Контрплагіат: Оксана Білозір

Багато українських політиків використовують плагіат у своїх наукових публікаціях. Народний депутат ВРУ Оксана Білозір не є виключенням.

Контрплагіат: Оксана Білозір

Усе, що стосується стратегії перевірки наукових робіт можновладців на наукову доброчесність, ви можете прочитати в установчій статті проекту “Контрплагіат”.

А цей матеріал присвячено безпосередньому розслідуванню плагіату, який ми знайшли у дисертації народного депутата України (чотирьох скликань), екс-міністра культури Оксани Білозір. Якщо вам ліньки читати, то пропонуємо відео.

Це лише перша ластівка. До парламентських виборів ми плануємо провести серію подібних розслідувань, щоб довести одну просту річ: перевірка академічної доброчесності — це не надто складний захід, який може допомогти партійним структурам та органам державної влади уникнути кадрових помилок.

Адже політиків, які вдаються до плагіату задля підвищення власного соціального та професійного статусу, набагато легше зупинити до того, як вони знову потраплять до парламенту, адміністрацій, міністерств тощо.

Отже, почнемо. Отримати легальний доступ до текстів дисертацій для перевірки можна кількома способами. Ми обрали звернення до УкрІНТЕІ. Ця установа погодилася надати комерційний доступ до обраних нами праць.

До речі, наразі в Україні немає електронної бібліотеки дисертацій, хоча вони є кваліфікаційними роботами. Якби я був науковцем і хотів ознайомитися з усіма дисертаціями за моєю темою, щоб не виконувати дослідження-репліку, мені б довелося їздити по бібліотеках і шукати роботи у безкоштовному доступі. В інформаційну епоху це не варіант.

Є й інші нюанси. Наприклад, в УкрІНТЕІ електронний доступ працює таким чином: після оплати рахунку за КСЕРОКОПІЮВАННЯ ви отримуєте ЕЛЕКТРОННИЙ файл у форматі doc або docx.

 

 

Отакої. Жорстока дійсність українських електронних наукових бібліотек. Усе ніби навмисно зроблено для того, щоб незалежна перевірка наукових робіт забирала стільки часу й коштів, що ніхто не зміг би нею зайнятися.

Відповіді на цей лист я так і не отримав. Сподіваюся, що з огляду на суспільну корисність нашого проекту УкрІНТЕІ погодиться надалі надавати тексти безкоштовно. Адже я заплатив повну вартість не за наукову роботу, а за плагіат, і є обґрунтована підозра, що це не поодинокий випадок.

Докази

Чому до першого випуску “Контрплагіату” потрапила саме Оксана Білозір? Бо складно повірити, що відома вокалістка та культурна діячка має наукові здобутки в юриспруденції. Тим паче — у міжнародній юриспруденції. Без жартів — між цими галузями малувато спільного.

Тема дисертації Оксани Білозір — “Міжнародно-правове регулювання трудової міграції у рамках Європейського союзу”. Праця була захищена у 2013 році — ще до революційних подій. У роботі є список статей та інформація щодо апробації. За цими даними авторка розпочала розробку дисертації в 2010 році. Отже, запозичення з публікацій, виданих раніше, автоматично не можуть бути самоплагіатом.

Тема дисертації Оксани Білозір була пов’язана з її позиціюванням у парламенті (комітет закордонних справ). Можливо, саме тривале перебування у складі Верховної Ради і підштовхнуло екс-міністра до незаконних дій.

На сторінці №14 легко впізнати фрагмент, який Оксана Білозір поцупила в російського науковця Романа Скорого, котрий захистив свою дисертацію в 2006 році. Уривок з роботи “Основные направления иммиграционной политики в рамках Европейского Союза” просто переклали на українську мову, змінивши кілька слів на початку речень. В оригіналі це сторінка №138 http://pravolib.pp.ua/politika-otnoshenii-tak-nazyivaemyih-trudovyih-15928.html

Скрін 3 у добрій якості дивіться по лінку тут

 

Вгорі ліворуч — скрін дисертації Білозір, праворуч — скрін наших робочих записів, а внизу — скрін першоджерела, які ви можете перевірити самостійно.

