План дій Майдану від Анатолія Гриценка на наступні два тижні

Анатолій Гриценко

Анатолий Гриценко

1 грудня минулого року троє опозиційних лідерів взялися керувати Майданом, представляти інтереси Майдану, вести Майдан до перемоги, врешті – вони пообіцяли захистити людей на Майдані та покарати усіх винних, хто нищив Майдан. Минуло 78 днів — ні особливих перемог, ні тим більше захисту…

78 днів троє лідерів приймали всі управлінські рішення, створювали усілякі штаби, ради, президії, інші органи й структури, призначали в них людей, давали їм вказівки, як діяти, визначали стратегію і тактику для депутатів у парламенті, вирішували, хто має право звертатися до Майдану зі сцени, а хто ні, виробляли й час від часу оголошували на Майдані різні плани дій — Майдан усе те слухав і виконував, навіть коли плани були хибними, тим не менше Майдан трьом лідерам довірився, а відтак старанно і в повному обсязі виконував усе, що вони пропонували зі сцени… Троє лідерів чи не щодня закликали Майдан до революції й повалення режиму, але коли Майдан почав діяти рішуче, двоє вождів одразу ж обізвали людей на Грушевського «провокаторами» — і дотепер за це не вибачилися…

78 днів троє лідерів від імені Майдану постійно проводили переговори з представниками іноземних держав і міжнародних організацій — Майдан їх підтримував, вислуховував звіти про численні зустрічі й поїздки, терпляче чекав багатократно обіцяних зі сцени санкцій та інших рішучих дій на підтримку України — не дочекався…

78 днів троє лідерів були в постійному контакті та діалозі з владою, на всіх рівнях, включно з Януковичем особисто, і на Банковій, і в Межигір’ї, і за формальним столом переговорів, і в неформальному спілкуванні, і всі разом, і кожен поодинці, і з відома Майдану, і самочинно — Майдан своїми діями спонукав Януковича до переговорів і терпляче чекав, коли ж троє лідерів відстоять інтереси і вимоги Майдану — не дочекався…

Висновки

Майдан і люди на Майдані, в тч народні депутати від опозиції, виявилися набагато чеснішими, активнішими, послідовнішими й відповідальнішими — ніж ті, хто взялися Майданом керувати.

Майдан продемонстрував країні і всьому світу небачену раніше силу й енергію мільйонів людей — силу правди, силу переконань, силу життєвих цінностей, силу людської гідності, силу духу і боротьби — заряджені цією неймовірною силою й енергією троє лідерів опозиції мали би діяти активно, рішуче, узгоджено й відповідально — цього не сталося…

За ці 78 днів троє партійних лідерів завинили перед Майданом і заборгували Майдану — настав час їхні борги Майдану повертати!

План дій

1) На нинішньому складному етапі вважаю недоцільним і навіть шкідливим вносити зміни в систему управління Майданом — треба дати трьом лідерам шанс і можливість досягти того, що вони пообіцяли зі сцени Майдану: зміна Конституції, формування в Раді нової більшості, призначення нового Уряду та інші зміни, під які, вони нас запевняли, в парламенті є необхідні голоси — у тижневий термін.

2) Якщо троє лідерів оголошують необхідним для виконання цих завдань здійснити «мирний наступ Майдану» у вівторок, 18 лютого, коли збереться на засідання Верховна Рада, то я підтримую проведення такої акції.

АЛЕ — З ТРЬОМА ПРИНЦИПОВИМИ УТОЧНЕННЯМИ!

Перше — за рішенням трьох лідерів, у «мирний наступ Майдану» 18 лютого підуть не люди з Майдану, а дивізія (15000+) депутатів усіх рівнів (область, район, місто, село, селище), які представляють їхні політичні партії — Батьківщину (в тч Фронт Змін), УДАР і Свободу. Звезти цих людей до Києва під стіни ВР так само було неодноразово обіцяно зі сцени Майдану — і зараз саме час віддати Майдану той партійний борг.

Друге — за рішенням трьох лідерів, у «мирному наступі Майдану» 18 лютого беруть участь ще шість дивізій: 40000+ партійців-киян від Батьківщини, УДАРу і Свободи та 50000+ членів їхніх партій із близьких до Києва областей (Київська, Чернігівська, Житомирська, Черкаська…) — і цей партійний борг саме час віддати Майдану.

Третє — за рішенням трьох лідерів, 170 народних депутатів від опозиції, разом із кількома тисячами своїх штатних і позаштатних помічників, на власних автомобілях, формують на 18 лютого потужний «депутатський Автомайдан» для надання всебічної підтримки «мирному наступу Майдану» — це додасть захищеності учасникам акції, бо ми знаємо, як влада увесь цей час нищила молодіжний Автомайдан і вже нейтралізувала майже всіх його координаторів.

