На полях судового рішення щодо Наді Савченко

Сталося. Народні депутати України підтримали подання Генпрокуратури і дозволили арешт Надії Савченко. Юрій Луценко представив бездоганні докази участі Наді у змові з метою вчинення держперевороту та терористичного акту в урядовому кварталі. Сьогодні Шевченківський райсуд м. Києва визначив запобіжний захід для Савченко утримання під вартою строом на 59 днів до 20.05.2018.

Ще кілька днів тому скептики та опозиція глузувала над заявами очильників ГПУ.  У вечері 21 березня у залі ВР не було голосів за арешт Савченко, хотіли лише позбавити її депутатської недоторканності.

Але після Надіних “сюрреалістичних” ефірів та, власне, фільму від ГПУ, критична маса голосів склалася. Докази очевидні і їх важко заперечувати. Надя особисто готувала вбивства та вступала у взаємодію з представниками окупаційних російських військ на Донбасі, домовлялася про координацію, отримувала від терористів зброю тощо.

Як на мене, лише це — узгодження з ворогом планів державного перевороту, — є підставою для засудження Савченко.

Сьогодні Наді можна інкримінувати ч.1 ст. 109 Кримінального Кодексу України “дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої”; ст.112 “посягання на життя Президента України, Голови Верховної Ради України, народного депутата України, Прем’єр-міністра України, члена Кабінету Міністрів України тощо… — карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої; ст. 113 “вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, — карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої”.

Можна довго абстраговано говорити про те, що спецоперація СБУ та ГПУ у справі “Савченко – Рубан” – це ремейк операції “Трест” ОДПУ, зразка 1921-1926 рр. Так, Наді створили ілюзію того, що існують командири частин ЗСУ, які готові взяти участь у перевороті. Не виключено, що окрім Рубана і самої Савченко виявлять ще кількох спільників, а всі інші фігуранти опиняться в ролі агентів українських спецслужб.

Проте, Надя дійсно готувалася до кровавої бані. Я раніше писав і зараз повторюю, що вона психологічно готова до вбивств, у тому числі серед мирного населення. Бо “успішні перевороти безкровними не бувають” (її слова на зустрічах у Львові в 2016 року). Як сказав Рубан на оперативному відео: “нужен хаос, хаоса бояться не нужно, хаусом нужно управлять”. Я так розумію, що “управлять” мали не в Києві, а в Москві.

Юрій Луценко має рацію, коли говорить, що Савченко повернулася з Росії туго нашпигованою російською пропагандою. Очевидно, що з нею весь цей час працювали і в Україні. Починаючи з підготовки тез і ораторських навичок і закінчуючи підготовкою відеороликів.

Звичайно Надя стверджує, що вся історія з зброєю та переворотом — це був “жарт”, “сюрреалізм” та “перевірка системи”, але це слабкий аргумент, в якій не вірять навіть її колишні прихільники.

У той же час, для мене як експерта, важливим є не стільки аналіз матеріалів справи (це робота суду), а те, що залишилося за кадром прокурорського фільму. В контексті історії Савченко виплило декілька тем, на які має бути дана експертна рефлексія.

По-перше, Надя та її куратори переоцінили революційну ситуацію в Україні. Вона (революційна ситуація) ще не склалася. Тому роль народовольців (провокаторів народного повстання), яку вони собі хотіли приміряти, виявилася карикатурною.

Українці справді не люблять владу. І є за що її не любити.

Люди на кухні говорять про те, що готові піднести літр-другий бензину для того, щоб спалити Верховну Раду та особисто перестріляти з десяток депутатів. Але далі кухні радикалізм не йде. Крім Наді Савченко та кількох кримінальних “робін гудів” до неї, ніхто не збирався практично втілити свої “мрії” в життя.

Українці не схильні до тероризму. Це не наша національна справа.

Проте, це не означає, що умови для революції не виникнуть за сприятливих обставин. Про це читайте в статті.

По-друге, українці, не прийнявши Надю з її “змовою”, зовсім не відкидають права на повстання. Ми в ході Революції Гідності здобули право на збройне повстання проти узурпації влади та несправедливої диктатури. Це право, нажаль, поки не відображено в Конституції України. Підкреслюю — поки. Тому коли нинішня влада починає говорити про неприпустимість “застосування сили для спротиву владі” зустрічає нерозуміння суспільства. Натомість політикум мав би слідкувати за тим, щоб не перетинати червону межу, коли починається узурпація влади.