Звісно, Оксана Білозір посилається на сам договір, а не на текст російського дослідника, який вивчав документ.

Сторінка №20 — текст вкрадено, хоча за №135 у посиланнях вказане першоджерело (російський посібник з трудового та соціального права ЄС, виданий у 2005 році http://www.trudsud.ru/upload/iblock/137/1379c278f8d7b1574c22e7262fa0adaa.pdf). У лапки треба взяти всю сторінку, адже власного тексту на ній немає. Посилання у вкрадених абзацах зроблені таким чином, щоб читач подумав, ніби Оксана Білозір самостійно вивчила всі описані кейси. Проте справжня мета — збільшити кількість використаних джерел.

Скрін 4 у добрій якості дивіться тут

 

З другого підрозділу починається неякісний рерайт підручника “Право Європейського Союзу” Юрія Муравйова — це вже український науковець, доктор юридичних наук. Дисертація Оксани Білозір переповнена некоректними запозиченнями з його праці, опублікованої в 2011 році. Зверніть увагу на сторінки №31, №34, №61.

Скрін 5 у добрій якості дивіться тут

 

 

Цікаво, що подекуди запозичення супроводжуються посиланнями (бо тут навіть перекладу з російської мови немає). У списку літератури підручник Юрія Муравйова зазначений під №78. Але є цілі сторінки вкраденого тексту, які не було взято в лапки, аби дисертація мала вигляд наукової роботи, а не шкільного реферату щонайбільше дев’ятого класу. Крім того, через один абзац стоять посилання, поцуплені з першоджерела. Жодної з цих праць Оксана Білозір не вивчала.

Коли в роботі багато вкраденого, погано переробленого тексту, наймані горе-автори, до яких звертаються політики, додають кілька посилань у кінці невеликих абзаців, аби замилити очі читачеві. Але без лапок це не вважається цитатою — отже, ідеться про крадіжку. До того ж посилання стосуються окремих коротких абзаців, а роботу цупили великими шматками.

Проте не всім авторам, у яких були вкрадені тексти, хоча б ТАК пощастило з цитуванням.

Наступна крадіжка:

Скрін 6 у добрій якості дивіться тут

У переліку використаних джерел за №49 знаходимо таке: “Легальна трудова міграція до країн ЄС та попередження порушення трудових прав і трудової експлуатації. Посібник-довідник для трудових мігрантів // Міжнародна організація з міграції (МОМ). – 2007. – 31 с.”. Вказано, що у цьому посібнику 31 сторінка. Проте ми знайшли некоректне запозичення з розділу про Німеччину, який у першоджерелі починається зі сторінки №61.

Як таке могло трапитися? Та просто ніхто в очі не бачив цього довідника. Автор дисертації знайшов необхідний уривок в інтернеті. Шкода було часу на пошук бібліографічних даних першоджерела — тому кількість сторінок написали навмання.

Правило Гуттенберга

Тут було доведено, що дисертація Оксани Білозір містить плагіат. Він є систематичним: тексти, вкрадені в кількох авторів, зустрічаються в кількох розділах роботи. Ми не гаятимемо часу на перелік усіх запозичень. То вже робота для експертів з етики НАЗЯВО, які мають взятися за цей кейс, якщо Оксана Білозір почне заперечувати очевидне. Ми не вчені, тому не можемо робити висновки про наукову цінність такої “наукової роботи”, але нам вдалося виявити й довести факт ТЕКСТОВОГО плагіату.

У Німеччині політики, яких упіймали на академічному шахрайстві, завершували свої політичні кар’єри, дистанціювалися від вишів. Така вже європейська практика. Якщо Україна — це Європа, якщо Україна бачить своє майбутнє в ЄС, то Оксана Білозір повинна вчинити так само, як міністр оборони ФРН Карл Гуттенберг. Через плагіат він пішов з посади та припинив займатися політикою.

Та для початку пропонуємо Оксані Білозір відмовитися від наукового ступеня, а також публічно пояснити, як здійснювалася розробка дисертації: хто саме компілював текст, які науковці отримали хабарі за можливість захистити цю фейкову роботу.

