ЕРА ФМ радіостанція, яка транслює  програми на всю Україну, але ми давно відчуваємо неприємну диспропорцію у своїй роботі. Наші гості — це депутати, експерти, урядовці, громадські діячі відомі всім. Люди – обличчя яких уже мабуть більше десятка років показують усі телеканали, вони щовечора кочують із шоу на шоу, до них усі звикли як до рідних. Мабуть хітових політиків і експертів назвуть серед ночі най аполітичніші громадяни.  Азаров, Тігіпко, Симоненко, Голуб, Царьков, Богословська, Герман, Кужель, Ляшко, Порошенко, Шуфрич, Погребінський, Фесенко, Єрмолаєв… Перелік можете продовжувати на власний розсуд! Нічого не хочу сказати поганого про цих поважних людей!  Але на ЕРІ ФМ  давно  задумалися, чому ми варимося у своєму столичному соку, чому ми так мало розповідаємо про регіони і внаслідок цього мало знаємо про те, що відбувається ТАМ?

Отже  з травня 2007 року творча група «Кола запитань» почала їздити областями України і проводити ток-шоу з однойменною назвою. Спочатку ми працювали спільно із українською службою Бібісі. Для «Кола запитань» ми використали досвід популярної в Великобританії програми «Any Questions?».  Ми звичайно видозмінили англійський формат, зважаючи на українські реалії.

Ми працюємо так, приїжджаємо у якесь українське місто і запрошуємо на ток-шоу представників місцевої еліти. Обов’язково запрошуємо керівників міста і області, потім місцевих депутатів, чиновників, бізнесменів, громадських діячів, студентів, звичайних людей, небайдужих до того, що коїться у країні. На ток-шоу приходить від 15 до 30 гостей. Всі ці гості перед програмою повідомляють нам про проблеми, які на їхню думку є ключовими для життя рідної області чи міста. Ми відбираємо із запропонованих тем кілька, на нашу думку найцікавіших і пропонуємо для обговорення під час ток –шоу. «Коло запитань»  працює в режимі круглого столу. Спочатку один із гостей оголошує тему, а потім з цього приводу починається дискусія. Єдина умова: говорити коротко, змістовно, афористично, красиво. Це звичайно не просто, але монологи  тривалістю більше двох хвилин я намагаюся жорстко переривати. І не тому що, я — ведучий програми, такий нетерпимий. Просто регламент! На розгляд однієї теми ми виділяємо від 10 до 20 хвилин.

Я провів уже близько 80 ти ток-шоу «Коло запитань». Під час цих програм було багато змістовних, а іноді кумедних і емоційних дискусій. Часто висловлювалися думки на які варто звернути увагу і проаналізувати. Але є один ще важливіший момент. Обличчя влади  на «Колі запитань», дуже відрізняється від тієї картинки, яку ми спостерігаємо на центральних каналах. Поведінка і висловлювання керівників областей і міст разюче контрастує із тими образами, які вони собі створюють на різноманітних загальнонаціональних теле-шоу. Під час нашого ток-шоу вони іноді говорять таке, чого собі ніколи б не дозволили в іншому місці. Чому так? Питання для знавців. Може в рідних пенатах серед знайомих і друзів язик розв’язується, впевненіше себе почувають. На жаль багато просто унікальних діалогів із «Кола запитань» залишаються непоміченими широкою громадськістю, а також колом експертів. Автори «Кола запитань» хочуть частково виправити цю несправедливість.

Ми плануємо започаткувати на «Хвилі»  постійний огляд «Кола запитань». Це будуть такі — собі нариси про ток-шоу «Коло запитань», де я розповідатиму про найцікавіші висловлювання і суперечки під час програми. Сподіваюся читачі цієї підбірки дізнаються з неї дещо нове про життя в регіонах і, що не менш важливо, дізнаються про розумних і оригінально мислячих людей, які живуть в інших регіонах, про дурнів на жаль теж дізнаються.

Першим буде опубліковано звіт про ток-шоу «Коло запитань» із Харкова, який  з”явиться на «Хвилі» сьогодні.