Як опришки на Київ за імпічментом ходили

Як опришки на Київ за імпічментом ходили

27 лютого, в рамках акції оголошення імпічменту президенту, під стінами Верховної Ради в черговий раз відбулись сутички між протестуючими та правоохоронцями. Є поранені нацгвардійці та затримані протестувальники. В анонсах до цього протистояння під Верховною Радою, лунали прямо скажемо апокаліпсичні заклики. «Повстанці зі всієї України їдуть скидати Порошенка». «Їдуть не любителі прогулянок по Києву». «27 лютого 9:00 біля ВР. Три дні і історія країни зміниться раз і назавжди.» Ух, аж мороз по шкірі.

Особливу таємничість та містичність додавала інформація про похід якихось тячівських опришків (повстанців) на Верховну Раду. Віддам належне організаторам, все-таки це креативно. Таке враження, що десь поряд промайнув силует Олекси Довбуша, що стискаючи свій топірець спускається з Чорних гір в долину, до своєї Дзвінки. Можу докинути організаторам ще пару креативних ідей: гайдамаки, махновці, дейнеки… Історія України багата.

oleksa-dovbush

Таємниче словосполучення «тячівські опришки» спонукало поцікавитись про Тячів і про тячівських повстанців. Виявляється, у м. Тячеві (Ужгородська обл.) декілька днів назад, відбувся конфлікт між головою РДА та одним з місцевих активістів Володимиром Малько. Конфлікт мав місце під час урочистого вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. На думку В.Малька, керівництво району безпідставно піариться на крові Небесної Сотні і тому не має права покладати квіти до пам’ятника. На підтвердження своєї аргументації, Малько жбурнув вазонок з квітами в голову РДА. Тобто не в голову голови РДА, а просто в голову РДА.

Допускаємо, знаючи специфіку Закарпаття, що керівництво Тячева цілком може складатись з представників місцевих кланових сімейств, яке спокійно себе почуває при будь-яких владах. Проте, це не виправдовує дії опришка Малька. Для таких дій є інший час та інше місце. Відмінне від вшанування пам’яті полеглим.

Через декілька днів після цього інциденту, Малько з прихильниками висунув вимогу керівництву Тячева: негайно зібрати сесію міськради і проголосувати за імпічмент президента Порошенка. Яке відношення до імпічменту президента мають депутати Тячівської міськради відомо напевно лише самому господу Богу, Мальку і угорським націоналістам з «Фідесу».

Але необхідних 1/3 депутатів від кількісного складу міськради, які б ініціювали скликання позачергової сесії, не знайшлось. Після цього тячівські опришки образились і пішли палити шини під стіни Тячівської міськради, а опісля зібрались з залишками неспалених шин на Київ.

aktsiya-protesta-pod-tyachivskim-gorsovetom

Київ зустрів морозом. Чи то мороз винен, чи дальня дорога, але зі стрімів під Верховною Радою було видно, що повстанців в Києві приїхало надзвичайно мало. Виглядало максимум на пару сотень. Для відставки президента мало, для апокаліпсису також мало, але для штурму Тячівської РДА достатньо.

Зустріч протестувальників та правоохоронців закономірно вилилась у сутички. Закономірно тому, що ця акція, як і ряд інших мають основне завдання – створення телевізійної картинки. І я впевнений, що більшість простих нацгвардійців та повстанців, які один одному завзято деформували сьогодні мізки та носи, носять під сорочкою хрестики, співають гімн України, кладучи руку на серце та тримають дома томик «Кобзаря». Бо всі вони українці, які просто відкрили черговий надцятий сезон популярного українського історичного блокбастеру «Руїна». З Коротким змістом попередніх кількох сезонів можна ознайомитись у шкільній програмі предмету «Історія».

Не буду тратити час на вияснення, хто стоїть за всією цією режисурою, чия нагла рижа ботоксна морда. Задам просте запитання. Відгадайте, хто перший показав по ТВ, як в Тячеві опришки палять шини і тлумлять поліцію? Крім угорців звичайно.

