Гра престолів в ЛНР. Що стало причиною військового перевороту

Гра престолів в ЛНР. Що стало причиною військового перевороту

Внутрішні розбірки в так званій «ЛНР» між її ватажком Плотницьким і «міністром внутрішніх справ» Корнетом – наслідки спроб останнього стати лідером і контролювати всі фінансові потоки. Варто зазначити, що конфлікти у політичному керівництві «ЛНР», пов’язані з реалізацією вугільної продукції.

Як повідомлялося раніше, у Луганську виникла конфліктна ситуація, коли на засіданні уряду «ЛНР» Плотницький звинуватив керівників правоохоронних структур у тому, що вугілля, яке там видобувається, незаконно постачається в обхід «унітарного» підприємства на територію РФ. Тоді Плотницький пообіцяв кадрові рішення. Зокрема, щодо Корнета.

Справа в тім, що І. Корнет відповідав за «силовий супровід» видобутку і постачання вугілля з території «ЛНР» на територію «ДНР», для потреб Зуївської ТЕЦ, діяльність якої знаходиться під контролем «МДБ ДНР».

Вугілля для потреб Зуївської ТЕЦ видобувається на шахті «Білоріченська» (Луганська обл., Лутугинський р-н, смт. Білоріченський). Починаючи з червня для потреб Зуївської ТЕЦ шахта «Білоріченська» щомісяця відвантажувала 40 000 тонн видобутої вугільної продукції. Договір на поставку вугілля був укладений до кінця поточного року.

Такий стан речей, а саме: контроль І. Корнетом процесу реалізації видобутої вугільної продукції за межі «республіки», не влаштовував ватажка бойовиків «ЛНР» Плотницького.

21 жовтня поточного року Корнета запросили виступити з інформацією про роботу очолюваного ним так званого «Міністерства внутрішніх справ ЛНР» на розширеному засіданні «комітету з питань державної безпеки і оборони, роботи правоохоронних органів та судової системи». На засіданні комітету «депутати народної ради ЛНР» піддали жорсткій обструкції діяльність «міністерства» і особисто «міністра». Корнета звинувачували в тому, що він влітку 2014 року він захопив чужий будинок в Луганську. Після запитання «спікера парламенту ЛНР» Дегтяренка про хід розслідування кримінальної справи проти «міністра освіти ЛНР» Валентини Ткаченко, Корнет покинув засідання.

Фактично, це засідання стало офіційним приводом для виникнення конфліктної ситуації між «МВС ЛНР» та главою «республіки».

Варто зазначити, що до загострення міжкланового протистояння на території так званої «ЛНР», Плотницький був у Росії, де мав низку зустрічей, в тому числі і зі своїми кураторами. Вочевидь, був прописаний сценарій одноосібної концентрації влади в його руках. Кремль турбують потоки вугілля через територію Росії і далі в Україну. 59% імпорту вугілля в Україну – з «Д/ЛНР». Корнет контролював частину цього потоку. Тому Плотницький вирішив відсторонити «міністра МВС ЛНР» не стільки від виконання своїх службових повноважень, скільки від можливості контролювати фінансові потоки від продажу вугілля.

Апогеєм протистояння між Плотницьким і Корнетом стала заява останнього, яку він оприлюднив 5 жовтня на сайті самопроголошенного «МВС ЛНР». «Ми будемо посилювати свою роботу так, щоб силу закону, що захищає права жителів республіки і її безпеку, реально відчували на собі всі, незалежно від суспільного становища, чинів і посад. Тих, хто занадто переконався в тому, що Республіка існує для задоволення їх особистих інтересів, розчарую: цього не станеться!», — заявив Корнет.

В той же день бойовики окремого розвідувального батальйону так званої «народної міліції ЛНР», структури яка знаходиться під повним контролем Плотницького, провели показові заняття з бойової підготовки.