Можливо, такі дослідження – списані з чужих праць, виконані на замовлення аспірантами, кандидатами наук, а то й звичайними студентами, яким платять по три копійки, – мають якусь цінність для української юридичної науки. Проте нам здається, що справжні вчені мають підтримати наш проект та засудити тих осіб, які пропустили академічний плагіат до захисту. Зокрема, науковці повинні поставити під сумнів доброчесність Інституту законодавства Верховної Ради України (установа, під грифом якої була опублікована ця компіляція) та наукового керівника Оксани Білозір — Олександра Копиленка (директора згаданого інституту).

Треба підкреслити, що наразі ми не висуваємо жодних звинувачень Олександрові Копиленку, але вважаємо, що з огляду на ситуацію він має прокоментувати свою участь у розробці дисертації Оксани Білозір (чи взагалі бачив цей текст, чи просто був призначений на роль наукового керівника заднім числом).

Підписуйтесь на сторінку автора в Facebook,  канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, сторінку «Хвилі» в Facebook

Последние новости
Рада приняла законопроект о рынке земли

Рада приняла законопроект о рынке земли

Иностранцы и лица без гражданства не смогут становиться владельцами земель сельхозназначения до 1 января 2024 года
В Кремле прокомментировали подготовку к саммиту «нормандской четверки»

В Кремле прокомментировали подготовку к саммиту «нормандской четверки»

В Кремле заявили о позитивной динамике в подготовке переговоров по Донбассу на высшем уровне.
Евросоюз озвучил позицию по рынку земли в Украине

Евросоюз озвучил позицию по рынку земли в Украине

Евросоюз поддержал открытие рынка земли в Украине
Коломойский хочет смертной казни для Порошенко и российских танков возле Кракова и Варшавы

Коломойский хочет смертной казни для Порошенко и российских танков возле…

Коломойский готов к розвороту Украины в сторону России
Apple готовит первое за 3 года крупное обновление MacBook Pro

Apple готовит первое за 3 года крупное обновление MacBook Pro

Apple планирует выпустить MacBook Pro с 16-дюймовым экраном.
Объяснена тайна величайшей реки на Земле

Объяснена тайна величайшей реки на Земле

Нил существует на Земле около 30 миллионов лет.
НАБУ и САП предъявили заочное подозрение Бахматюку

НАБУ и САП предъявили заочное подозрение Бахматюку

Экс-главу правления "VAB Банка" подозревают в хищении 1,2 млрд гривен
Депозиты украинцев тают: в Приватбанке и Ощадбанке объяснили причины

Депозиты украинцев тают: в Приватбанке и Ощадбанке объяснили причины

Ухудшение ситуации связывают с сокращением портфеля валютных вкладов
Трамп хочет уволить главу аппарата Белого дома из-за Украины

Трамп хочет уволить главу аппарата Белого дома из-за Украины

Мик Малвейни неудачно выступил на фоне дела об импичменте Трампа.
Арахамия отреагировал на заявление Коломойского о России и МВФ

Арахамия отреагировал на заявление Коломойского о России и МВФ

Арахамия против возможного финансирования от Российской Федерации.
Рахманин объяснил план «Голоса» по решению конфликта с РФ на Донбассе

Рахманин объяснил план «Голоса» по решению конфликта с РФ на…

Рахманин считает, что Украина должна заморозить конфликт на Донбассе.
Милованов представил закон «Слуги народа» о рынке земли

Милованов представил закон «Слуги народа» о рынке земли

Министр представил закон и высказался о механизме выдачи кредитов на покупку земли аграриями
Новая беспроводная мышь от Xiaomi работает год без подзарядки

Новая беспроводная мышь от Xiaomi работает год без подзарядки

Мышка подходит для левшей и работает полностью бесшумно
Основателя Cirque du Soleil задержали за выращивание марихуаны

Основателя Cirque du Soleil задержали за выращивание марихуаны

Ги Лалиберте задержали по обвинению в выращивании каннабиса.
Названы продукты, которые помогут унять головную боль

Названы продукты, которые помогут унять головную боль

Некоторые продукты способны помочь при головной боли.
Путин предлагал США «поменять» Украину на Венесуэлу, — Хилл

Путин предлагал США «поменять» Украину на Венесуэлу, — Хилл

Хилл заявила, что Россия предлагала США решить "украинский вопрос" за счет Венесуэлы
Бизнесмен Брезицкий изувечил известного писателя

Бизнесмен Брезицкий изувечил известного писателя

Инцидент случился 2 ноября в ресторане отеля «LH Hotel & SPA»
Стратегии развития судостроительной промышленности РФ и Украины на 2035 год. Сравнительный анализ

Стратегии развития судостроительной промышленности РФ и Украины на 2035 год….

