Ну от і розвиднілося. Попереду морок

Тарас Возняк

sur47

Нарешті почали окреслюватися контури Великого Кидка режиму Януковича. Поступово з потоків дезінформації, слід визнати — майстерної дезінформації, у час «х», коли далі вести гру з дезінформації просто немає сенсу, окреслився справжній план Януковича. Точніше Путіна-Януковича. Де Янукович, звичайно, лише шматяна лялька. Проте з своїми інтересами.

Перше: Головне завдання, яке виконує Янукович, це збереження себе при владі 2015 року. Неначе банальність. Однак не зовсім. Зберегти себе дуже теоретично чи примарно можна було і як тріумфуючого євроінтегратора. А це означає підписати Угоду про асоціацію, ввійти в непевні чесні вибори, і, можливо, виграти. Проте – можливо. І це вікторуФедоровичу не сподобалося. Натомість Янукович зробив чітку заявку на крайньожорстку узурпацію влади у 2015 році. Абсолютно брутально перекресливши євроінтеграцію, перекресливши сподівання величезного народу на хоч якесь майбутнє він поступив справді відважно. В обороні себе та інтересів Сім’ї. По суті він і його режим кинули виклик значній частині народу – просто його перекреслили. Янукович вступає у жорстке протистояння з усіма тими, хто ще сміє на щось надіятись.

Друге: Зрозуміло, що для проведення якнайбрутальніших, якщо не кровавих виборів у 2015 році асоціація з ЄС є перепоною. Тому її потрібно спектакулярно і бажано назавжди позбутися. Правда тут є проблема – частина народу все ж має таку мрію. Тому її потрібно «логічно» розбити, «логічно» довести, що Росія і тільки Росія є нашим майбутнім, бо… Байдуже, що вона сама конвульсує. «Батькові народу» вистачить двох-трьох наступних каденцій – а там подивимось. Тому він і пішов на зговір з Путіним і розвели як ЄС, так і український народ.

Третє: Янукович переконався у повній безпомічності «офіційної, Його царської милості опозиції». Студентські майдани, громадські майдани похоронили весь гонор триголової, а точніше – безголової – опозиції. Абсолютно очевидною стала повна відсутність привабливої для сучасних, а не перестарілих, українців ідеології. Ну не є нею протухла ще у 1940-х роках ідеологія ВО «Свободи». Те саме стосується реальної безідейності й інших більш-менш помітних на політичному полі гравців. Тому студенти, практично діти – а від них не сховаєш, що король голий — рішуче і назавжди відкинули цінедопропозиції офіційної опозиції. Спектакулярним стало ганебне вигнання перестарілого для них нахтігайляМихальчишина з львівського майдану. Богу дякувати вистарчило розуму заховати у найдальшу партійну шухляду славнозвісну Орлицю – а то б ганьба була ще більшою. В результаті партійний майдан на Європейській площі практично капітулював перед майданом на площі Незалежності.

Четверте: Абсолютно очевидна криза лідерства. Не можна бути вагітним наполовину. Не можна робити революцію, неперевавши життєдайної пуповини з Банковою. А у не доброго і підозірливого народу на скрайку свідомості вуглиною пече підозра, що всі три голови нашого опозиційного Горинича ніяк не можуть розірвати тих пуповин з Банковою, які так чи інакше сковують їхні дії. Для того, щоб бути лідером, треба бути вільним. Неначе банальщина. Однак у наших реаліях вона має свій резон.

П’яте: Військо сильне тим, що має одне керівництво. Криза лідерства вперлася у тріумвірат голів, які одна одну, як би то сказати, — ага – недолюблюють. І плювали вони на потреби народу. Бо кожна з них – голова. Хоча насправді ми маємо справу з дуумвіратом – якщо говорити про політичні преференції широких мас. Третя голова володіє тільки великою щелепою. Яка чомусь не надихає. Як не надихає хриплість голосу володаря великого фальцету та дивна елегантність володаря великих кулаків – на диво ніжним виявився. Прийшла крайня пора щось з тим робити, бо в унітаз будуть злиті і вибори 2015 року. Рішучість та фаховість Януковича/Путіна вже продемонстрована з всією очевидністю. Лідер, навіть, якщо він калічка, має бути один. Досить бавитися у вождів та вожденят. Тим більше, коли ними ви не є. Це печальне.