3) Після вирішення трьома лідерами заявлених ними завдань на пленарний тиждень — зміна Конституції, нова більшість, новий Уряд (незалежно від того, очолить його опозиція, чи вона увійде до складу Уряду, або дозволить сформувати Уряд взагалі без опозиції) — Майдан надалі вимагатиме від нового Уряду виконання наступних п’яти вимог:

Перша вимога — припинення силових дій з боку влади і переслідування учасників протестних акцій, насамперед звільнення усіх затриманих, заарештованих, як у СІЗО, так і під домашнім арештом, закриття усіх кримінальних та адміністративних проваджень, порушених проти учасників протестних акцій персонально та за фактом.

Друга вимога — першим і невідкладним завданням нового Уряду є негайне, в термін не більше тижня з моменту утворення, підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Це ключова вимога Євромайдану з 21 листопада 2013р. як запорука ефективних реформ і запровадження в Україні гідних стандартів життя і захисту прав людини.

Третя вимога — проведення дострокових президентських виборів
у 2014р. як початок повного й глибинного перезавантаження влади.

Четверта вимога — ліквідація незаконно утвореного спеціального військового формування Беркут, дії якого по розгону Майдану спричинили масові побиття, каліцтва і вбивства громадян; законодавче обмеження силових дій проти мирних громадян з боку інших спецпідрозділів МВС і СБУ.

П’ята вимога — покарання винних у вбивстві, викраденні та катуванні громадян, проявах насилля проти журналістів.

Ці 5 вимог до нового Уряду сформульовані за участю активістів Правого сектора, Самооборони Майдану, Автомайдану, воїнів-афганців, Демальянсу, Громадянської позиції, Третьої Української Республіки, Громадського сектору Майдану, Громадської ради Майдану, Духовної ради Майдану, громадських діячів, політиків і журналістів. Вони відповідають очікуванням мільйонів громадян і настроям людей на Майдані, а відтак для трьох лідерів опозиції ці 5 вимог мають бути по суті директивними від Майдану.

4) Чим два тижні займатимуться люди на Майдані, крім очевидних завдань по охороні, забезпеченню життєдіяльності, активному інформуванню людей, формуванню мобілізаційного резерву тощо?

Майдан має змінити тактику — «пікетувати не ворогів, а друзів» — з вимогою негайного запровадження санкцій проти корумпованих українських чиновників і тих, хто вчиняв злочини проти мирних громадян.

Щоденне пікетування, за підтримки Автомайдану, посольств іноземних держав, насамперед — Австрії, Швейцарії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Іспанії, Сполучених Штатів та інших держав, де корумповані чиновники тримають у банках вкрадені в Україні кошти, де зареєстровані їхні фірми, де вони придбали маєтки та майно.

Щоденна активна робота за кордоном, із залученням місцевих журналістів, громадськості та активу української діаспори, задля негайного запровадження санкцій проти вказаних категорій чиновників.

Вимоги Майдану до наших зарубіжних партнерів абсолютно обгрунтовані й справедливі:

«Не треба допомагати нам — виконуйте власні антикорупційні закони!»

«Вкрадені з бюджету кошти — це вбивство громадян України»

«У ваших банках — криваві гроші українських корупціонерів»

«Досить говорити про європейські цінності — доведіть, що ви їх самі дотримуєтеся!»

«Санкціями проти Клюєва-Азарова ви могли не допустити насилля і вбивства в Україні»…

Чи сподобаються працівникам посольств такі щоденні масові пікети? Напевно ні. Але досить уже пустих розмов і подвійних стандартів!

Корупція — це вбивство! Приховувати корупціонера, який краде мільярдами, тим більше вирішувати свої власні економічні проблеми за рахунок їхніх криваво-брудних грошей у ваших банках — це співучасть у вбивстві, шановні наші іноземні партнери! Без жодного перебільшення — бо за кожним вкраденим із бюджету мільярдом сотні-тисячі смертей наших громадян. Вони гинуть від того, що не приїхала швидка допомога, не було ліків у лікарні, не було за що оплатити складну операцію — бо ці гроші вкрали й тримають у ваших банках, ці гроші зараз працюють на вашу економіку, може, саме тому ви не вдаєтеся до санкцій?! Тих тисяч смертей, на відміну від загиблих на Майдані, ви не бачите на західних телеканалах, але за ними — трагедії тисяч українських родин, кожного дня і в усіх регіонах України!