Россия системно развивает свое судостроение, пока Украина строит большие планы.
Верещук может лишиться должности в Кабмине — источник

Верещук может лишиться должности в Кабмине — источник

Нардеп от "Слуги народа" назвала законопроект о введении рынка земли "сырым" документом.
У Путина сделали дерзкое заявление об обстрелах Донбасса

У Путина сделали дерзкое заявление об обстрелах Донбасса

Пушков прокомментировал результаты соцопроса в ОРДЛО
«Газпром» отказался размещать евробонды из-за «Нафтогаза»

«Газпром» отказался размещать евробонды из-за «Нафтогаза»

Российский газовый монополист отменил размещение евробондов из-за "Нафтогаза".
«Мама любит скорость»: Дубинский пришел в Раду в футболке со скандальной фразой

«Мама любит скорость»: Дубинский пришел в Раду в футболке со…

После расследования журналистов нардеп пришел в Раду в футболке с надписью "Мама любит скорость"
Коломойский выиграл у ПриватБанка дело на 7,5 млрд

Коломойский выиграл у ПриватБанка дело на 7,5 млрд

Коломойский избавился от долгов перед ПриватБанком
Украина никогда не будет в НАТО — Коломойский

Украина никогда не будет в НАТО — Коломойский

Олигарх считает, что НАТО никогда не примет Украину в Альянс.
Эрдоган намерен изменить этническую картину Ближнего Востока

Эрдоган намерен изменить этническую картину Ближнего Востока

Сегодняшняя деятельность Турции в Сирии может стать частью старой тёмной истории принудительного переселения, уходящей корнями в эпоху Османской империи.
Хиллари Клинтон не исключает участия в президентских выборах

Хиллари Клинтон не исключает участия в президентских выборах

Бывший госсекретарь США призналась, что окружающие пытаются убедить ее выдвинуть свою кандидатуру.
NASA изучит темную сторону Венеры с помощью «ската-наблюдателя»

NASA изучит темную сторону Венеры с помощью «ската-наблюдателя»

NASA одобрило проект космического ската для изучения Венеры
В НБУ рассказали, почему банки получили рекордную прибыль

В НБУ рассказали, почему банки получили рекордную прибыль

Более половины прибыли сектора сформировал "ПриватБанк".
Казахстан у ролі посередника: навіщо це потрібно Назарбаєву?

Казахстан у ролі посередника: навіщо це потрібно Назарбаєву?

Вчора з’явилася чергова резонансна новина, яка стосується оновленого формату мирних переговорів між Україною та Росією.
Романенко развеял мифы о «сакральной украинской земле»

Романенко развеял мифы о «сакральной украинской земле»

Юрий Романенко дал необычный совет украинским телеканалам
Читай также
Последние новости

Рада приняла законопроект о рынке земли

В Кремле прокомментировали подготовку к саммиту «нормандской четверки»

Евросоюз озвучил позицию по рынку земли в Украине

Коломойский хочет смертной казни для Порошенко и российских…

Apple готовит первое за 3 года крупное обновление…

Объяснена тайна величайшей реки на Земле

НАБУ и САП предъявили заочное подозрение Бахматюку

Депозиты украинцев тают: в Приватбанке и Ощадбанке объяснили…

Трамп хочет уволить главу аппарата Белого дома из-за…

Арахамия отреагировал на заявление Коломойского о России и…

Рахманин объяснил план «Голоса» по решению конфликта с…

Милованов представил закон «Слуги народа» о рынке земли

Новая беспроводная мышь от Xiaomi работает год без…

Основателя Cirque du Soleil задержали за выращивание марихуаны

Названы продукты, которые помогут унять головную боль