Луганськ — не Донецьк. Непрямий доказ сепаратизму донецької еліти

Луганськ — не Донецьк. Непрямий доказ сепаратизму донецької еліти

На відміну від Луганська, Донецьк протягом останніх місяців був у напівоккупованому становищі. Кількість бойовиків була мізерною, а місто досить далеке від активних бойових дій. Чому ж Луганськ практично одразу став бастіоном терористів, а Донецьк ні?

Є певна специфіка у взаємовідносинах між Луганщиною і Донеччиною. Еліта першої, до сьогодні, була підпорядкована другій. Остаточно це відбулось після Сєверодонецького з’їзду в часи Помаранчевої революції. Тому є підозра, що в сценарії сепаратизму Луганськ, як обласний центр, не отримав захисту для себе через відсутність достатнього лоббі в порівнянні з Донецьком. Він швидко став оплотом бойовиків. Разом з цим, представники ПР з Донбасу мали дуже багато капіталу в Донецьку. Грубо кажучи, в Донецьку багато житлових і інфраструктурних об’єктів, зруйнування яких, було надто не бажаним для дійових осіб, що грали в один сценарій з Росією. Ахмєтов — найяскравіший цьому приклад. В місті є стадіон і його резиденція. А також, велика кількість інших об’єктів, що дорого коштують. Олігархом побудовані дорогі: готель «Донбасс Палас» та головний офіс корпорації СКМ. Я не буду стверджувати про прямий зв’язок Ахмєтова з сепаратизмом, але його вплив на дійових осіб сценарію безперечний. Прикладом є факт захисту його резиденції батальйоном «Восток» від протестуючих, котрі до неї йшли. До речі, саме в цьому моменті, аналогія донбаського майдану з київським була розбита. Київ зайшов у своє Межгір’я, донецькі сепаратисти у своє не зайшли.

Специфіка Донеччини до відходу терористів зі Слов’янська.

В Донецькій області центром збору найманців з різних країн «пострадянщини» та Балкан (за моїми даними не тільки серби, але і албанці заробляють гроші на війні з Україною) був Слов’янськ та Артемівський і Краснолиманський райони. Також, на Донеччині відносним центром терористів стала Горлівка, де царював сумнозвісний та міфілагізований бойовик за прізвиськом «Бєс». На відміну від Донецька, Горлівське МВС було захоплено одразу. А в столиці Донбасу воно довгий час перебувало під керівництвом назначеного з Києва обласного керівника Пожидаєва, хоча той і був пов’язаний з Ахмєтовим. З фасаду міськвідділу міліції було знято прапор України, але вивішений не ДНР, а Донецької області з жовто-блакитними та чорними фарбами.

Донецька міськрада також довгий час функціонувала у українському правовому і відносно у політичному полі. А мер міста, до недавнього часу, міг вести себе досить «незалежно» і сильно не «світитися» на зв’язках з терористами.

Разом з Горлівкою і Слов’янськом та зі збільшенням постачань зброї і найманців з Росії, на мапі Донеччини виник ще один бастіон терористів – Сніжне з селом Дмитрівка та стратегічною височиною Савур-Могила. До речі, програш за контроль останньої вже коштує багатьох життів наших солдат. А сепаратисти визнають, що цю стратегічну височину, на взятті якої радянські війська втратили цілу армію в часи війни проти нацизму, вони взяли дуже успішно для себе. І якби запізнилися на півгодини, то українські війська зайняла її першою. Височина дозволяє контролювати та обстрілювати велику територію навколо себе, котра є степовою. До прикладу, в ранішній ясний день з гори видно російське місто Таганрог. Додаючи фактор обстрілу наших наземних і повітряних сил військами РФ, то це сповільнення на півгодини стало дуже вбивчим для наших військ коло кордону. Сподіваюсь, інформація про зайняття ЗСУ цієї височини є достовірною. Сніжне ж, в плані терористів, грає роль перевалочного пункту і лише героїчна оборона наших військ у Маринівці, під обстрілом російської артилерії та терористів зі сторони Дмитрівки і Савур-Могили, зривала ці плани. До речі, коли колони з Росії пішли через Дмитрівку та Сніжне, деякі експерти хибно зазначали, що терористи створюють коридор для себе для відходу у РФ. Я цю думку одразу відкинув та зазначив її хибність і стверджував іншу, протилежну думку ескалації конфлікту та наступу терористів.

Отже, до недавнього часу на Донеччині існувало три основні бази бойовиків – Слов’янськ з наближеними районами, Горлівка та Сніжне. Але після уходу бойовиків з півночі регіону, ситуація для столиці Донбасу явно погіршилася.

Чому Донецьк не уникне війни.

