Стратегії Банкової: як скористатися відставкою Саакашвілі

Стратегії Банкової: як скористатися відставкою Саакашвілі

Заява Михеїла Саакашвілі про відставку може стати топ-новиною для України в найближчі кілька днів. Переважна більшість експертів розглядає відхід екс-президента Грузії з поста очільника Одеської ОДА як тимчасову перемогу «бізнес-крила» Блоку Петра Порошенка «Солідарність». За такою логікою, «младореформатори» отримують потужний привід для обвинувачень влади і можуть більш активно включитися в розвиток своєї політичної структури.

Проте медіаспеціалісти Банкової також можуть використати відставку Міхо для свого підсилення. Висловлю декілька гіпотез на цю тему.

  1. Звинуватити Міхо в непрофесійності

Питання про те, «чому Грузії вдалося, а Одесі ні» — дуже болюче для грузинської команди в Україні. Фактично, варто лише підняти питання про успіхи, наприклад, Давіда Сакварелідзе у справі «діамантових прокурорів», підняти обурення тим, що Саакашвілі нібито не зявлявся на роботі, відзняти сюжети про проблемні дороги.

Банкова наразі дуже вміло перехоплює меседжі своїх опонентів, перетворюючи їх на свої. Так, наприклад, сталося з обуренням електронними деклараціями (пригадуємо виступ Петра Порошенка про «орлів сизих»).

Тлом для критики Саакашвілі та демонстрації сили Банкової може стати нещодавне зняття з посади Максима Мельничука за корупційними звинуваченнями. Мовляв, Адміністрація все бачить і активно бореться з саботажем.

Для активного психологічного тиску спеціалісти Банкової можуть запустити і напівжартівливу кампанію, де порівнюватимуть «молоді команди» Саакашвілі та Леоніда Черновецького, легендарного екс-мера Києва. Останній теж брав участь у перегонах у Грузії.

  1. Обвинуватити в популізмі та привязати до Юлії Тимошенко

Закиди про популізм переслідують Саакашвілі протягом усього його перебування в Україні. Власне, самій грузинській команді зараз досить важко заперечувати такі звинувачення реальними фактами. У такому випадку, кампанія з дискредитації Міхо просто підв’язується до більш широкої кампанії проти Юлії Володимирівни та її слоганів.

Досить просто за допомогою блогів і правильно поданих сюжетів поєднати грузинського реформатора та українську леді Ю. Уже зараз з’явилися сайти на кшталт ‘Mishagate’ де Юлія Володимирівна і Михаїл Ніколозович прикрашають собою банер з написом «Популізм і популісти».

Знову таки, влада активно працює на збиття протестних настроїв і проти «антитарифної риторики». Медійно наразі виглядає так, що Президент намагається знайти рішення через субсидії, а партії, що набрали мало голосів у 2014 році мріють про реванш. При розкрутці такої лінії Саакашвілі досить буде показати як лузера у виборах у Грузії, що грає в ігри невдах з минулих виборів в Україні.

  1. Корупційний скандал

Український виборець звик до корупції у виконанні «старих облич», але справедливо не вибачає його «новим обличчям» — тим, хто набув статки, прийшовши у владу на «антикорупційній темі». Такі кейси з конфліктного PR як «квартира Сергія Лещенка» чи «годинник сотника Парасюка» цілком можуть спрацювати і на пониження рейтингів Саакашвілі. У вирі журналістських розслідувань зможуть опинитися Юлія Марушевська, Давід Сакварелідзе (секрет його джипа уже був у центрі уваги).

Переконаний, голодному виборцеві буде важко пояснити походження статків успішним бізнесом чи просто фортуною.

  1. Погрози екстрадицією.

Найменш вірогідний, але дуже жорсткий сценарій. «Буде весело, якщо Петро Порошенко вирішить екстрадувати @Mikheil Saakashvili до Грузії після його останніх заяв. Як показує кейс молдавського бізнесмена В’ячеслава Платона (за українським паспортом — Коболєва, як стверджує захист) це не така вже й примарна перспектива для новоспечених громадян України», — пише у себе на фейсбуці Андрій Вальчишин.

Не виключаю, що наразі з Михеїлом Саакашвілі плануються консультації щодо запуску технологічного проекту проти «Самопомочі». Так як раніше було запущено проект «Наш край» проти іншої цільової аудиторії. З іншого боку, Юрій Романенко висловив версію про те, що відставка може бути узгодженою з Банковою як гра на противагу Юлії Тимошенко.

Сценарії з «погашення» бренду Саакашвілі можуть бути використані у тому випадку, якщо екс-губернатор Одещини спробує піти в незалежне плавання.

Ймовірно, що поразка «Єдиного національного руху» в Грузії ослабила переговорну позицію грузинської команди, а «одеська гра» створила більше приводів для критики.

Последние новости

КСУ опубликовал официальное решение об указе про роспуск…

Нефть подорожала до максимума за 3 недели из-за…

Волкер призвал РФ перестать лгать о причинах крушения…

Маркевич: Меня просто ненавидят Суркисы

Стало известно, как изменится цена на газ в…

Ученые заметили образование у молодых людей загадочных костных…

Путин продолжает врать о MH17: «У нас есть…

Юрист Зеленского прокомментировал решение КСУ относительно указа о…

Трамп о возможности военных действий против Ирана: «Вы…

Завтра Украину “прогреет” до +36°

У Зеленского подумывают временно освободить IT-отрасль от налогообложения

В Киеве водитель сбил мать с ребенком и…

В Google собираются сделать SMS для пользователей Android…

Стало известно, что будет с 4-недельной тарификацией мобильной…

Зеленский пообещал бизнесу проведение налоговой амнистии на льготных…