Майдан має змусити Захід не говорити — діяти! Бо того вимагає Закон — їхній Закон!

І я хотів би побачити, як посол європейської держави, невдоволений довготривалим пікетом Майдану, замість негайного реагування проти клюєвих-захарченків набере того ж Захарченка телефоном, аби він прислав Беркут для розгону Майдану під посольством?!

Переконаний, зараз Майдан і його три лідери мають діяти саме за таким планом — рішуче, узгоджено і ефективно. Тоді відновиться довіра між сценою і Майданом — і тоді буде успіх, для всієї країни!

А якщо ні? Тоді Майдан має відсторонити лідерів, які його зливають, і довірити свою долю і долю країни іншим — які діятимуть рішуче, узгоджено і ефективно!


23 комментария

 1. Єдине, на що здатний Гриценко, це час од часу викрикнути своє «Фє!».
  Коли інші очільники Майдану ночували на майдані, готуючись і організовуючи людей проти можливого кожної ночі нападу озвірілих беркутівців, Гриценко десь відпочивав. А потім, з’явившись у штабі Майдану, почав докоряти лідерам опозиції, чому вони не зробили того чи іншого.
  Звісно, такого «розумника» зі штабу усунули. Тепер він знову вказує, що треба робити.
  Кепкує з партій трьох лідерів опозиції.
  Хочеться запитати цього розумника, а де твоя велика партія, пане Гриценко?
  Чому б їй з тобою на чолі не піти у наступ проти банди, що править в Україні?

 2. Jelly Rogers пишет:

  Звиздіти не мішки тягати. Де був пан Грицацуй, коли опозиція нічого не робила? Чого він не робив чогось результативного? Що, йому ніхто не давав цієї можливості? Тоді він такий само, як і опозиція. Можливості не дають, можливості створюють і беруть. А так він звучить як скривджений хлопчик, якого в компанію не беруть, а він же такий розумний і знає, як все робити.

 3. Какой-нибудь десятник из самообороны майдана, наверно дал бы гораздо адекватней план действий, чем этот депутат — генерал. Ты же не лучше этих трёх прыщавых тинэйжеров, решивших поиграть в крутых мужиков. Как можно выбирать в ВР такое чудо. Вот точно — позафракционный и позаздравомыслящий. Короче полная поза.

 4. Он всё правильно требует…хватит болтать…пора работать.

  • Jelly Rogers пишет:

   Впірьод. Работайтє. В чьом дєло? Вам кто-то нє дайот работать?

 5. Не дивлячись ні на що, пан Гриценко має рацію. Треба діяти — а цей план не такий і важкий. Зараз це можливо виконати. Чому б і ні?

  • Jelly Rogers пишет:

   А хто пану Гриценку не дає можливості виконувати його не такий і важкий план?

  • Як у тому анекдотi. «… рацiю мае мiй сусiд, а я маю кулемета»…

 6. Порадовал Гриценко тем, что выражение «мирный наступ майдана» берёт в кавычки, ибо понимает, что наступ совсем не мирный.

  Пикетировать посольства западных стран, безусловно необходимо и при этом их надо забрасывать коктейлями с горючей смесью, а можно и гранатами. Я совсем не шучу, это сразу покажет, есть-ли у революционеров яйца, а так-же проявит истинное лицо западных демократий.

  Не понятно почему он всё время пишет только о троих. Почему Гриценко отодвигает в тень Порошенко, который точно так-же и даже с тем-же успехом пытался руководить майданом, а на международном уровне Порошенко проявлял даже большую активность. Только он летал за инструкциями в Вашингтон, а при поездке в Мюнхен, даже оттёр в сторону Тягнибока. Да и в тот день, когда Янукович лично приехал в ВР и не допустил раскола в ПР, оппозиция как раз и пыталась посадить Порошенко в премьерское кресло. Чувствуется, что Гриценко получил указание, Порошенко не трогать.

  Ну а всё остальное в статье, сплошная фантастика.