Шосте: Чи можлива зміна лідерів. З огляду на часові рамки – ні. Треба нам ліпити «из того, что было». І годі галичанам носитися з своїми історичними раритетами. Якщо хочуть будувати Україну, звичайно. Так само харківська декабриста повинна розв’язати вузол Кличка-Яценюка. Бо вже доскакалися – все на своїх місцях – сама у тюрмі, а по майдану ошелешено бродять безгоспні лідери. Не знають, що робити далі. Ну от що робити після непідписання? Як вийти з майдану? Тягнути до того, що на майдані буде три каліки? Чи, може, 29 листопада взяти владу, як це було у 2004? Аж страшно подумати – правда, панове лідери J. І взагалі панове лідери і лідерки – у вас є план? Бо цей майдан вигулькнув якось без вашої участі. Поза вашими планами та уявою. А тому він такий для вас незручний. Отож – кидайте свою мишачу гру, позбавляйтесь непідтверджених амбіцій і зробіть основне – визначте, хто з вас буде прати білизну, як Юлія Володимирівна свого часу, а хто буде зображати з себе лідера на постаменті — теж заняття не з легких.

Сьоме: До війни залишилося півтора року. Якщо кинути оком за аналогіями, то ситуація з не підписанням Угоди з Україною про асоціацію, тобто практично «здача» України, нагадує аналогічну «здачу» Чехо-Словаччини 1938 року. Геополітична ненаситність Путіна не менша, ніж ненаситність Гітлера. Гітлер таж мав військо менше від чехословацьке, як Путін має економіку вдесятеро меншу від економіки ЄС. Але виграли. Тимчасово правда. Путін далі настирно розбудовує свою нову «імперію зла». Тому чекаймо війни. 2015 рік в Україні буде страшним. Якщо народ шарпнеться, звичайно.

Восьме: Брехні Януковича про те, що до весни/осені/весни врегулюємо стосунки з Росією – а там — гайда у ЄС – є чистої вони «розводіловом». По перше Росія завжди виставить наступні претензії і організує наступну блокаду. А тому з Росією потрібно не збільшувати об’єми кооперації та торгівлі, а, навпаки, зменшувати. А про це не йдеться – якраз навпаки. По друге – хто сказав, що весною/осінню/весною ЄС повернеться до питання України – у них не бракує новітніхчемберленів, які «привозять мир», а натомість своїми поступками тільки провокують війну. А по третє – і самому Януковичу ніяке зближення з ЄС до виборів 2015 не потрібне. Потрібно продавити своє переобрання. А далі – тим більше не потрібне.

Дев’яте: ЄСівська дипломатія повинна чемно подати у відставку. І при тому публічно з’їсти свої краватки. Що не розуміли з ким маємо справу? Неначе й МГИМО закінчили деякі, як от Фюле, неначе й знаємо совкових «кидал», як от Кваснєвський – але щоб так показово сісти у калюжу. Таки далася взнаки відсутність справжніх лідерів у ЄС. Всі ці дрібні інездарні чиновнички, яких виплоджує гіпердемократична система балансів тільки шкодять. Ну ким є Кетрін Ештон попри Черчіля чи Де Голля – ніким. От і результат ніякий. Казус України це лише прищик на носі. Ніс відвалиться потім, коли ця хвороба опанує всім організмом. Не можна на великі посади обирати тих, хто всіх задовольняє – тобто людей без властивостей. Далекосяжний зговір Путіна з Януковичем переграв не лише карлувату українську опозицію, але й не менш миршаву ЄСівську дипломатію.

