Зрадів, в першу чергу за наших експертів, політологів. Деякі з них уже кілька років твердять, що в Україні успішно будується кастове, феодальне суспільство. Ось, міркував я, нарешті наші місцеві керівники і зі ЗМІ почали почали діяти як справжні феодали! Вирішили: а яке взагалі має право приїжджати в Черкаси всеукраїнський радіоканал і паплюжити нас, на нашій території?

Крім того, я зрадів за себе, адже відміна ток-шоу означала для мене цілий день відпочинку в Черкасах за казенний рахунок, без усіляких психічних перенавантажень і стресів, якими супроводжується ведення «Кола запитань». Однак, нашій технічна служба в останній момент домовилася із готелем «Україна», там завдяки відчайдушним зусиллям багатьох працівників Ери ФМ  вдалося провести ток-шоу. Таким чином, було поставлено під сумнів першу нашу версію, про те що місцева влада хотіла зірвати ток-шоу «Коло запитань» у Черкасах. Справді, якби хотіли завадити проведенню програми, завадили б ще й як!   Однак підозри, що хтось дуже не хотів ток-шоу «Коло запитань» у Черкасах не розвіялися. Я нікого не ловив за руку, у мене немає обєктивних свідчень, але підозри залишилися! Склалося враження, що ЕРУ ФМ справді не хотіли бачити в Черкасах, але в силу якихось причин (мені ці причини невідомі) вирішили все ж таки прийняти. Я повторюю доказів немає, але нам так здається!

Під час ток-шоу  з”ясувалося, що у Черкаській області ситуація дуже не проста, Громадськість налаштована дуже критично і до обласної влади, і до міської.

Під час розгляду кожної теми гостро проявлялося протистояння між владою і опозицією та громадськістю. Приклад перший. На початку «Кола запитань» ми говорили про центр гемодіалізу «Фрезеніус». Як відомо, хворим на ниркову недостатність постійно потрібно відвідувати центри діалізу. Уже кілька років у Черкасах працює центр гемодіалізу «Фрезеніус», лікування хворих у якому здійснювалося за державні кошти. Однак минулого року було припинено виділення бюджетні коштів для лікування хворих у «Фрезеніусі». Мотивували це тим, що у області уже створено кілька аналогічних державних центрів: в Умані, Звенигородці, розширено відділення гемодіалізу в Черкаській обласній лікарні. Себто, навіщо платити з бюджету приватній фірмі, якщо вже є  державні центри, де надають аналогічні послуги? Однак пацієнти «Фрезеніуса» не були згодні із такою постановкою питання. Є багато хворих, які хочуть лікуватися тільки у «Фрезеніусі», на їхню думку там краща якість послуг! Вони виходили на акції протесту, і взагалі цей конфлікт привернув увагу всієї країни.

Під час ток-шоу директор центру гемодіалізу «Фрезеніус»  Черкаси Володимир Подворний, перший заступник начальника управління охорони здоров’я Олег Найдан,  головний лікар обласної лікарні Олександр Дудник заявили, що причини конфлікту пов”язані винятково із ціною. У «Фрезеніусі» ціни за медичні послуги вищі ніж в обласній лікарні, тому в області хотіли відмовитися від послуг «Фрезеніуса», а потім, коли «Фрезеніус» погодився на нижчі ціни, конфлікт було вичерпано. Виходить, конфлікт який прогримів на всю Україну, був не вартий виїденого яйця! Треба було домовитися про ціну,  про те, як розподілятимуться хворі між «Фрезеніусом» та іншими медичними закладами і все! Конфлікт в який втягнули президента, для розв’язання якого приїжджала комісія на чолі з Тетяною Бахтєєвою, насправді відбувся через те, що керівництво «Фрезеніуса» і Черкаського Управлінням охорони здоров’я не змогли нормально поспілкуватися?!