Повертаючись до подій під Верховною Радою. По хронології подій там була спроба підпалення шин під стінами будинку. Спробу підпалу зупинила Нацгвардія, витіснивши протестувальників в сторону вулиці Грушевського, за що отримала в свою сторону град з каменів.

aktsiya-protesta-pod-verhovnoy-radoy-27-fevralya-2018

Антон Геращенко заявив, що нацгвардійці бачили як камені в них кидали деякі народні депутати. Не знаю, що там бачили нацгвардійці, але знаючи ряд представників ВР, можу таке допускати. Проте, хотілось б побачити відео чи фото фіксацію безстрашної атаки народних пращників. Тому, що хочеться вірити лише своїм очам, і то не завжди.

Геращенко встиг також звинуватити прихильників «Руху Нових Сил» у організації провокацій, на що керівництво політичної сили свою причастність до цих подій заперечило.

Що потрібно винести з цієї історії?

Перше те, що шкала протестного руху падає на очах. Це видно по кількості мітингуючих, по формі і змісту протесту. Протестний рух падає не тому, що кількість незадоволених в країні зменшилась, вона навпаки збільшується. А тому що лідери протесту втрачають свої позиції, переформатовуючись з лідерів барикад до лідерів гротеску. Не можна рік водити безрезультатні хороводи в центрі Києва і надіятись на ріст своєї політичної ваги. Це очевидно. Тому й йде спроба до певної радикалізації протесту, щоб на фоні загострення вийти на свій попередній рівень.

По друге, як і декілька місяців назад, так і зараз, незрозумілою є мотивація та стратегія протестуючих. Для них же самих. Імпічмент президенту, який вони ініціюють, на сьогодні є завданням абсолютно не підйомним, і не тому що позиції Порошенка є сильними. А тому, що профіт з цього імпічменту є лише у двох гравців, одного місцевого, іншого доїзджаючого. Місцевий – та що з косою, доїзджаючий – той що з ботоксом. Існування такого профіту робить цю акцію мало зорієнтовану та вмотивовану на досягнення цілі. Діє правило: головне не війна, головне маневри.

Потрібно зауважити, що суспільство загалом, є проти такого кроку, як імпічмент президента в час війни, про що яскраво свідчить реакція киян на заклики протестуючих «Київ вставай». Та й логіку і доцільність проведення дострокових президентських виборів всього лише за рік до чергових, зрозуміти здатен далеко не кожен.

По третє, насторожує розігрування останнім часом угорської карти в Україні. Якщо ми подивимось на карту, містечко Тячів лежить в акурат біля кордону з Угорщиною. Цікаво який відсоток його мешканців мають угорські паспорти, при тому що з трьох місцевих шкіл одна угорська? 33, 50, 80 відсотків? І тут, саме в такому прикордонному містечку паляться шини, відбуваються сутички з поліцією. Не комільфо. А нещодавній підпал «Товариства угорської культури Закарпаття» в Ужгороді, де СБУ інформує, що вийшла на російський слід? Все це достатньо характерні дзвіночки, щоб не нехтувати ними. Щоб над Хустом знов не крякав ворон.

obshhestvo-kulturyi-zakarpatya

По четверте це тривожний синдром Коліївщини. Дивно чути від достатньо адекватних і розумних людей захопливі розповіді про чоловіка який рубав сокирою автівки в подвір’ї суду, про різні випадки самосуду. Я зараз не про соціальні причини, що призводять до цього. Це інше питання. Я про те, що для будь-якої освіченої людини зрозуміло, що після «коліївщин» наступає спалена земля і втрачені можливості. Я також й про те, що існує об’єктивна слабкість влади, яка слабка саме у психологічному постмайданному синдромі, що не дозволяє їй повноцінно контролювати ситуацію в країні. А ризик такого не контролю є дуже великий. Ризик, який створює Кремлю можливість реалізації поставлених по Україні задач максимуму та мінімуму. Максимум — це інсталяції в Україні Коліївщини 2, що відповідно вигідно ставить Україну у світлі недокраїни, а програма мінімум – вибори, бажано дострокові з перемогою на них лояльних Кремлю сил. Для виконання цих задач, кількість задіяних ресурсів неважлива. Важливо щоб не переводились місцеві Пушкарі та Барабаші.

