Регіональні особливості Донбасу, що впливають на характер АТО

Регіональні особливості Донбасу, що впливають на характер АТО

Донбас часто приймають за монолітне явище, приписуючи його районам однаковий ментальний базис. Така уява є абсолютно хибною, а для журналіста, політолога, аналітика чи держслужбовця — вбивчо помилковою. В регіоні є явна неоднорідність, котра вже вплинула на перебіг АТО і здатна вплинути на наступний перебіг подій.

Характер праці, що впливають на райони.

Донбас — регіон, в якому на особливості мислення та спосіб життя місцевого населення значно впливає характер праці. Це наслідки молодої заселеності регіону та експериментів комуністичного часу, коли з відірваних від коренів народів, приправляючи червоною ідеологію, хотіли створити радянську націю. Фундаментом образу Донбасу та базисом місцевої ідеології стали шахтарі, а особливо ідеалізування їхньої праці. Це значно вплинуло і на соціум регіону, і на його географію, що прикрасилась відомими териконами. Звісно, особливості шахтарської праці, котра змушує людину протягом багатьох років робити одну і ту ж тяжку механічну роботу, та ще й під впливом високих температур, на великій глибині і без доступу променів сонця, не мотивувало шахтаря до інтелектуального збагачення. Більш того, така робота виробляла хронічну втому у робітника, вихід з якого часто був один – пияцтво. Ці особливості шахтарської праці є фактами об’єктивними і не мають ні національностей, ні походження, ні кольору шкіри. Для прикладу можна зазначити історію про Тетчер і англійських шахтарів.

Так от, ідеалізація цієї тяжкої і демотивуючої для розвитку людини праці, разом з істотним в кількісному розмірі прошарком шахтарів, стало фундаментом світогляду багатьох районів Донбасу. І чим істотніше була шахтарська праця в окремому районі Донбасу, тим проблематичніше він був в соціальному плані. Тут і рівень загального критичного мислення падав до мінімуму.

Аби перейти безпосередньо до особливості регіонів, потрібно згадати ще дві форми праці, котрі впливають на ситуацію. Це:

А. Робітники машинобудівних заводів і металурги.

Досить критично мисляча категорія населення. Практично кожний робітник такого підприємства має мати, як мінімум, середню технічну освіту. До того ж, ця праця суттєво «розбавлена» технічною інтелігенцією. Є два цікавих міста, де їхній вплив завжди був більший, ніж шахтарський. Це Маріуполь і Краматорськ. Для розуміння подальшого аналізу ці міста потрібно запам’ятати.

Б. Робітники задіяні в сільському господарстві.

Найлояльніший прошарок до України. Росіяни не тільки в Україні, але і на чорноземній території РФ заселювалися, в основному, в містах. В селах жили українці. Відповідно, села Донбасу відносно україномовні (як мінімум суржик з більшістю українських слів). Тому, райони де більшість населення зайняті в сільськогосподарському виробництві, найменше піддалися масовому психозу, спричиненому російською пропагандою. Для цього населення Україна є Батьківщиною. І хоч більшість з них були проти Майдану, але у виборі Україна, або Росія, обрали перше.

Особливості районів Донбасу та проведення АТО до сьогоднішнього дня.

Отже, виходячи з вищесказаного, найлояльніші до України в Донбасі є ті регіони, в котрих переважає сільське господарство. Або ті, в котрих шахт взагалі немає. Через це, досить спокійними є ті, в котрих переважає машинобудівне та металургійне виробництво.

Тому, над Північчю Луганської і Південним-Заходом Донецької областей, українська влада встановила контроль відносно швидко, не зазначаючи великих втрат. В лояльні регіони відійшли і вугільні Красноармійський і Добропільський райони, в котрих хоч і є шахти, але с/г грає дуже серйозну роль.

Випала з даної логіки лише Північна Донеччина. Але це лише на перший погляд і на певний час. В містах Слов’янськ, Красний Лиман, Артемівськ, Краматорськ, Костянтинівка і Дружківка нема ні шахт, ні териконів. Цей регіон завжди був відмінний і соціально, і політично. Тут опозиційні партії грали більшу роль, ніж в іншому Донбасі, окрім машинобудівного Маріуполя і с/г-кого Мар’їнського району, де «помаранчеві» отримували досить великі відсотки. На Півночі Донбасу народилася плеяда діячів, котрі серйозно доповнили українську, а не російську культуру. Досить згадати прізвище Михайла Петренка, народженого в Слов’янську, який написав «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…». Сепаратисти обрали саме цю частину Донбасу, для продовження інтервенції на Харків. Але тут зробили помилку. Якщо проаналізувати інформаційне поле, то вимальовується картина важкості розкачки міст Півночі Донбасу. Самостійно розкачуватися не хотіли ні Краматорськ, ні Костянтинівка, ні Дружківка. А в Артемівську та Красному Лимані взагалі намагалося втриматися досить проукраїнське місцеве самоврядування. Красноармійськ ж, майже одразу перестав підтримувати сепаратистів. Факт неможливості розкачки цих міст обмежував ресурси терористів, що разом з нарощуванням потужностей українських силовиків, змусило відійти сепаратистів у більш лояльні території. Такий наслідок підтвердив достатню українськість цих районів Донеччини. Більш того, для підтримки порядку у них, українська влада витратить відносно малі сили. Адже самоорганізований сепаратистський рух там неможливий. Потрібні створити та підтримувати лише загони швидкого реагування для ліквідації чужорідних диверсійних груп.