11 листопада в ефірі телеканалу «Луганськ 24» у програмі «Скажіть правду» Плотницький заявив, що «в цій справі (відставка Корнета) крапку буде поставлено. Просто існує певні механізми. Я думаю, ми ще раз зустрінемося, переговоримо, але… напевно, людина втомилася, треба міняти».

За інформацією місцевих джерел аналітичного відділу ГІ «Права Справа», після прийняття відповідного рішення щодо відставки «міністра МВС ЛНР», у тимчасово окупованому Луганську на посилений варіант несення служби були переведені зведений загін «генеральної прокуратури ЛНР» (командир — Курносов О.М.) та підрозділи окремого розвідувального батальйону «народної міліції ЛНР» (командир — капітан Артур Косарєв).

20 вересня «суд» виносить рішення про відсторонення Корнета з посади «міністра». А вже на наступний день «міністр внутрішніх справ ЛНР» Ігор Корнет, якого Плотницький усунув від посади, влаштував у Луганську «військовий переворот». Корнет заявив, що було припинено діяльність української диверсійно-розвідувальної групи та заарештовано осіб, які «працювали на Україну». Також він заявив про наміри заарештувати керівника адміністрації ватажка «ЛНР» Ірину Тейцман та начальника «служби урядової безпеки» Євгена Сельверстова.

Вочевидь, що спецоперація із затриманням «української ДРГ» мала інформаційний характер. Її мета – дискредитація найближчого оточення Плотницького – керівника адміністрації Ірини Тейцман та начальника «служби урядової безпеки» Євгена Сельверстова.

Крім того, Корнет віддає наказ спецпідрозділу «Беркут» блокувати будівлю так званого «МВС ЛНР», а також спробував заблокувати «урядовий квартал». Зрозуміло, що Плотницький не забарився з відповіддю. «Сьогодні в центрі Луганська жителі міста могли бачити велику кількість людей у військовій формі, які заявляють, що беруть участь в навчаннях за наказом керівництва міністерства внутрішніх справ ЛНР. Події сьогоднішнього дня в черговий раз довели, що рішення було прийнято вірне. Спроби певних структур міністерства внутрішніх справ у такий спосіб оскаржити рішення суду перейшли всі межі допустимого», – заявляє Плотницкий.

Плотницький запевняє, що ситуація знаходиться під контролем керівництва «ЛНР» і найближчим часом буде повністю вирішена. Плотницький прекрасно розуміє, що якби це була спроба арештувати його чи інших членів уряду, то події б розвивалися інакше.

Примітно, що більшість бійців «служби урядової безпеки» і особистої охорони Плотницького – це кадрові офіцери російських спецслужб. Зокрема, охорону Плотницького здійснює спецпідрозділ служби зовнішньої розвідки РФ «Заслон». Бійців «Заслону» використовують для силового забезпечення операцій за кордоном. У завдання «Заслону» входить забезпечення охорони перших осіб посольств РФ в інших країнах, носіїв секретної інформації, безпека агентурної роботи.

Варто зауважити, що інформація про те, що Плотницький виїхав на територію РФ поки не знайшла свого підтвердження. Не відповідає дійсності інформація про евакуацію на територію РФ сім»ї ватажка бойовиків «ЛНР». Син Плотницького Станіслав з 2016 року постійно проживає в м. Воронеж (РФ). Дружина Плотницького, протягом останнього часу, проживала разом з сином у м. Воронежі.

Батьки Плотницького проживали в с. Підгірне Воронезької області. 21 вересня 2016 року вони були ліквідовані МДБ ЛНР. Операція з ліквідації подружжя Плотницьких проходила при безпосередній участі «керівника відділу оперативного документування «МДБ ЛНР» Д. Бєльського.

Інформація про передислокацію в Луганськ 100 одиниць важкої бронетехніки не відповідає дійсності. Зафіксована колона з живою силою бойовиків не має відношення до 1-го армійського корпусу «ДНР». Йдеться про передислокацію бойовиків з районів проведення навчань на території тимчасово окупованого Перевальського району Луганської області.

