7 червня у готелі Hilton відбулася публічна лекція Рудольфа Джуліані на актуальну наразі тему: «Україна та роль США в контексті глобальних викликів».

Треба відмітити, що незважаючи на статтю у The Wall Street Journal, де засновник East One Group український бізнесмен Віктор Пінчук пропонує ідею миру в обмін на деякі частини територій України, Фонд Віктора Пінчука продовжує налагоджувати комунікації з впливовими владними представниками західного істеблішменту і привозити їх до України.

Так, через посередництво Фонду Пінчука в Україні вже побували як мінімум двоє колишніх премєрів Британії: Девід Кемерон і Тоні Блер.

Цікаво, що колишній директор-розпорядник Міжнародного Валютного Фонду Домінік Стросс-Кан також привезений у свій час за допомогою Фонду, навіть, належить до наглядової ради банку, валасником якого є Віктор Пінчук — «Кредит-Дніпро».

Цього разу до України завітав політичний менеджер, юрист, прокурор, республіканець, двічі колишній мер Нью-Йорка, але найголовніше людина, яку Дональд Трамп назвав своїм радником у питаннях кібербезпеки – Рудольф Джуліані.

Важливість даного приїзду для Пінчука

Приїзд радника Трампа за допомогою Фонда Пінчука – це один із способів продемонструвати свою лояльність до нинішньої влади у Вашингтоні.

Відомо, що україньський бізнесмен активно підтримував демократичну партію Гілларі Клінтон на минулих виборах. А згідно з даними газети The New York Times у період з 1995-го по 2005 рік бізнесмен перераховував від 10 до 25 млн. доларів у фонд родини Гілларі Клінтон та, взагалі, має тісні зв’язки з Клінтонами.

У березні ж 2016 року сам Віктор Пінчук увійшов до складу міжнародного консультаційного комітету Атлантичного союзу у Вашингтоні, який є одним з топових аналітичних центрів США.

Міліардер з народу

На лекції говорили про кібербезпеку, про Крим, схід України, про боротьбу з корупцією, про нового президента США та його зовнішньо політичні пріорітети.

«Знаєте, Трамп –це феномен, бо він міліардер з народу. Він вміє не лише зарбляти гроші, але і розуміє людей.

Я уже на протязі 29 років знайомий з Дональдом Трампом. Його політичні погляди багато у чому відповідають моїм. Я також за інвестиції у приватний сектор, нижчі податки та воєнну міць держави.

Популярные статьи сейчас

Украинцам объяснили, можно ли проживать в Германии без загранпаспорта

Украинские мужчины от 18 до 60 лет смогут получить паспорта только в Украине: Кабмин запретил их пересылку зарубеж

Буданов: Украину ждет сложный период, но не катастрофа

Мобилизация транспортных средств: у кого и какие авто начнут изымать уже в мае

Показать еще

На данний момент, ми повністю перебудувуємо воєнну сферу США. Обама зменшив її силу, ми зараз збільшуємо. Ми хочемо мати контроль над обома океанами. Тому зміцнюємо воєнно-морський сектор. Проте вже зараз наша військова сила у 4 рази перевищує російську.

З такої економікою, як у нас, ми цілком можемо собі дозволити фінасувати оборону. Я особисто готую спеціальну програму по кібербезпеці для президента», розповідає Рудольф Джуліані.

Враховуючи нещодавню заяву державного секретаря США Рекса Тіллерсона про нову президентську докрину щодо налагодження стосунків с Росією, переклад такого рішення президента на дипломатичну мову через Джуліані, надзвичайно важливий.

«Трамп не хоче війни, він не хоче бути агресивним і хоче налагодити співпрацю з усіма країнами, але президент здатен відреагувати на злочини та дати відпір, що чітко було продемонстровано на прикладі Сирії.

У Росії є амбіції і вони можуть бути небезпечними. Проте президент США цілком відданий ідеї захисту Східної Європи.

Місія США — допомогти поширити демократію, а демократія це у першу чергу верховенство закону та дотримання прав людини. Це і є головний рецепт проти корупції. У нас теж є корупція, вона усюди є, але у нас ніколи не було системної корупції. Україна має усе, щоб стати успішною, лише треба викорінити корупцію».