І на останок про опришків. Хочу дещо отверезити адептів совкового сприйняття історії. Рух опришків, по свої суті, не носив категорій національно-визвольного чи класового. У радянських підручниках, з метою підкреслення вікового класового протистояння, було зручно трактувати подібні рухи з позицій класової боротьби, як прогресивні рухи. Опришки, в широкому змісті, були розбійниками. Так, у великій мірі справедливими і благородними. Так, у великій мірі щедрими до простого люду і невблаганними до багатіїв. Але розбійниками. Такими ж як і Робін Гуд з Локслі, і Тадас Блінда з Жемайтії, і Сальваторе Джуліано з Сіцілії. Розбійниками, що обросли міфами та легендами, що не завжди межують з реальністю.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, страницу «Хвилі» в Facebook

 

Последние новости
Предвыборная гонка в США: названы лидирующие кандидаты в президенты

Предвыборная гонка в США: названы лидирующие кандидаты в президенты

На предвыборной гонке в США от демократов лидирует Байден, Блумберг — в первой пятерке
Развенчаны мифы о многих «полезных» продуктах

Развенчаны мифы о многих «полезных» продуктах

Они приводят к лишнему весу и другим проблемам со здоровьем.
Гончарук заверил, что не знает о «заоблачной» премии Милованова

Гончарук заверил, что не знает о «заоблачной» премии Милованова

Гончарук призвал не спекулировать на этой теме.
Коррупцию в Украине можно победить

Коррупцию в Украине можно победить

   Прогрессивное реформирование экономики возможно лишь тогда, когда оно осуществляется в соответствии с естественной закономерностью преобразования формы собственности.
Журнал Time объявил человека года

Журнал Time объявил человека года

Грета Тунберг стала одним из лидеров мирового экологического движения.
Заворотнюк может навсегда остаться парализованной

Заворотнюк может навсегда остаться парализованной

Российская актриса проходит курс реабилитации.
Милованов подарил себе к Новому году премию в 1630% от зарплаты

Милованов подарил себе к Новому году премию в 1630% от…

Милованов может получить за ноябрь более 270 тысяч гривен
Тела погибших во время пожара в Одессе до сих пор не опознали

Тела погибших во время пожара в Одессе до сих пор…

Всего в результате пожара погибло 12 человек, пострадало 30 человек, в лечебных учреждениях остается 9 человек
Страны ЕС готовы продлить санкции против России — Bloomberg

Страны ЕС готовы продлить санкции против России — Bloomberg

Ожидается, что экономический пакет санкций, направленный на финансовый, энергетический и оборонный сектора, а также на товары двойного назначения, будет продлен в этот четверг
Ученые выяснили, что снится людям перед смертью

Ученые выяснили, что снится людям перед смертью

Исследование выявило типы снов, предсказывающие смерть человека
ЕБРР увеличил число поставщиков газа для Нафтогаза: список компаний

ЕБРР увеличил число поставщиков газа для Нафтогаза: список компаний

Дополнительно квалификацию прошли компании из Венгрии, Германии и Словении.
Кулик указал на главные риски на встрече Зеленского и Путина

Кулик указал на главные риски на встрече Зеленского и Путина

Он назвал ряд красных линий
Сотрудники Facebook за взятки активировали заблокированные аккаунты

Сотрудники Facebook за взятки активировали заблокированные аккаунты

Рекламная фирма из США договорилась с несколькими сотрудниками Facebook, чтобы они восстанавливали ее заблокированную рекламу и аккаунты
Ученые выяснили, что восстанавливает печень при употреблении алкоголя

Ученые выяснили, что восстанавливает печень при употреблении алкоголя

Кисломолочные продукты восстанавливают печень, поврежденную алкоголем.
Нестандартное использование информации, позволяющее властям побеждать реальность