 7. Много слов, а суть в последней фразе: «А якщо ні? Тоді Майдан має відсторонити лідерів, які його зливають, і довірити свою долю і долю країни іншим » т.е.ТАКИМ ЯК Я, ГРИЦЕНКАМ… Торчит и не даёт спокою булава в кармане Грицеко…

 8. Согласен с предыдущими комментариями. Но зачем изобретать велосипед. Майдан требует полную перезагрузку. И весь план должен строго ему подчинятся. И более логично излагает план Тимошенко. В предлагаемом автором плане нет ответственности и судьбы Конституционного Суда. Его надо ликвидировать немедленно и привлечь к ответственности всех, освободить от ответственности разве тех, кто не голосовал. Может просто сразу квалификационно лишить права занимать любые должности в правовой системе. Много еще замечаний, но остановлюсь на последнем. Идет вопрос только о президенте, а о парламенте ничего нет. Майдан требует полную перезагрузку. Назначенное нынешним парламентом правительство должно обеспечить проведение честных выборов президента, а затем и парламента. И работать до вступления в права этого парламента. Правительство должно быть заменено полностью. Исключение может составить на первый раз экономический блок. Ни в коем случае в состав правительства не вводить действующих депутатов. И еще немаловажным фактом должно быть закреплено законом введение любых законов, положений, касающееся действующих лиц правительства, депутатов и президента после их смены, даже не просто перевыборов.

 9. Той хто не виходить та ігнорує мирний протест, провокує озброєний ,та як наслідок катастрофу людяності. Зробити все як належить тому бути, достатньо Віри на гірчичне зернятко.

 10. Революция здесь и сейчас.
  Безотлагательно, здесь и сейчас, предлагаю совершить революцию с целью скорейшего свержения действующего режима. Необходимые ресурсы: сознательный, думающий гражданин. Место совершения революции: в любом месте, где сознательный гражданин находится (включая, диван, пробка на убитой укравтодором улице, рабочее место, за столиком в кафе, кухня, “от Луганска, до Карпат”, и т.д.). Время “Ч”: всегда, в любой момент, до полной победы революции. Что делать: откажитесь называть, вслух или в мыслях, любых представителей режима словами “власть”, “влада”, “правительство”, “уряд”, “правящая элита”. Поправляйте любого гражданина, который при Вас использует ложные названия для любых представителей режима.
  Почему это важно: потому, что правильное название помогает формировать правильное понимание сути, а значит, правильное отношение к человеку или явлению.

  Приемлемые названия для представителей режима/диктатуры/тирании.
  Все депутаты законодательных органов, независимо от уровня: законодательные представители режима, депутаты режима.
  Все представители исполнительной ветви режима: исполнители режима.
  Кабинет министров: административные исполнители режима.
  Судьи: судебные наемники режима.
  Силовики: репрессивные наемники режима.
  СМИ: информационные наемники режима.

  Власть, все еще, даже по действующей конституции, принадлежит каждому из нас, гаждан этой страны. Если режим претендует на название “власть”, значит он узурпировал, отнял, отжал у каждого из нас, то что принадлежит нам по основному закону этой страны. Если, какой-то гражданин использует слово “власть”, говоря о режиме, она/он подтверждает свое согласие с фактом узурпации, отъема этой самой власти у граждан.

  Эта революция не “против”, эта революция за то, чтобы возвратить себе принадлежащее по праву.

  Сначала было слово.

  Человек, гражданин, включай мозг!
  U Can Ukraine!
  Ukraine U Can!

 11. Пане Гриценко, Ви ж знаєте, що Майдан відмовив опозиційним лідерам у праві керувати ним. На мою думку, Ваші заклики і позиція занадто радикальні саме тому, що Ви війсковий. Здається з Вашого плану дій, пункт 1 це те що зараз і робиться. По пункту 2 маю надію, що ніякого наступу навіть мирного опозиція робити не буде. Дай Боже, щоб у влади вистачили розуму зробити те, що обіцяли. Ваші уточнення не реальні до виконання. Зміна Конституції, це навіть не на цій сесії ВР. Я, як пересічний не погоджуюся з Вашим планом дій, ну ніяк. Я хочу, щоб усі були живі. По обидві сторони барикад. Ваш план такого не передбачає. Я можу помилятися, але план напевне веде до більшої конфронтації, без права виходу з неї. Більше того скажу. Ви можете виграти війну. А потрібно виграти МИР. Десь так, але я можу помилятися…

 12. Гриценко, Анатолий Степанович — Образование (Википедия):

  1) Киевское высшее военное авиационное инженерное училище
  2) Институт иностранных языков Министерства обороны США
  3) Университет военно-воздушных сил США
  4) Академия ВС Украины

  угадайте — чей это агент влияния? )))

  • своей жены и ее интересов)

  • Андрей! Если Вы пользуетесь интернетом, мобильной связью и JPS , то я точно знаю, чей Вы агент влияния.

   • Интернета! ))

    А если серьезно то если как военный спец пан Гриценко ещё что-то представляет собой, то как политик и управленец — полный ноль. Эта его «заява» тому подтверждение.