Розквартирований в Луганську так званий «комендантський полк» підтримує дії Плотницького. Вчора в місцях його розташування був зафіксований заступник керівника адміністрації «глави ЛНР» Олег Черноусов .

Корнет намагається зберегти свою посаду і життя. Але його могли і спровокувати. В Плотницького всі козирі для його ліквідації, адже Корнет – заколотник. Але в разі його ліквідації наступний – «міністр» «МДБ ЛНР» Пасічник.

Последние новости
Тоннели под Израилем дали повод говорить о существовании подземной цивилизации

Тоннели под Израилем дали повод говорить о существовании подземной цивилизации

Ученные нашли неизвестного происхождения подземные туннели, объяснить их появление так и не удалось.
Депутатов-прогульщиков накажут «гривной»

Депутатов-прогульщиков накажут «гривной»

Нардепы одобрили законопроект №1035-2 во втором чтении
Украинцам приходят непонятные счета за газ с огромными долгами: нужно ли платить

Украинцам приходят непонятные счета за газ с огромными долгами: нужно…

Потребители получают уведомления о прекращении газоснабжения от операторов системы распределения
Без диет и тренировок: топ-5 простых и бесплатных способов похудеть

Без диет и тренировок: топ-5 простых и бесплатных способов похудеть

Ничего кроме времени и постоянства не потребуется
Зеленский ответил, что влияет на выполнение «формулы Штайнмайера»

Зеленский ответил, что влияет на выполнение «формулы Штайнмайера»

Украинский глава Владимир Зеленский отметил, что ситуация прояснится после саммите в нормандском формате
Гетманцев раскрыл планы по легализации игорного бизнеса

Гетманцев раскрыл планы по легализации игорного бизнеса

Глава налогового комитета ВР рассказал подробности легализации игорного бизнеса в Украине.
Смартфон Realme X2 Pro удивит характеристиками и ценой

Смартфон Realme X2 Pro удивит характеристиками и ценой

Новинка от Realme будет иметь уникальный аккумулятор и мощный процессор
Миссия ООН требует закрыть «Миротворец»: подробности

Миссия ООН требует закрыть «Миротворец»: подробности

В Миссии ООН заявили, что сайт "Миротворец" занимается незаконной деятельностью и подвергает опасности жизни людей
Зеленский подписал закон о защите потребителей финансовых услуг

Зеленский подписал закон о защите потребителей финансовых услуг

В Украине вступит в силу закон, который будет защищать потребителей финуслуг
Стало известно, когда Украину накроет морозами и снегопадами

Стало известно, когда Украину накроет морозами и снегопадами

После 20-го ноября уже могут появится первые проявления зимы
Зеленский не будет вмешиваться в процесс импичмента Трампа

Зеленский не будет вмешиваться в процесс импичмента Трампа

Украинский лидер Владимир Зеленский объяснил свою позицию по поводу дела об импичменте президента США Дональда Трампа
У Зеленского рассказали про план Путина заселить Крым россиянами

У Зеленского рассказали про план Путина заселить Крым россиянами

Аннексированный Крым искусственно заселяют гражданами России - после оккупации на полуостров направили более 140 тысяч россиян
Кабмину поручили увеличить социальные расходы

Кабмину поручили увеличить социальные расходы

Речь идет о повышении прожиточного минимума, а также минимальной зарплаты.
В Камбодже найден затерянный город

В Камбодже найден затерянный город

Затерянный город в Камбодже был найден после многолетних поисков и исследований.
В Украине проведут перепись населения: список вопросов украинцам

В Украине проведут перепись населения: список вопросов украинцам

Кроме переписи населения, правительство еще подготавливает специальный опрос украинцам.
В The New York Times объяснили, почему отказываются писать Kyiv вместо Kiev

