Навмисно чекав і спостерігав реакцію після публікації статті Дзеркало Тижня. Звісно, я чекав поки всі стануть експертами з соціології, ОРДЛО, вирішення конфліктів і тому подібне. Тепер, коли фб-соціологи висловились, я спокійно поясню, що мало місце.

  1. Ні, ми не перші замовили соціологію на окупованих територіях. Але ми перші вирішили її опублікувати.
  2. У нас є досвід співпраці з компанією «Нью імідж маркетінг груп» по інших соціологіях. Ми абсолютно впевнені в компетентності цієї компанії, яку підряджають провідні соціологічні бренди країни.
  3. Зараз багато «експертів» почали розповідати про можливість – неможливість проведення соціології на окупованих територіях, а також чи можна їй довіряти? В це буде важко повірити, (сарказм) але ми теж задались цими питаннями від самого початку. Так-так, цілий інститут експертів перше, що подумав чи можна цьому довіряти. Саме тому, тривалий час розроблялась логіка і підхід цього дослідження.

Була розроблена спеціальна легенда, яка мала викликати довіру в опитуваних. Далі було багато тестувань, як опитувати людей, щоб відповідали чесно. Тестувалась анкета, збирались дані і аналізувались, викидались і змінювались. Нарешті після достатнього тестування було запущено опитування. Далі, був ще телефонний контроль по респондентам. Теж в рамках легенди. Аналіз логіки у відповідях, професійні соціологи знають, що людина не може брехати у відповідях на 50 питань. Тому буде порушена логіка, і відповіді в одних питаннях будуть суперечити в інших.

Сукупність цього всього дає нам підстави бути повністю впевненими в тому, що отримані дані об’єктивні.

  1. На додачу до цього всього, всі ці дані можна підтвердити аналітично, якщо просто включити мізки. Для нас ці дані були цілком очікувані. І ось чому:

По-перше, війна триває 5 років. Ці 5 років люди живуть в окупації, де їм російське телебачення формує розуміння і уявлення про те, хто друг, хто ворог, і яке майбутнє. Наше опитування чітко показує кореляцію відповідей людей з переглядом і частотою переглядів російських каналів. Опитування доводить, що у людей усталені позиції по конкретних питаннях.

По-друге, за ці 5 років не було зроблено нічого, щоб люди з окупованих територій поміняли свою думку. Вони їдуть сюди проходять принизливі процедури КПВВ в огидних умовах, тут їх ніхто не вітає. Ніяких умов для прискорених процедур, ніякого сприяння для них не існує. Всі ці 5 років від нас летіли туди меседжі про те, що «нам треба території, а не люди». Нагадаю ще всім на додачу, що ми тут їм БЛОКАДУ влаштували! Цікаво, що ж насправді про нас можуть думати ці люди?

По-третє, а давайте глянемо, що у нас на підконтрольних територіях робиться. Ой, та в нас же тут тотально переміг ОПЗЖ (Луганська – 49%, Донецька – 43%). Ще раз перемогла партія, в якій є кум Путіна, і чиї лідери регулярно їздять в Москву і топлять за союз з РФ, мир і відмову від ЄС та НАТО. Як це так, ми ж коонтролюємо ці території і тут навіть у всіх є доступ до каналів? Так тоді уявіть, що робиться на окупованих, якщо в нас така ситуація!!!

  1. І останнє. Суть цієї соціології не в тому, наскільки професійно вона зроблена, не в тому, чи можна її було взагалі зробити і тому подібне. Її суть в тому, в яких фантазіях і мріях ви жили перед тим як її прочитати. Ваша реакція напряму пов’язана саме з цим, і чим більше емоцій тим просто більшого розміру були ваші ілюзії.

Насправді, не важливо як ви ставитесь до цієї соціології. Вона є. Я теж дуже хотів би щоб вона була іншою, чи щоб була якась інша правда, яку раптом можна відкрити – але це не так. Проблема в тому, що багато хто сприйняв цю соціологію як вирок. А насправді вона всього лише діагноз. Тепер отримавши цей діагноз ми повинні переглянути методи лікування. І ми повинні почати щось з цим робити.

Політику не можна будувати на емоціях і іллюзіях. Соціологія повертає всіх на землю. В реальність. В realpolitik. Тільки так можна досягнути успіху.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook, на страницу Хвилі в Instagram