Територія, контрольована сепаратистами та подальше АТО.

Територію, що знаходиться на сьогодні під контролем сепаратистів, можна твердо назвати серцем Донбасу. Це і є той шахтарський край, котрий багато років культивувався як за роки СРСР, так, інертно, за часи існування Партії Регіонів. Але і ця територія на сьогодні має істотні відмінності. На сьогодні в містах, в котрих машинобудування та промисловість з великою удільною часткою освічених робітників, грає роль більше, ніж вугільне виробництво, з’являється ефект «прозріння». Все більше людей усвідомлюють хибність сепаратистського шляху та бандитськість самопроголошених республік. На Донеччині це такі міста, як: Макіївка, Горлівка і Донецьк. Зустріч мешканців Донецька з П. Губарєвим явний цьому доказ, коли люди ставили під сумнів неможливість спілкування в Україні російською мовою та взагалі дії терористів. Ці міста будуть звільнені в першу чергу, і що найкраще, потребують досить мало сил для контролю. Тут мова буде йти про звільнення, а не про окупацію зі сторони української влади в ментальному розумінні мешканців.

Найгірша ситуація складається в районах з переважаючою вугільною галуззю. Де, навіть, збитковість вугільного видобування не змусила переходити на інші види виробництва, а створила феномен «копанок» — несанкціонованих та самовільних малих шахт.

шахты Донбасса

В містах Красний Луч, Ровеньки, Краснодон, Сніжне, Торез, Шахтарськ і інш. негативні наслідки появи сепаратизму не тільки не спонукають критично думати місцеве населення, але і змушують ще більше ненавидіти Україну та її владу. На відміну від тієї ж Макіївки, в цих містах сепаратисти масово йдуть в ополчення та звинувачують у всіх бідах національну гвардію. Саме тут істинно вірять у тезу: «якщо збито АН-26, то це «ополчення» зробило, якщо ж пасажирський літак, так це хунта». Тобто, апріорі погані речі робить українська армія, гарні, виключно ДНР та ЛНР.

Складність цих районів у тому, що вони знаходять на кордоні з РФ і дають змогу терористам серйозно закріпитися. Якщо Росія після збитого пасажирського літака не зіллє сепаратистів, то ці регіони звільняти ми будемо досить довго. Для їх утримання потрібні будуть значні сили, а партизанська війна тут буде найактивнішою. Бо в цих районах ми дійсно окупанти, а не визволителі. Навіть після великої кількості лих, що принесли бойовики підтримані Росією. І ще. Більшість районів Донеччини стали дотаційними протягом правління ПР, коли регіонали власні активи заводили в тінь. Але це не про Східний Донбас. Вказані райони є не тільки ворожими для нас, але і дотаційні з процесом масового вимирання та старіння населення. Це додає великих проблем Україні.

Последние новости
Украинку с Diamond Princess выписали из больницы — МИД

Украинку с Diamond Princess выписали из больницы — МИД

Украинка переведена в гостиницу.
Названы продукты, без которых развивается тревожность и паника

Названы продукты, без которых развивается тревожность и паника

Отказ от овощей и фруктов провоцирует появление тревожных состояний.
Украинцев оставят еще без трех телеканалов

Украинцев оставят еще без трех телеканалов

В Украине закодируют российские телеканалы
Оценен ущерб мировому туризму от коронавируса

Оценен ущерб мировому туризму от коронавируса

Ущерб мировому туризму от коронавируса может превысить 22 млрд долларов.
Президент Монголии оказался на карантине из-за коронавируса

Президент Монголии оказался на карантине из-за коронавируса

Халтмаагийн Баттулга после визита в Китай изолирован на 14 дней.
Порошенко пришел на допрос в ГБР

Порошенко пришел на допрос в ГБР

Порошенко пришел в ГБР вместе с адвокатами.
Зеленский обсудил с Аваковым, Тимошенко, Ермаком отставку Гончарука и встретился с Коломойским

Зеленский обсудил с Аваковым, Тимошенко, Ермаком отставку Гончарука и встретился…