Десяте: Найбільші геополітичні дивіденди отримав Владімір Путін – для нього це так само важливо, як і Януковичу. Так, він може переобиратися до безкінечності. Однак всесильний Путін не може відмінити законів економіки. На разі. А тому Росія тоне в стагнації і рецесії. Потрібні перемоги – і вони є. Впала Грузія. Впала Вірменія, Впала Україна. Переможна хода триває. І в ідеалі вона має закінчитися реставрацією СССР у нових формах. Що Путін і обіцяв.

Одинадцяте: Оптимістичне на завершення. На вулиці українських міст вийшло нове покоління, завданням якого є не лише поховати режим Януковича, але й тих, хто сьогодні відповідальний за майбутнє країни. Діти тільки вчаться цього. А сьогодні відповідальні за майбутнє ми з вами. Може це і правильно.

 Источник: Журнал «Ї»


20 комментариев

 1. Не понимаю, почему автор считает что Янукович боится честных выборов? Майдан и организован чтобы сделать Януковича героем этого майдана когда он подпишет ассоциацию и начнет завоевывать западноукраинский электорат.

 2. yury_108 пишет:

  Тарас Возняк — європейський грантоїд. І цим все сказано. Редагований ним журнал «Ї» цікавий у частині культурології, не зав’язаній на сучасну політику. Але не більше.
  Галицький єврофіл — то мабуть гірше галицького москвофіла. Паразитує на антимосковських та антиросійських страхах пересічного галичанина. Але московські компрадори загалом, особливо якщо зробити поправку на антизахідну фронду, що існує виключно для внутрішнього вжитку, вірно служать західному ліберальному капіталу. То ж між галицькими москвофілами і галицькими ж єврофілами немає істотної різниці, обидва мають одного хазяїна і обидва ненавидять все українське. Критика Возняком «Свободи» — не випадковість, а принципова засада. Національні інтереси України є несумісними з інтересами ліберального західного капіталу і їх «п’ятої колони» в Україні.

  • Очень жаль, что категорическое неприятие такой противоестественной формы жизни (я бы сказал, анти-жизни), как организованные банд-формирования, оседлавшие современную Украину, не объединяют вас с автором статьи так, как разъединяет диаметрально противоположное отношение к человеческим цивилизационным ценностям!…

   • yury_108 пишет:

    Александр, наибольший безбожник, как известно, это поп-расстрига. Вот и для Вас Ваши вчерашние земляки — абсолютное зло. Но это не так. Абсолютного зла не бывает. А вот идеологические противники — это реальность. Мысль — первична, действие — производное от мысли.
    Короче, если будет дефицит газовых камер и образуется очередь из кандидатов на экстерминацию, то ваши земляки будут в конце этой очереди. Хотя я — противник очередей.

    • Священник Яков Кротов однажды очень знаково выразился на столь «любимом» вами Радио-Свобода — о Мире (цивилизация) и Анти-мире (евразийское Дикое поле).

 3. Есть полутона, можно спорить, скажем, по поводу успехов в выстраивании СССР-2 (Казахстан на это не пойдет, разве что Киргизия с удовольствием, если вообще примут), во многом другом толково и убедительно. Оценка чиновничества ЕС редко дается, а здесь есть не проколы, а целый пласт не профессионализма, глупости и автор правильно начал. Толи они совсем стали наивны или еще хуже. Было бы интересно, если автор изложил подробную оценку бездарной политики ЕС и США по отношению к Украине, дав, тем самым возможность откатится назад на несколько десятилетий и, по сути, сыграли очень дружно за команду Кремля. В целом статья интересная и можно каждый тезис развивать.