Після відходу від Слов’янська, бойовики обрали Донецьк одним з центрів своєї боротьби. Автор отримав достатньо свідчень з різних джерел, аби стверджувати, що обласний центр буде захищатися достатньо сильно. Бойовики його просто так залишати не збираються. Причина у тому, що Донецьк є дуже символічним містом. Його здачу навіть відчайдушно-зомбованій людині не поясниш, як стратегічний відступ для подальшого контрнаступу, що призведе до більшої деморалізації серед лав сепаратистів.

План Росії і терористів, згідно якого, пожежа сепаратизму мала розповсюдитися на весь Південь та Схід України, провалився. Згідно цього сценарію, Донецьк знаходився у тилу бойовиків, а тому, його зберігання в досить мирному стані було легко лобіювати донецькій еліті. На сьогодні, місто стало кордоном АТО і ДНР. Це означає, що бойові дії будуть відбуватися з усіма атрибутами. Вже сьогодні установки “Град” часто обстрілюють райони Донецька, а в місті повно важкої техніки терористів. Через це, можливість авіа ударів при наступі ЗСУ буде надзвичайно високою, а це призведе до серйозних руйнувань.

Як бачимо, регіонали, що активно, або пасивно, підтримали тероризм з Росії, заплатять за це високу ціну. І не тільки втратою власного капіталу. Зруйнований Донецьк ще більше зменшить вплив його представників на всеукраїнську політику. І можливий перехід батальйону «Восток» або «Оплот» на сторону України ситуацію не покращить.

Звісно, українська влада постарається взяти Горлівку, Макіївку, Єнакієве та Донецьк з найменшими людськими (цивільними і військовими) і інфраструктурними втратами. Ці міста лише при владі ПР зменшили свою економічну ефективність та частково були загнанні у дотаційне поле. Причина ґрунтувалась у бажанні донецьких вивести свої активи в тінь. Але, при відновленні української влади, ці міста стануть достатньо міцною опорою нашої економіки. Тому, нищити ці промислові центри немає жодного сенсу. Операція з закриття каналів постачання зброї і живої сили з ЛНР та Сніжного, шляхом оточення основної території ДНР, є досить виправданою з вище перелічених причин. Але, як зазначав раніше, збереження інфраструктури та життів цивільних не є ціллю терористів. Все до навпаки.

З вище сказаного, хочу поставити Донецьким представникам бізнесу та місцевого самоврядування питання: чи потрібно було наражати на небезпеку себе та мешканців регіону, аби програти все?

Последние новости
Зеленский хочет привлечь опытных врачей Украины к анализу медреформы

Зеленский хочет привлечь опытных врачей Украины к анализу медреформы

Коллегия должна оперативно проанализировать ход медицинской реформы
НАБУ откроет дело в отношении Нефедова

НАБУ откроет дело в отношении Нефедова

По мнению заявителя государству был нанесен ущерб на более чем 40 млн гривен
Рада вызвала на ковер Загороднюка и СНБО из-за ситуации на Донбассе

Рада вызвала на ковер Загороднюка и СНБО из-за ситуации на…

Представители силовых ведомств отчитаются о ситуации на Донбассе в районах разведения войск
Молекулярный кислород впервые обнаружен за пределами Млечного Пути

Молекулярный кислород впервые обнаружен за пределами Млечного Пути

Галактика расположена в 580 млн световых лет от Земли.
Франция и США начнут разрабатывать вакцину против коронавируса COVID-19

Франция и США начнут разрабатывать вакцину против коронавируса COVID-19

От коронавируса умерли свыше 2 тысяч человек.
Весна порадует украинцев длительными выходными

Весна порадует украинцев длительными выходными

Кроме отдыха в субботу и воскресенье украинцы получат еще ряд выходных весной
Украинцам объяснили, как и кому платить «новый» налог на карточные переводы

Украинцам объяснили, как и кому платить «новый» налог на карточные…

Пока внимание ГФС направлено только на переводы на сумму свыше 50 тысяч гривен
Создан масс-спектрометр, определяющий возраст отпечатков пальцев

Создан масс-спектрометр, определяющий возраст отпечатков пальцев

Масс-спектрометр поможет более точно связать место преступления с подозреваемым.
«Слуга народа» и ОПЗЖ не договорились по рынку земли

«Слуга народа» и ОПЗЖ не договорились по рынку земли

В Раде не достигли согласия с оппозицией по рассмотрению закона о рынке земли
Стало известно, почему женщины живут дольше мужчин

Стало известно, почему женщины живут дольше мужчин

Генетика и здоровый образ жизни дают возможность женщинам жить дольше мужчин.
Данилов предположил, когда Зеленский и Путин достигнут мира на Донбассе