Нестандартное использование информации, позволяющее властям побеждать реальность

Человек неосознанно перенимает то, что ему нравится. Таким же образом Зеленский переместился из виртуального кресла в физическое. Он заслужил почет и уважение в виртуальном мире и перенес его в мир реальный.
«Укрэнерго» снова поднимет тарифы

«Укрэнерго» снова поднимет тарифы

НКРЭКУ приняла решение о повышении тарифа на передачу электроэнергии
Раде предлагают продлить действие закона об особом статусе Донбасса еще на год

Раде предлагают продлить действие закона об особом статусе Донбасса еще…

Особый порядок на Донбассе предлагают продлить до 31 декабря 2020 года.
Пранкер Джокер добрался до Геращенко и «Миротворца»

Пранкер Джокер добрался до Геращенко и «Миротворца»

Геращенко опубликовал переписку с Джокером
iPhone назван величайшим гаджетом десятилетия

iPhone назван величайшим гаджетом десятилетия

Девайсом десятилетия признали iPhone 4.
Трагедия на Черниговщине: цикута убила 9-летнего малыша

Трагедия на Черниговщине: цикута убила 9-летнего малыша

Во время прогулки у реки трое детей отравились цикутой. Один мальчик погиб
Зеленский одобрил госбюджет-2020

Зеленский одобрил госбюджет-2020

Рада приняла закон о госбюджете еще 14 ноября
У Путина ответили на слова Авакова о «сдавших нервах» Суркова

У Путина ответили на слова Авакова о «сдавших нервах» Суркова

Песков опроверг слова Авакова о Суркове
Россию возмутили планы Праги установить памятник «власовцам»

Россию возмутили планы Праги установить памятник «власовцам»

РОА воевала против Красной Армии.
Владельцы iPhone 11 столкнулись с неожиданной проблемой

Владельцы iPhone 11 столкнулись с неожиданной проблемой

Может неправильно работать GPS-модуль
Названы лучшие продукты для нормализации сна

Названы лучшие продукты для нормализации сна

Бананы, травяной чай, орехи помогут побороть бессонницу.
Кабмин утвердил новые правила поставки горячей воды

Кабмин утвердил новые правила поставки горячей воды

Температура воды в кранах украинцев должна находиться в пределах 50-75 градусов
Милованов рассказал, когда сравняются зарплаты в Украине и Польше

Милованов рассказал, когда сравняются зарплаты в Украине и Польше

Милованов подсчитал, за сколько лет Украина догонит Польшу по уровню зарплат
Элтон Джон раскрыл правду о похоронах Фредди Меркьюри

Элтон Джон раскрыл правду о похоронах Фредди Меркьюри

Фредди и Элтон были близкими друзьями практически двадцать лет
Депутаты подрались из-за рынка земли: видео

Депутаты подрались из-за рынка земли: видео

В Раде произошла жесткая драка
Сенатор США заблокировал санкции против России

Сенатор США заблокировал санкции против России

Сенатор Майкл Крапо считает, что санкции направлены больше против Трампа, чем против России
Читай также
Последние новости

Предвыборная гонка в США: названы лидирующие кандидаты в…

Развенчаны мифы о многих «полезных» продуктах

Гончарук заверил, что не знает о «заоблачной» премии…

Коррупцию в Украине можно победить

Журнал Time объявил человека года

Заворотнюк может навсегда остаться парализованной

Милованов подарил себе к Новому году премию в…

Тела погибших во время пожара в Одессе до…

Страны ЕС готовы продлить санкции против России -…

Ученые выяснили, что снится людям перед смертью

ЕБРР увеличил число поставщиков газа для Нафтогаза: список…

Кулик указал на главные риски на встрече Зеленского…

Сотрудники Facebook за взятки активировали заблокированные аккаунты

Ученые выяснили, что восстанавливает печень при употреблении алкоголя

Нестандартное использование информации, позволяющее властям побеждать реальность