 4. Послухайте, «Стовосьмий»! Ну, ви — розумна і освічена людина. Ну, маєте власну думку, на що, безперечно, маєте право. Але ж скажіть: ЯК РОЗУМНА ТА ОСВІЧЕНА ЛЮДИНА МОЖЕ СЕРЬЙОЗНО СТАВИТИСЯ ДО «СВОБОДИ»? От ніяк второпати не можу! Справа навіть не у їхньому націоналізмі, якки, до речі, є цяцянкою-вивіскою. Думаю, якби таки хлопці, як Шухевич-Чупринка, Клячківський-Савур або ж Полтава (завів як його справжнє прізвище, а шукати ліньки) піднялися із могил, то першими, кого б вони повісили біля срона у своєму повстанському лісі були б Тягнибок, Михальчишин и решта отих дурбециків. За шо? Та за продажність і зраду нації!

  Але то націоналістичні розбірки. Але у святі панує глобалізація та космополітизм. Добре це чи погано, а також який то космополітизм — духовний чи споживацький — вдаватися не будемо. Але із отих селюків аж пре їхнє галицьке хуторянство, що навіть гірше російського квасного патріотизму.

  Утім, то ваша справа. Думаю, що скоро за «Свободу» забудуть так само, як свого часу забули за УНА-УНСО.

  • yury_108 пишет:

   Перефразуючи тов. Сталіна: Других националистов у нас для Вас нет!
   Перша глобалізація була ще за Чінгісхана… Ви думаєте, що глобалізація і космополітизм навіки? Під час катастроф немає постмодернізму! Бариги при владі до тих пір, поки хтось приходить зі зброєю і вказує їм на їх місце.

   Тягнибок — поміркований лідер, Михальчишин — добрий ідеолог. Які до них претензії?
   Ви лівак. Але ліва ідеологія добре інкорпорується в націонал-соціалізм. У боротьбі за Україну місця вистачить всім

 5. Несмотря на сложный «западенский» язык статьи, прочел её от корки до корки. Результат — буря эмоций и жесткая внутренняя мобилизация. Автор прав по всем пунктам и его высказывания есть голос совести и крик вопиющей души!

 6. Комментарии интересней самой статьи.
  Украина должна гордиться. Сегодня целый час на евроньюс разные политики давали интервью и не один, даже намёком не вспомнил, что из процесса евроинтеграции, одновременно с Украиной, вышли Армения и Азербайджан. Все разговоры только об Украине. Выходит, что всё это восточное партнёрство, запад создавал только ради привлечения к себе Украины. Гордиться нужно.

 7. Вельмишановний Стовосьмий! На превеликий жаль немае часу вести спілкування, тому з помилками. Надто через те, що такі речі треба обговорювати не через інтернет на сайті Юри Романенко, а вічі-у-вічі за «румкою чаю». Так, для мене особисто комуністичний космополітизм у найкращому розумінні цього слова,наприклад, не побоюся знову здатися смішник, у викладенні того ж Ефремова, є єдиною, хоча і нездійсненною, принаймні за мого життя, цінністю. Порівняно із отими «евроцінностями», що такими не є. До речі, таки космополітизм геть зовсім не заперечує такі улюьлені вами національні сантименти, як сказав би Достоєвський, «клейкие листочки».

  А що до вашої відповіді, то ви вірно помітили, що правдиций, дійсно щирий націоналізм має дійсно бути саме націонал-соціолізмом, знову ж таки, у кращому розумінні, а не у гітлерівському. Оскільки, якщо не буде соціальної ідеї єдиної нації, яка понад усе, а буде капіталістичний гешефт та здирництво, то й ідеї нації не буде!!!

  А тепер покажіть мені оте щире служіння нації та відкидання матеріального, навіть вітального заради нації, як от у Олени Теліги, у наших отих селючків, що вирвалися-таки із свого львівсько-терпопільського хіторянского гетто на простори Києва та Еуропи.

  Ба навіть більше! Спробуйте із ними побалакати про усі ці матерії, що навіть раціонально не завжди піддаються формулюванню!

