилят меры безопасности и выставят дополнительные блокпосты

Россия разработала план разделения Украины на три части и передаст это Трампу, - СМИ

Есть три фактора: в Раде ответили, когда могут отменить графики отключения света

Показать еще

— Урок історії вчать нас не пов’язувати одне з одним. Тут не має місця для торгу.

Угорщина не приймає будь-яке порушення міжнародних законів, як у випадку з російською агресією стосовно України і ми підтримуємо вирішення кризи через Мінський процес.

Проте ми не вважаємо, що санкції є ефективним інструментом впливу на Росію і через них ми втрачаємо власний ринок та прибутки. Нам же потрібно захищати свою державну економіку. Угорщина – одна з 4 країн, для яких санкції є найбільш невигідними.

Тим не менш, багато європейських компаній знайшли спосіб їх обходити. Італійці, німці продовжують співпрацювати з росіянами.

Тож, який сенс у тому, що наша держава втрачає свої ринки, у той час, як інші – ні!

-Існує чимало свідчень того, що Угорщина видала чимало паспортів угорській меншині в Україні, які є українськими громадянами на території Закарпаття і це протирічить закону України про подвійне громадянство. Де ж повага Угорщини до міжнародних законів, у такому випадку?

— Наші громадяни – для нас на першому місці. Хіба це вам шкодить?

До того ж я не знаю, скільки конкретно людей отримали паспорт Угорщини таким чином. У мене не має статистики і якщо хтось на території України порушує даний закон, це не означає, що це Угорщина порушила цей закон.

Якщо видача цих паспортів нікому не шкодить, то я не бачу у цьому проблеми.

Мені здається, що ми по-різному трактуємо закони стосовно угорської меншини.

— У такому разі, яке рішення у даній ситуації, на вашу думку, сприятиме вирішенню ситуації між Україною та Угорщиною?

-Я бачу рішення у політичних дискусіях та у тому факті, що Україна підтримуватиме права меншин на своїй території.