В The New York Times объяснили, почему отказываются писать Kyiv…

По мнению редакционной коллегии The New York Times, вариант "Kiev" более понятен для аудитории
Появилось видео крупного пожара в России на базе ГРУ

Появилось видео крупного пожара в России на базе ГРУ

Он произошел в городе Сочи
Елена Зеленская продемонстрировала идеальный образ в Литве

Елена Зеленская продемонстрировала идеальный образ в Литве

Супруга президента Украины восхитила сеть своим нежным образом.
В «Слуге народа» назвали причину отказа от спешки в принятии законов

В «Слуге народа» назвали причину отказа от спешки в принятии…

Нардеп от "Слуги народа" рассказал, почему Верховная Рада замедлит скорость работы
Украинцам показали график роста пенсий

Украинцам показали график роста пенсий

Стало известно, в каких областях наиболее богатые и бедные пенсионеры
После выхода на Евро-2020: в сети появилось видео из раздевалки украинской сборной

После выхода на Евро-2020: в сети появилось видео из раздевалки…

Украинская сборная досрочно смогла выйти на чемпионат Европы-2020
Украинцам посоветовали воздержаться от поездок в Барселону

Украинцам посоветовали воздержаться от поездок в Барселону

На 17 и 18 октября в городе запланированы массовые протесты, поэтому ожидается ухудшение ситуации с безопасностью и затруднение работы транспорта
Кабмин поручил «госгигантам» продать лишнее имущество

Кабмин поручил «госгигантам» продать лишнее имущество

Соответствующее решение правительство приняло на заседании 12 октября
Зеленский дал старт перезагрузке НАПК

Зеленский дал старт перезагрузке НАПК

Украинский президент Владимир Зеленский подписал законопроект вопреки просьбам НАПК наложить вето
Бекешкина ожидает дальнейшего падения рейтинга Зеленского

Бекешкина ожидает дальнейшего падения рейтинга Зеленского

Рейтинг обязательно будет падать, потому что он с самого начала был заоблачный
Кулеба похвастался редким фото с Мендель

Кулеба похвастался редким фото с Мендель

Вице-премьер Дмитрий Кулеба поделился в Twitter фотоотчетом из поездки в Латвию
Трамп не возражает против того, чтобы РФ помогала курдам

Трамп не возражает против того, чтобы РФ помогала курдам

Он считает, что это "хорошая вещь"
Луценко отреагировал на дело НАБУ против него

Луценко отреагировал на дело НАБУ против него

НАБУ посвящено тому, что экс-генпрокурор якобы не сделал выговор заместителю
Загадочные древние сооружения нашли под песками Сахары

Загадочные древние сооружения нашли под песками Сахары

Археологи по спутниковым снимкам обнаружили древний город, который засыпан песками Сахары
На лидера протестов в Гонконге совершили жестокое нападение, — BBC

На лидера протестов в Гонконге совершили жестокое нападение, — BBC

Пятеро мужчин избили его молотками
Читай также
Последние новости

Тоннели под Израилем дали повод говорить о существовании…

Депутатов-прогульщиков накажут «гривной»

Украинцам приходят непонятные счета за газ с огромными…

Без диет и тренировок: топ-5 простых и бесплатных…

Зеленский ответил, что влияет на выполнение «формулы Штайнмайера»

Гетманцев раскрыл планы по легализации игорного бизнеса

Смартфон Realme X2 Pro удивит характеристиками и ценой

Миссия ООН требует закрыть «Миротворец»: подробности

Зеленский подписал закон о защите потребителей финансовых услуг

Стало известно, когда Украину накроет морозами и снегопадами

Зеленский не будет вмешиваться в процесс импичмента Трампа

У Зеленского рассказали про план Путина заселить Крым…

Кабмину поручили увеличить социальные расходы

В Камбодже найден затерянный город

В Украине проведут перепись населения: список вопросов украинцам