Зеленский провел стратегическое совещание по отставке Гончарука и требованиям Коломойского
Найден новый способ навсегда побороть диабет

Найден новый способ навсегда побороть диабет

Ученые придумали, как стволовые клетки человека превратить в клетки, вырабатывающие инсулин.
Турция открыла границы в ЕС для сирийских беженцев — Reuters

Турция открыла границы в ЕС для сирийских беженцев — Reuters

Около миллиона мирных жителей были перемещены к турецкой границе с декабря.
Трамп и Джонсон получили приглашение от Киева

Трамп и Джонсон получили приглашение от Киева

Президент США и премьер-министр Великобритании могут приехать в Киев 8 мая
На фондовых рынках США худшая неделя с 2008 года

На фондовых рынках США худшая неделя с 2008 года

Основные индексы упали до уровня кризиса 2008 года.
Турция созвала экстренное заседание НАТО по Идлибу

Турция созвала экстренное заседание НАТО по Идлибу

Заседание Североатлантического альянса пройдет сегодня в Брюсселе.
Во Вселенной зафиксирован мощнейший взрыв

Во Вселенной зафиксирован мощнейший взрыв

Взрыв произошел у сверхмассивной черной дыры в центре галактики в скоплении Змееносца.
В Идлибе после атаки сил Асада погибли десятки турецких военных

В Идлибе после атаки сил Асада погибли десятки турецких военных

Военнослужащие ВС Турции подверглись воздушной атаке армии режима Асада
Маркарова объяснила, почему повышение налога на доходы физлиц разрушит бюджет Украины

Маркарова объяснила, почему повышение налога на доходы физлиц разрушит бюджет…

Маркарова раскритиковала законопроекты Дубинского о военном сборе и НДФЛ
В Беларуси выявлен первый случай коронавируса

В Беларуси выявлен первый случай коронавируса

Тесты выявили коронавирус у студента из Ирана.
У Лаврова ответили на слова Помпео о Крыме типичным пафосным хамством

У Лаврова ответили на слова Помпео о Крыме типичным пафосным…

Посольство России отреагировало на слова Помпео об украинском Крыме
Ляшко сообщил, когда в Украине объявят карантин из-за коронавируса

Ляшко сообщил, когда в Украине объявят карантин из-за коронавируса

Ляшко назвал последствия введения карантина в Украине
Citroen выведет на рынок очень дешевый электрокар

Citroen выведет на рынок очень дешевый электрокар

Продавать Ami планируют онлайн, с доставкой машины к дому покупателя или до точки самовывоза.
Нефть продолжает быстро дешеветь из-за COVID-19

Нефть продолжает быстро дешеветь из-за COVID-19

Цены на нефть неуклонно обновляют минимумы.
Канал «NewsOne» оштрафовали на 105 тысяч за язык вражды

Канал «NewsOne» оштрафовали на 105 тысяч за язык вражды

На "NewsOne" наложили штраф за публичные высказывания своего сотрудника
В Нидерландах зафиксирован первый случай коронавируса

В Нидерландах зафиксирован первый случай коронавируса

Мужчина из Тильбурга недавно провел время в Ломбардии в Италии.
От коронавируса за пределами Китая скончались 70 человек

От коронавируса за пределами Китая скончались 70 человек

Число жертв коронавируса выросло за сутки с 57 до 70 человек.
The Times: У Путина недовольны позицией Зеленского по Крыму

The Times: У Путина недовольны позицией Зеленского по Крыму

Кремль отрицательно высказался по поводу установления в Украине Дня сопротивления российской оккупации Крыма
Эскалация в Идлибе: США заявили о поддержке Турции

Эскалация в Идлибе: США заявили о поддержке Турции

Турция является союзницей США.
Чорний четвер і початок глобального шторму

Чорний четвер і початок глобального шторму

Четвер 27 лютого виявився чорним для світу. Відбулося одразу дві події, що матимуть глобальний ефект. 
Путин впервые рассказал о своих двойниках

Путин впервые рассказал о своих двойниках

Президент РФ открестился от своих клонов, которых все чаще замечают на публике
«Чемодан, вокзал, Россия»: депутатку ОПЗЖ Королевскую со скандалом выгнали из Львова

«Чемодан, вокзал, Россия»: депутатку ОПЗЖ Королевскую со скандалом выгнали из…

Королевская отказалась отвечать на вопрос о том, является ли Россия страной-агрессором
Курс валюты на 28 февраля: в Украине упал курс доллара к гривне

Курс валюты на 28 февраля: в Украине упал курс доллара…

Он составляет 24,5610 гривен за 1 доллар
Ядовитого «убийцу собак» нашли на пляже в Австралии: фото

Ядовитого «убийцу собак» нашли на пляже в Австралии: фото

Загадочное существо оказалось опасным для собак моллюском
Читай также