«Російська пастка Трампа»

У той же час, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко стверджує, що не треба цілком покладатися на слова Джуліані:

«Треба розуміти, що Рудольф Джуліані – це класичний республіканець. Трамп – зовсім не класичний. Джуліані має хороші відносини не лише з Трампом, а й з Джоном Маккейном, який відомий своєю активною підтримкою України.

Для Джуліані важливі цінності. Я не впевнений, що те ж саме можна сказати про Трампа.

Президент США із самого початку хотів хороших стосунків з Росією, але потім потрапив, у те що я називаю «російська пастка Трампа», коли з’явилися звинувачення у його зв’язках з Росією. Тому він мусив на деякий час дати задню.

За моє інформацією, американці хочуть домовлятися і будуть це робити, проте якоїсь big deal, звісно, не буде. Не думаю, що це зашкодить інтересам України. Наскільки мені відомо скоро у Трампа буде зустріч з Порошенком, так само як і з Путіним. Хороші відносини з Росією, президент США хоче компенсувати за рахунок підримки України. Адміністрація президента точно буде домовлятися по Ірану та Сирії. Трамп дуже хоче цього. Нам же потрібна гнучка тактика дій ».

У питаннях стосовно Криму та східних областей України, екс-очільник Нью-Йорка абсолютно повторив, те ж саме що Дональд Трамп вже написав у власному Twitter декілька місяців тому.

«Те, що Крим був анексований за Обами є проявом слабкості колишньої адміністрації президента. Східні території України, на які відбулося нелегальне вторгнення мають бути поверненими, а санкції відносно Росії збереженими.

Президент просив мене передати, що США – це союзник України. Дональд Трамп сказав — Make Ukraine great again»!

Питання надання Україні обіцяної летальної зброї від США, так і не було піднято.

«Питання летальної зброї потрохи відходить на другий план для Америки. Хоча шансів отримати зброю для України за Трампа, більше ніж за Обами. Проте, якщо американці і будуть щось поставляти, то скоріше за все протитанкову зброю.

Надання ж Україні летальної зброї призведе до ескалації відносин з Росією.

Але такий варіант можливий, якщо Росія перетне межу у нахабстві з Трампом, не з Україною, а саме з Трампом. Наприклад, у питаннях НАТО. Тож, лише нахабство Росії може змусити США надати нам зброю», говорить Володимир Фесенко.

Ціна візиту

За словами Володимира Фесенка приїзд Джуліані до України, може бути однією з форм оплати за скайп зв’язок Дональда Трампа на минулорічному форумі YES, організованому Віктором Пінчуком, ще до виборів президента Америки.

«З Джуліані точно вирахувати оплату складно. Тому що, у випадку з Клінтоном, можна хоча б простежити за коштами отриманими їх фондом. Думаю, що тут також можливий варіант внеску у фонд, цього разу вже, Трампа.

Проте стовідсотково Джуліані отримав оплату квитків, готелю та гонорар, не менше ніж декілька десятків тисяч доларів. Клінтон, звісно, брав більше».

Альтернатива

Очевидно, що подібні публічні лекції є гарним прикладом просвітництва українського студенства.

Та питання не у самих лекціях, чи запрошених спікерах. Мова йде про відсутність альтернативи такого роду заходів і у тому, що ніхто з представників державного сектору не займається комунікаціями з відомими західними opinion та decision makers, які б після візиту до України доносили до заходу реальну картину подій.

Фонд Віктора Пінчука де-факто є одним з небагатьох майданчиків для зовнішньополітичних дискусій.

Не кажучи вже про те, що дуже дивно виглядає ситуація, коли олігарх запрошує читати лекції людей, які дійсно побороли корупцію у себе,

У зв’язку з цим є дві можливі відповіді.

Або з української сторони просто немає налогоджених комунікацій з міжнародною спільнотою, або ж бажання будувати корисні для України контакти із західними партнерами у представників державного сектору зовсім відсутнє.

І якщо перше ще можна виправити, то з другим, на жаль, проблема набагато глибша.

Изображение: Фонд Виктора Пинчука