  Ну, розумію, що вам дуже хоцца, аби воно шось таке було, але його ніц немає. А є лише пристосовницьке и «алчущее денег и власти» кодло, що обрало для того національну ідею, спаплюживши її так само, як більшовики та нинішні симоненки спаплюжили ідею комунізму.

  Шановний, от вам не шкода своєї ідеї?! Мені своєї школа, тому виливи мегатони лайна на тик комуняків, намагающись, таки марно намагаючись, пояснити, що КПУ, КПРФ та усе інша ота бидлота не є коммунізм. Інша справа, що у аудторії, за рідким виключенням, не вистачає клепки розуміти такі речі.

  А ви «злостно упорствуете», паплюжачи свою ідею, яку я не сприймаю, але поважаю вас за те, що ви її маєте, — так от, прив`язуючи її до купи сволотівського лайна, що просто пнеться до влади і грошей по головах дурників, що їх підтримують. Ну, ви ж наче на дурника не схожі…

 8. Так вроде всё и правильно , но только не понял «на счёт Грузии» , вроде же подписали сегодня ассоциацию или я что-то попутал? 🙁

 9. Загалом, можна погодитись з автором.

 10. Я так понимаю, что слова Януковича: «Я не позволю унижать Украину» для национал-компрадоров не аргумент. То же самое Янукович говорил президенту Медведеву в Астане вначале своего президентства – с Украиной так не разговаривают, я не допущу унижения страны. Бойко, на презентации первых проектов ухода от зависимости от газпромовского газа, сказал: «Президент поставил задачу – не просить и не унижаться, а искать выход». И выстояли бы с газом. Но РФ с одной стороны, а ЕС с другой ударили по производству. Производство это основа любого национального государства. Рухнет промышленность, и Украину растащат в разные стороны. Одни, в любом виде на запад, к привычным им панским сапогам, другие, те, кто вслед за российскими шовинистами вообще отрицает украинскую нацию, на восток.
  Вся эта писанина о страхе Януковича перед Тимошенко, о семье и прочее лишь попытка приписать свою жалкую душонку другим людям.
  Я не знаю, будет ли ассоциация с ЕС или ТС, будет, так как выгодно украинскому производству.
  В который раз я задаю один и тот же вопрос на украинских сайтах – украинцы, зачем вам своё государство? – ответа пока никто не дал.

  • родился и вырос в Украине, хотя где-то встречалась мысль о том, что «человек принадлежит к тому народу на каком языке он думает», а думаю я на русском.
   так вот, украинцам свое государство НУЖНО в границах СВОЕЙ ХАТЫ и прилегающего ОГОРОДА.
   при этом
   1) границы никто не имеет права нарушать
   2) на моего кабанчика никто не имеет права посягать
   3) доброго соседа пригощу доброй горилкой
   4) а на закуску у другого соседа огурчик вырвем, пока тот не видит (свой всегда успею = см. п.2))

  • а по вопросу производства, так в Украине производства развивались с конца 18 века и были немецкими, французскими, английскими, но отсутствовали российские.
   А намесники московских каганов только с 19 века стали в Малороссии свои поместья возводить.
   Сейчас 21 век, тем не менее, многие бывшие промышленные гиганты принадлежат российским олигархам.
   Украина, при совестливой власти, способна возродиться и производить продукцию и пром и с/х и интелектуальную и творческую, НО ….
   «настоящих буйных мало, вот и нету вожаков»

 11. Одне, що об’єднує статтю й коментарі — невимовний жаль з приводу того, що сталось — Янукович, до якого більшість ставилась зневажливо, як до дурня, чисто переграв їх усіх й заодно знахабнілу Європу й США. Тепер стало усім зрозуміло, чому не було проведено референдуму, хоча всі говорили, що підпис про асоціацію з ЄС то є доленосний крок.