Чи так це насправді  вирішувати слухачам і читачам, хоча альтернативна точка зору на ситуацію була висловлена депутатом міськради Миколою Булатецьким. Він заявив, що насправді, це був бізнес конфлікт. Керівники медичної галузі області за підтримки  губернатора хотіло витіснити «Фрезеніус» із Черкас у своїх бізнес інтересах, а до проблем хворих їм ніякого діла немає. І якби не громадськість,  яка повстала на захист «Фрезеніуса», то цей центр уже б давно закрили, так вважає опозиційний депутат.

Наприкінці дискусії Володимир Подворний сказав, що «Фрезеніус» погодився на нижчу ціну, але лише для того аби в подальшому провести роботу по об’єктивній оцінці послуг, які вони надають. Подворний і надалі вважає, що запропоновані їм ціни не відповідають реальним витратам з позицій затверджених в Україні стандартів. Таким чином, конфлікт навколо «Фрезеніуса» у Черкасах не можна вважати вичерпаним, а хворим на нирки людям залишається сподіватися…

Працівники Черкаського електротранспорту готуються до страйку. На їхню думку, міська влада хоче знищити тролейбусний парк Черкас, ні копійки не виділяється на розвиток електротранспорту, запроваджено схему завдяки, якій зменшено зарплату водіям. Зараз на лінію виходить 37 тролейбусів, раніше виходило 190. Таким чином, КП «Черкасиелектротранс» доживає свій вік. Якщо не виділити із бюджету 2 мільйони гривень на запчастини і заборгованість по зарплатам, то майбутнє тролейбусного парку дуже сумнівне. Про це розповів на ток-шоу депутат міськради Валентин Орел. Голова профкому «Черкасиелектротрансу» Лідія Бут звернула увагу на цікаву деталь. Автоперевізників Черкаська влада підтримує, а тролейбусний парк ні! Але авто перевізники — це приватна власність, а КП «Черкасиелектротранс» пербуває у комунальній власності міста. Звідси можна зробити висновок: ігри з електротранспортом теж якось пов’язані із бізнес інтересами влади!

Популярные статьи сейчас

До 60 тысяч гривен: Рада готовит новые штрафы для уклонистов

Макрона порадовала нервная реакция Кремля: это будет сдерживать Россию

Новая почта объяснила, почему за легкую посылку придется платить, как за 10 кг

В Украине обрушились цены на топливо после рекордного повышения

Показать еще

Директор «Черкасиелектротрасу» Андрій Наумчук заявив, що Валентин Орел надав застарілу інформацію, а на останньому засіданні міськради було виділено кошти для тролейбусного парку. Віктор Горкун, секретар міськради теж вважає, що електротранспорт у місті має майбутнє і влада не збирається його знищувати в угоду автотранспорту. Місто планує купувати нові тролейбуси і розробити нову транспортну мережу, яка усуне дублювання маршрутів. Натомість Микола Булатецький, депутат міськради поставив під сумнів щирість заяв влади про підтримку електротранспорту. За його словами, міська влада ще кілька місяців тому хотіла ліквідувати тролейбусний парк, вони доводили, що тролейбуси  в місті не мають майбутнього. І це був теж бізнес-інтерес, їм було вигідніше розвивати АТП, які перебувають реально у власності людей із команди міського голови. Однак під тиском громадськості міста владі довелося відмовитися від планів знищення «Черкасиелектротрансу» і тепер вони виступають як захисники тролейбусів.

Віктор Горкун, секретар міськради і Віталій Дядченко, депутат міськради заперечували свою причетність до бізнесу автоперевізників і факт агітації за ліквідацію тролейбусного парку у місті. Вони звинуватили Миколу Булатецього у брехні.

На фоні суперечок і взаємних звинувачень, дуже розважливо  і коректно прозвучали виступи Копієвського Петра, директора фірми авто перевізників і Миколи Прядка, голови обласної асоціації перевізників. На їхню думку, екологічний електротранспорт потрібен місту і варто відмінити маршрути автобусів, які дублюють тролейбусні маршрути – треба і тролейбусникам давати жити. Автоперевізників Черкас зараз не конкуренція з тролейбусами турбує, а нові ініціативи міської влади. Чиновники хочуть перевести весь транспорт у місті у відповідність стандартам Євро 4. «Але про які стандарти Євро 4 можна говорити, якщо дороги в Черкасах розбиті, живого місця не знайдеш?» — запитують перевізники. Крім того, вони ще минулого року нові машини закупили! Що їм знову розкошелюватися?