По-третє, Надіні куратори бояться не існуючий політичний режим в Києві, а іноваційні ідеї, які можуть змінити Україну. Саме тому Надя Савченко у своєму заключному спічі у ВР спробувала скопроментувати такі популярні ідеї як Конституанта (перезаснування країни на основі нового суспільного договору), виборність суддів, запровадження народовладдя через партисипативні практики тощо. Озвучуючи їх як свою “програму зміни Системи” сама Надя не тільки не розуміла про що говорить, але і свідомо / не свідомо дискредитувала ці ідеї. Громадянське суспільство має чітко відмежуватися від Наді (що ми неодноразово публічно робили до того).

Щодо локальних проблем, які підняла “справа Савченко”, варто зазначити збереження правової невизначеності у відношенні формувань “ДНР/ЛНР”.

Під час засідання Шевченківського райсуду, адвокат Савченко на заяву прокурорів про зв’язки Наді з терористами “ДНР/ЛНР” відповів, що жодних документів, які визначають ці утворення як терористичні в українському законодавстві не існує. Він дійсно правий. Українська влада умисно уникала увесь цей час точного правового визначення окупаційних адміністрацій РФ як терористичних стрекутур. Тепер, Савченко говорить про те, що вона мала право вести будь-які переговори Захарченком, Плотницьким, “Ташкентом” тощо, тому що вони не визначені в Україні як терористи.

Також, історія Савченко має стати початком розслідування діяльності Віктора Медчедчука та його кримінального переслідування. Цей персонаж має піти в історію нашої країни, а не визначати її майбутнє.

На користь необхідністю розробки цієї теми свідчить те, хто солідаризувався з нею у ВР: представники партії “За життя” Мураєв та Рабінович, людина Медведчука – Нестор Шуфрич, депутати “ОппоБлоку” тощо. Я не здивуюся, що в апеляційному суді саме Шуфрич, Мураєв та Новинський захочуть взяти Надю на поруки.

І ще одне. Надя потрапила за грати в другу річницю засудження російським судом до ув’язнання. 22 березня 2016 р. рішенням міського суду м. Донецька Ростовської області РФ Савченко була засуджена до 22 років ув’язнення. Карма.

Подписывайтесь на страницу автора в Facebook, канал «Хвилі» в Telegram

Последние новости
Учёные сообщили плохие новости для любителей медленной ходьбы

Учёные сообщили плохие новости для любителей медленной ходьбы

Медленная ходьба в возрасте после 40 лет может способствовать более быстрому старению мозга и тела человека
У Зеленского анонсировали «тройной» обмен с Путиным

У Зеленского анонсировали «тройной» обмен с Путиным

Процесс обмена заключенными находится в решающей стадии
Милованов обзавелся Facebook-приемной

Милованов обзавелся Facebook-приемной

Глава Минэкономразвития начал прием граждан в Facebook
В Украине разрешат строить небоскребы выше 100 метров

В Украине разрешат строить небоскребы выше 100 метров

В Украине разрешат строить высотные здания высотой более 100 метров
Зеленский разложил все по полочкам: о России, Трампе и Коломойском

Зеленский разложил все по полочкам: о России, Трампе и Коломойском

Владимир Зеленский пообщался с журналистами, дал ответы на важные вопросы и расставил главные для него приоритеты.
Новая теория перевернула представление о черных дырах

Новая теория перевернула представление о черных дырах

«Двигатели» жизни: стало известно, как черные дыры управляют галактиками, звездами и жизнью в космосе
Медики назвали 5 продуктов, предотвращающих развитие инфаркта

Медики назвали 5 продуктов, предотвращающих развитие инфаркта

Артерии подвержены закупорке холестериновыми бляшками, что мешает хорошей циркуляции крови и приводит к различным проблемам со здоровьем
Гончарук в сентябре заработал больше Зеленского и Богдана

Гончарук в сентябре заработал больше Зеленского и Богдана

Зарплата Гончарука за сентябрь втрое превысила должностной оклад
Найдена «кровавая фреска» возрастом старше Иисуса

Найдена «кровавая фреска» возрастом старше Иисуса

Археологи нашли удивительную фреску с I века
Пристайко рассказал о последствиях скандального разговора Зеленского с Трампом

