viktor-andrusiv
viktor-andrusiv

3 березня розігнали «майдан» під ВР. Всі хто зараз масово бідкаються за цей «майдан», згадують Януковича, беркут і справжній Майдан — плюють в події чотирирічної давнини.

Тому по порядку. Так, люди мають право протестувати. Це означає, що вони можуть вільно висловлювати невдоволення владою, виражати це в різних формах. Чи могли ми протестувати в період Януковича? Ну давайте згадаємо, як за перевернутий портрет давали 4 роки. Вже забули? Та не можливо було нічого робити. СБУшники викрадали активістів, беркут пакував відразу і блокував, ЗМІ як в рот води набрали, кожен боявся навіть пікнути проти Янека. Легко ви вже це забули.

Чи хтось сьогодні забороняє критикувати владу? Та мені здається, що ця критика тотальна. Критика — це єдине що можна почитати. Бо про позитив, крім Мінгареллі, взагалі ніхто не каже. Носіть портрети, клейти наліпки, поносьте Пороха, Авакова, виходьте на марші, робіть чучела. Але підстав вдаватись до радикальних форм протесту — немає. Майдан був наслідком не можливості протестувати.

Звідси і радикалізація Майдану. Чи була зброя на Майдані? Так. Але вона з’явилась після того, як влада почала вбивати активістів. Когось убили, що під парламентом сидить група з 50 осіб з гранатами??? А так це їм підкинули. Справді? Батальйон Донбас, цей батальйон пацифістів, і послідовників Ганді, навряд чи мав би зброю?

Натомість, протестуючі, які розглядають виключно насильницькі методи зміни влади або досягнення своїх цілей є екстремістами. У всьому демократичному світі екстремістів нещадно пакує спецназ. І ніяка демократія немає до цього відношення. Бо право протестувати є гарантованим і захищеним, а права сидіти з гранатами і вимагати відставки — немає.

Мєнти і державний порядок

Всі не люблять мєнтів. І я не виняток. Так, нажаль, поліція не змінилась. Так, там і далі працює багато колишніх беркутів. Але стоп. А де ж наші модні селфі-копи? Чому ми не бачимо цих красивих інтелегентних хлопчиків і дівчаток? Та тому, що на роботу в поліцію не йде інтелігенція. Тому, що робота в поліції — це бруд, кров, наркотики, вбивства, бомжі, терористи і т.д. І робити її красиві молоді люди з західною освітою не будуть. Її будуть робити колишні вояки, хлопці з сіл, прості пацани з районів. Це реальність, і не тільки українська. І покращити цю ситуацію можна тільки внутрішнім громадським контролем.

Але разом з цим, мєнти мають встановлювати державний порядок. Якщо вони не можуть навести лад з 50 провокаторами, які не можуть потерпіти рік до виборів, то за скільки часу в нас піде парад ХНР, МНР, ЗНР чи ОНР. Цікаво, чи ті хто плаче над розгоном гадючника, це не ті ж люди, які розказують, що треба було весною 2014 розігнати сєпарів в Луганську і Донецьку?

Якщо мєнти не зможуть наводити державний порядок, в умовах, коли людям вільно дозволяється протестувати, коли є свобода слова і свобода мочілова на ефірах, то ми станемо fail-state в лічені тижні. Рейдери, тітушки, сєпари, регіональні барони швидко заберуть владу, під прикриттям «святих протестуючих». І тоді більшість в фб буде голосити вже про інше.

Зрештою, якщо б Керенський разом з іншими лібералами в 1917 році двічі не давав більшовикам можливості захопити владу насильницьким шляхом, можливо б історія уникла одного з найбільших терорів. Але про це я напишу окремий текст.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, страницу «Хвилі» в Facebook, Facebook автора 

Популярные статьи сейчас

В ПФУ сделали заявление о том, как проходит финансирование пенсий

Байден нервно отреагировал на вопрос журналистов о Путине

В ПриватБанке и Ощадбанке рассказали о ситуации после призыва Зеленского к украинцам

Неофициально трудоустроенным украинцам назвали размер будущей пенсии

Показать еще