 13. Смотри в корень
  все сложные вещи состоят их простых.
  Гриценко — с » марта 1993 года по май 1994 года он находился в США..свободно владеет английским языком».
  На правах полемики.
  По совокупности информации происходящее на Украине имеет признаки массового психоза.
  Вот идея — следует рассматривать язык как один из аспектов конкуренции.
  Знание иностранного языка делает жизнь интереснее и богаче, в смысле потенциала для развития и результатов.
  Но образование в англоязычных учебных (герой материала) заведениях, опора на их опыт — может оказаться опасной как для индивидуума так и для культуры которую он представляет.
  Так сложилось, что мир пытается жить (кто добровольно, кто нет) по лекалам англосакской культуры, английски язык, как бы язык межнационального общения – что имеет серьёзные негативные последствия.
  Англосаксы, весьма вероятно даже не осознано, пытаются решить не решаемую задачу, распространить влияние своей культуры на другие культуры / этносы .
  Они не знают, или не хотят знать, что существует взаимосвязь языка, становления и практики мировоззрения, синтаксис языка — это синтаксис мировоззрения.
  При этом сама англосакская субкультура имеет все признаки вырождения.
  Вот некоторые аргументы:
  надписи вроде «горячим можно обжечься», «острым можно поранится» … это только вершина айсберга деградирующей культуры.
  Их пропаганда построена на тезисе борьбы за «свободу», но за свободу борются рабы, в данном случае рабы английского языка. Потому как здесь дух, зажатый в рамки простого языка, где форма определяет содержащие, ограничен в восприятии многообразия мира.
  Для сравнения — разумные подымают вопрос наличия социальной справедливости в рамках конкуренции заложенной в человеке от природы.
  Мы без сомнения один из самых разумных (разумных не разумных не путать с парой хорошие — плохие) народов на земле — наш язык обладает бесконечностью. (есть аргументы)
  У нас при формулировании информации передается она сама, отношение к ней, которое в свою очередь так же неоднозначно. Решение у нас — это всегда вопрос выбора. Мы не принимаем исключающих решений, наше авось.
  У англосаксов же, при формулировании информации, охват ассоциативных связей затруднён в следствие жёсткой конструкции синтаксиса. Результат — практически полное отсутствие рефлексии.
  Есть мнения в антропологии, что рефлексия — это одно из основополагающих различий человека и животного.
  Поверхностность принимается/выдаётся за эффективность англосакской субкультуры.
  Что делать как развиваться миру далее?
  В связи с вышесказанным — в виду относительной простоты английского языка, воздействие субкультуры, в основе которой он лежит, на культуры в основе которых лежат синтезирующие язык- весьма ограничено.
  Воздействие субкультуры, основа которой английски язык, необходимое условие для успеха претворения её проектов, заканчивается и сходит на нет — в отсутствие наличия носителей этого языка.
  Вторичным же носителям, достаточно объяснить пагубность использования английского языка для личной жизни — это деградация.
  Можно обосновано утверждать что мы никогда не сможем жить по лекалам англосакской субкультуры – это невозможно.
  Попытаемся — это приведёт к массовому психозу, что мы наблюдает сейчас у части популяции на Украине, да и у нас.
  В этой связи интересно было бы поговорить с Гриценко.
  Обобщёно — использование языка англосакской субкультуры вторичным носителем для развития любых проектов и движений принесёт один и тот же результат – провал и деградацию (последствия в Африке).
  И так, знание сила, зная слабую сторону оппонента (отсутствие рефлексии), свойства его главного оружия, можно целенаправленно действовать.
  Это человеческое, наделять теми же качествами себе подобных из других культур, которые тебе известны (они тоже делают по отношению к нам), но это не всегда полезно для общего дела.
  Победа будет за нами, разве согласится кто-либо сознательно деградировать.
  Нам надо объединится, каждый на своём месте серьёзно работать. У нас есть много друзей.
  П.С.И так, рабы пытаются получить свободу, разумные же, хотят достичь справедливости.
  Отсюда – у наших культур совершенно разная движущая сила, диалектика развития.
  Об этом надо помнить и предупредить англосаксов, что бы нам не пришлось их уничтожить. Знание сила – зная эти противоречия, можно с ними договорится и запугать.

  • Jelly Rogers пишет:

   Думав, що сказати на це. Але щось не давало спокою. Потім звернув увагу на цю фразу /* Об этом надо помнить и предупредить англосаксов, что бы нам не пришлось их уничтожить*/ і все стало на свої місця. Ну що ти юродивому скажеш?

 14. Повністю підтримую Гриценка.Все написане-правда.І треба прислухатися до нього.Лідери майдану зливають його кожного дня.Треба рішуче діяти.Інакше гріш-ціна пролитій крові.Слава Україні!