Пристайко рассказал о последствиях скандального разговора Зеленского с Трампом

В общении с западными партнерами Украины появилась некая напряженность
Levi’s и Google представили «умную» куртку

Levi’s и Google представили «умную» куртку

Levi's и Google представили обновленную версию "умной" куртки
Нацбанк подсчитал наличку на руках украинцев

Нацбанк подсчитал наличку на руках украинцев

В НБУ назвали сумму денежного оборота в стране.
Выяснилось, что Йованович рассказала Конгрессу об Украине

Выяснилось, что Йованович рассказала Конгрессу об Украине

Хотя заседание проходило в закрытом режиме, американские издания The Washington Post и The New York Times получили письменную копию выступления бывшего посла
Японцам удалось «воскресить» мозг мыши

Японцам удалось «воскресить» мозг мыши

Оживленный мозг гризуна поддерживал активность на протяжении 25 дней
Судебный процесс Пашинского принял новый оборот

Судебный процесс Пашинского принял новый оборот

Адвокаты Сергея Пашинского обжаловали его арест, а также подали апелляционную жалобу.
ЦРУ рассекретило документы Третьего рейха о базе Гитлера в Антарктиде

ЦРУ рассекретило документы Третьего рейха о базе Гитлера в Антарктиде

В ЦРУ сообщили о подземной немецкой базе в Антарктиде, которую нашли в 1947 году
Зеленский рассказал, как будет возвращать Крым и военнопленных

Зеленский рассказал, как будет возвращать Крым и военнопленных

Владимир Зеленский прокомментировал дальнейшие шаги возврата Крыма и украинских военнопленных в Украину.
В Украине изменят процедуру получения водительских прав

В Украине изменят процедуру получения водительских прав

В Раду внесен законопроект о внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении"
Генштаб привел ВСУ в полную боеготовность

Генштаб привел ВСУ в полную боеготовность

В Генштабе заявили об усилении боеготовности на выходные и праздничные дни
Пристайко призовет ЕС «дожать» Путина по Донбассу

Пристайко призовет ЕС «дожать» Путина по Донбассу

Министр обратится к ЕС с призывом поддержать план Киева по Донбассу
Милованов рассказал об убытках Украины от аренды земли

Милованов рассказал об убытках Украины от аренды земли

Тимофей Милованов объяснил, почему Украина получает невероятных размеров убытки от сдачи государственной земли в аренду.
Молодым украинцам упростят трудоустройство и отменят налог

Молодым украинцам упростят трудоустройство и отменят налог

В Верховную Раду подали законопроект о приеме на работу украинцев молодого возраста
Отпуск мэра Одессы Труханова подозрительно совпал с приездом Зеленского

Отпуск мэра Одессы Труханова подозрительно совпал с приездом Зеленского

Мэр Одессы Геннадий Труханов объявил о своем отпуске накануне визита украинского президента Владимира Зеленского
Ученые показали самые необъяснимые объекты во Вселенной

Ученые показали самые необъяснимые объекты во Вселенной

Ученые составили список самых загадочных мест во Вселенной, которые будоражат лучшие умы мира.
Часть продуктов в Украине резко подорожала

Часть продуктов в Украине резко подорожала

Некоторые овощи значительно подорожали под конец сезона
Пристайко признался, давил ли Трамп на Украину

Пристайко признался, давил ли Трамп на Украину

Министр рассказал о давлении президента США Дональда Трампа на Украину
Усик — Уизерспун: анонс, дата и время боя

Усик — Уизерспун: анонс, дата и время боя

Дебютный поединок украинского боксера в супертяже пройдет 12 октября в Чикаго
Эксперты дали советы Зеленскому перед встречей с Путиным

Эксперты дали советы Зеленскому перед встречей с Путиным

Как президенту Украины Владимиру Зеленскому добиться проведения саммита в нормандском формате и получить положительный результат
Конгресс США вызвал Тейлора на дачу показаний о «заморозке» помощи Украине

Конгресс США вызвал Тейлора на дачу показаний о «заморозке» помощи…

Временно поверенный в делах США в Украине Уильям Тейлор даст показания по делу об импичменте президента США Дональда Трампа
Украинцам предложили сэкономить на покупке страхового стажа в рассрочку

Украинцам предложили сэкономить на покупке страхового стажа в рассрочку

Украинцы могут по формуле рассчитать, сколько обойдется им каждый год трудового стажа, и как выгодно оформить выплаты
Читай также