Вирубати усі дерева в Черкасах і посадити на їх місці нові — декоративні! Із такою цікавою, модерновою ідеєю виступив недавно міський голова Черкас Сергій Одарич. Чим викликав збурення у громадській думці! Першими запротестували екологи, вони підозрюють, що міська влада взагалі на місці зелених насаджень хоче тротуари покласти.

А декоративні дерева не варто у Черкасах саджати, вони не виконують ролі легень міста, так стверджує місцевий еколог Ніна Хорошко. 

І знову, уже вкотре, під час обговорення на ток-шоу «Кроло запитань» вигулькнув бізнесовий інтерес.  Представник «Батьківщини» Анатолій Бондаренко підтримав екологів і  вказав, що і ця проблема пов’язана із бізнес інтересами влади. Дерева, які так активно закликав вирубувати Сергій Одарич направляються як сировина на Черкаський деревообробний комбінат, а власником цього комбінату, за даними Анатолія Бондаренка, є Михайло Бродський — політичний партнер міського голови Черкас!  Цікаво, що присутній на програмі Іван Лут,  Черкаський міжрайонний природоохоронний прокурор не заперечив наведених фактів, але він не вважає такі  дії протизаконними.

Секретар міськради Віктор Горкун цю інформацію заперечив, за його даними деревина, яка вирубується чи обрізається у місті, йде не на деревообробний комбінат, а на біокотельні, які опалюють місто. Під час ток-шоу лунали голоси про те, що нова ініціатива міської влади може викликати активні форми протистояння в місті між владою і населенням.

Наступна тема «Кола запитань» теж торкалася екології. Виступав депутат Канівської міськради Володимир Коржов. Він розповів, що у Канівському районі  вже багато років працює завод «Укршампіньойн». І дуже добре, що працює, робочі місця для Канівчан забезпечує! Але від цього підприємства поширюється огидний сморід. Все просто – керівництво економить на фільтрах. Канівчани уже давно зверталися і в екологічну інспекцію, і в органи влади, і в прокуратуру. Всі їх підтримували, але завод фільтри не ставив і сморід продовжував душити мешканців Канівського району. Так тривало аж 5 років, всі рішення щодо заводу були на руках. Всі знали, що це підприємство не має права на викиди, але і пальцем не ворухнули аби примусити власників «Укршампіньойону» поставити фільтри. І справа не зрушила з місця поки самі мешканці Каніва не ініціювали дослідження, і не почали тиснути на місцеву владу і власників заводу! Активність місцевої громади принесла результати! На підприємстві ніби пішли на зустріч, збираються уже до травня поставити фільтри. Сподіваюся вони справді усунуть сморід і дадуть спокійно жити людям в Канівському районі, а гостям Черкащини відвідувати Шевченківські місця.

Що можна сказати після ток-шоу «Коло запитань» у Черкасах?  Ми не знаємо, хотів хтось зірвати нашу програму у цьому чудовому місті чи не хотів, остаточний вердикт винести не можливо. Одне зрозуміло точно, чомусь в обласній Торгово-промисловій палаті дуже не люблять радіо ЕРА ФМ!  І ще, уважний читач помітив, кожна тема,  яка піднімалася на ток-шоу, мала бізнесову складову. Щоправда представники влади це заперечували, але громадськість і  опозиція настійливо говорили, що всі ці теми пов”язані із чиїмись бізнес- інтересами,  і цей бізнес-інтерес реалізовується, якщо громадськість не організовує супротив. Якщо громадськість не йде на конфлікт із владою чи з конкретним бізнесом, то від державних органів не варто чекати наведення порядку, захисту прав людей чи ще чого. А чого варта влада, яка у своїх діях керується бізнес — інтересами, а інтереси громади виконує лише під тиском? Висновки робіть самі.