  Т. зв. опозиція й усі інші не домагалися референдуму бо знали напевно, що переважна більшість громадян, приблизно у співвідношенні що вийшли на майдани, й ті, хто зостався вдома, проголосують проти «євроінтеграції». Тому були раді, що Янукович буцім-то злякався, що нарід проголосує проти. А натомісць Януковичу, най з Путіним, референдум не дав би можливості своїх суперників, як останніх лохів, обвести навколо пальця. Й усі брехуни посилалися на придумане ними, що буцім-то більшість за «євроінтеграцію» й передчасно вигукували «гоп», й ускочили у лайно. Тому й скиглять… Моє вам співчуття!

  Але й мені теж сумно: я з усієї сили бажав, щоб асоціацію з ЄС Янукович підписав, й щоб економіка України впала у колапс — от тоді на майдан вийшли б не задурені Західною пропагандою, а люди й об’явився лідер, наш Ульяненко, щоб зволочити на край поля усю хижацьку сволоту, яка думає лише про власні прибутки, й встановити дійсне народовладдя, головною ознакою якого є СОЦІАЛЬНА рівність! Щоб чим більше у тебе влади, тим менший був прибуток у вигляді матеріальних привілеїв; а усіх плутократів, як псіхічно хворих, тримати якомога далі від влади, як малих дітей від сірників — інакше і собі шкоду зроблять і хату спалять.
  А тепер не скоро трапиться така нагода. Хоча, дай Бог мені помилитись. Тож Борис(не борись без толку…).

 12. А чтобы и «русскоязычным» было понятней, о чем я, помещаю свой комментарий к другой статье на подорбную тему.

  Если прошедшие 22 года не убедили, то что еще может открыть нам, что напрасны потуги принудить льва питаться соломой как вол. Статья и коменты показывают, что мы реально продукт 96-летней пропаганды, что Капитализм — цаца, а Социализм — кака; и ходим в том, и будем ходить, как по заколдованому кругу, пока не передохнем. В Китае, как говорят, пожелавших первого, давили на площади танками, а у нас, зрадника-запроданця, що виліз з Біловежських кущів стріли з квітами такі ж діти недобитих й зробили його президентом… И Украину уже тогда ввели в ЕС(Европейское Сомали). А изо всех т.н. президентов, Янукович, лучший, И он рассудил верно: в Европе нам грабить не получится, скорее, нас до конца ограбят; а в России, откуда мы сдуру сбежали за фатаморганой «незалежності», такая возможность для наших плутократов-львов, есть. Т.к. в Украине грабить фактически, уже нечего, кроме, как землю сельхозназначения, сделать товаром, как требует МВФ. Но это точно окончится «слепым всеуничтожающим бунтом» — даже я, старик, пойду стрелять всех вас подряд… Потому что, повторяю, Система, в которой ныне Украина, живет и здравствует, пока есть что и кого грабить: Украина разграблена, в Европе, как и в Африке нам грабить не получится, есть солому львы генетически не способны… и Янукович рассудил верно — Россия. Что Вам не так?! Ведь в этой Системе это самое верное решение! Поэтому себе говорю и вам того желаю: Борис(не борись без толку…).

  • Вы ослеплены своим «отнять и поровну разделить»-ельским слепым фанатизмом. Это даже хуже мародёров Януковича. Это фанатизм разрушения всего и уничтожения всех ради всеобщего блага, болезненное увечье, заставившее некогда сжечь Александрийскую библиотеку и требовавшее недавно разрушить Пирамиды, не говоря уже о пирамидах черепов тоталитарных машин смерти для равенства и блага. Вы сеете смерть и разрушение, поэтому, конечно, тупиковый вид эволюции, нечаянная деформация и безнадёжны. Но иногда опасны, как бешеная собака, а бешеных собак пристреливают. И вы лжете о том, что МВФ требует продавать Украинскую землю. Объективно этого требуют законы эффективной экономики, но в рамках цивилизованных регламентов. Субъективно это хотят и сделают «по чесноку, по братски» Украинские бандиты, избранные народом помыкать собой — Янукович, ваш «лучший» президент!