Данилов предположил, когда Зеленский и Путин достигнут мира на Донбассе

Он отметил, что Зеленский делает все для этого
В 2019 году украинцы в Польше потратили рекордную сумму денег

В 2019 году украинцы в Польше потратили рекордную сумму денег

Это негативная тенденция для экономики Украины.
На лайнере Diamond Princess коронавирусом заразились еще 79 человек

На лайнере Diamond Princess коронавирусом заразились еще 79 человек

Всего 621 пассажир японского лайнера заразился на коронавирус.
В ПриватБанке высказались о схеме мошенников на OLX

В ПриватБанке высказались о схеме мошенников на OLX

В банке ответили на обращение клиента о мошеннических действиях
Кошевому из «Квартал 95» срочно ищут пару

Кошевому из «Квартал 95» срочно ищут пару

Ему нужен напарник для съемок «Рассмешить комика»
Пенсии в марте и апреле повысят не всем украинцам

Пенсии в марте и апреле повысят не всем украинцам

Каких граждан Украины лишат надбавок и почему
В «Слуге народа» объяснили, почему депутаты не ходят в Раду

В «Слуге народа» объяснили, почему депутаты не ходят в Раду

Корниенко заявил, что у депутатов нет мотивации приходить в Раду.
У человеческой кожи обнаружили способности мозга

У человеческой кожи обнаружили способности мозга

В некоторых клетках кожи обнаружена нейроподобная активность.
Турция готова начать военную операцию в Сирии

Турция готова начать военную операцию в Сирии

Эрдоган заявил о готовности начать военную операцию в провинции Идлиб.
Иран выдал очередную версию о «черном ящике» сбитого Боинга МАУ

Иран выдал очередную версию о «черном ящике» сбитого Боинга МАУ

Министр Обороны Ирана заявил, что бортовые самописцы сбитого самолета сильно повреждены
Арахамия усомнился в настулении России на Донбасс

Арахамия усомнился в настулении России на Донбасс

Он считает, что еще надо разобраться, кто начал атаку в районе Золотого на Луганщине
Дети после ЭКО на 45% чаще умирают до первого года

Дети после ЭКО на 45% чаще умирают до первого года

Исследование с участием более миллиона детей показало грустную картину. Рожденные после ЭКО малыши на 45% чаще уходили из жизни до первого дня рождения.
США осудили новую агрессию РФ против Украины

США осудили новую агрессию РФ против Украины

США поддержали стремление президента Украины к миру.
Стало известно, кому повезет бесплатно растаможить «евробляхи»

Стало известно, кому повезет бесплатно растаможить «евробляхи»

В Украине предложили сделать бесплатной растаможку "евроблях" для некоторых категорий граждан
Волкер назвал условие для выборов на Донбассе

Волкер назвал условие для выборов на Донбассе

Он не верит, что они могут состоятся в этом году
В работе Instagram произошел сбой

В работе Instagram произошел сбой

Сбой в работе соцсети почувствовали и в Украине.
«Государство в смартфоне» приведет Украину к катастрофе, — Химич

«Государство в смартфоне» приведет Украину к катастрофе, — Химич

Эксперт рассказал о последствиях внедрения приложения «Дія»
Кремль назвал худший сценарий развития событий в Сирии

Кремль назвал худший сценарий развития событий в Сирии

В Москве считают, что ситуация в Сирии ухудшится при наступлении Турции.
Романенко объяснил, как заставить Зеленского работать

Романенко объяснил, как заставить Зеленского работать

Романенко призвал уничтожить рейтинг Зеленского
Медийщики, ФОПы и аграрии вышли на Банковую: фото, видео

Медийщики, ФОПы и аграрии вышли на Банковую: фото, видео

Под ОП проходит акция протеста против принятия законопроектов №2644 и №2645
Читай также
Последние новости

Зеленский хочет привлечь опытных врачей Украины к анализу…

НАБУ откроет дело в отношении Нефедова

Рада вызвала на ковер Загороднюка и СНБО из-за…

Молекулярный кислород впервые обнаружен за пределами Млечного Пути

Франция и США начнут разрабатывать вакцину против коронавируса…

Весна порадует украинцев длительными выходными

Украинцам объяснили, как и кому платить «новый» налог…

Создан масс-спектрометр, определяющий возраст отпечатков пальцев

«Слуга народа» и ОПЗЖ не договорились по рынку…

Стало известно, почему женщины живут дольше мужчин

Данилов предположил, когда Зеленский и Путин достигнут мира…

В 2019 году украинцы в Польше потратили рекордную…

На лайнере Diamond Princess коронавирусом заразились еще 79…

В ПриватБанке высказались о схеме мошенников на OLX

Кошевому из «Квартал 95» срочно ищут пару