Феномен Володимира Зеленского як прояв інтелектуального бунту середнього класу

Феномен Володимира Зеленского як прояв інтелектуального бунту середнього класу

Хочу зразу ж підкреслити – у цьому матеріалі немає ніякої політичної реклами чи агітації. Єдиною метою статті є показати, які прошарки українського суспільства та чому зробили той рейтинг Володимира Зеленського, який стрімко вивів його у лідери президентських перегонів та продовжує непохитно підтримувати  у цьому статусі. Чому незважаючи на брутальне пропагандистське шаманство під телевізійні бубни з відчайдушним воланням «Клоун! Клоун!», його рейтинг не лише не знижується, а навпаки, лише зростає. Чому кандидат, який веде свою виборчу компанію майже мовчки, бо, скажемо відверто, коли він починає говорити, то результат виходить не найкращій, продовжує лідирувати вже понад два місяця, починаючи з самого початку офіційної передвиборчої компанії. На мою тверду переконаність, головною, якщо не єдиною, причиною цього є та соціальна група, яка впевнено, незважаючи ні на що, підтримає цього кандидата. І ця соціальна група – середній клас України.

О, я вже чую, як на мене починають махати руками з криками «Який там середній клас? Де ти бачив в Україні середній клас? Звідкіля середній клас у країні, де панує олігархат та чиновництво, де середня заробітна плата є найменшою у Європі?» . Це все так, любі мої, але середній клас в Україні є. Середній клас вельми потужний, хоча й дійсно, вкрай не впливовий. Не впливовий тому, що влада дійсно знаходиться у руках олігархів та чиновництва, які активно використовують цю владу для особистого збагачення, незважаючи на вкрай складну ситуацію, у якій знаходиться країна. Не треба далеко ходити за прикладами – достатньо подивитися на останні скандали.  І оце олігархічно-чиновницьке єднання усіма силами, які ще залишаються після пограбування країні, намагається душити такий набридлий їм середній клас України, який постійно вставляє їм «палки у колеса», вимагаючи реальної демократії, економічних та політичних свобод, боротьби з корупцією та дерибаном державного бюджету. Вони роблять все, за для того, щоб або придушити його, або виштовхнути геть з країни, щоб не заважав. Бо вони добре розуміють, що середній клас це зовсім не виключно економічна категорія.

Це категорія соціально-економічна та навіть, емоційно-психологічна. Бо середній клас складається, в першу чергу, з людей, які самі вважають себе середнім класом, незважаючи на фактичний рівень їх доходів та добробуту. З людей соціально активних, таких, які в першу чергу вимагають свободи та незалежності, на відміну від патріархально-патерналістських поглядів інших частин суспільства, які так до вподоби «керувальникам». Тому до середнього класу можна сміливо віднести, городян з вищою або незакінченою вищою освітою, студентську молодь, незважаючи на рівень їх доходів, фермерів у сільській  місцевості. Але в першу чергу – це малий бізнес та самозайняті особи, фізичні особи-підприємці. І це дуже  не мала на чисельність спільнота.

Згідно інформації ДФС станом 1 лютого 2019 року на обліку в Україні перебуває 1 778 тис. фізичних осіб підприємців (ФОП), з них 1 252 тис. платників єдиного податку. А якщо взяти до уваги членів сімей, то будемо мати вельми суттєвий електоральний прошарок. Прошарок людей, які кормлять себе та свої родини не завдяки, а фактично в супереч державній політиці. Політиці на фактичне знищення малого бізнесу. Політиці, яка проводиться з вражаючою впертістю  усіма урядами України вже більш ніж 15 років, незважаючи на їх політичну спрямованість та гучні заяви про підтримку малого бізнесу. Середній клас України це люди, які не розуміють чому в жодному місті, де є офіси  пресловутого ДП «Документ», ніколи нема вільних місць у електронній черзі на сайті ДМС для подання документів на біометричний паспорт, у той час, як у офісах ДП «Документ» це без проблем, але майже у два рози дорожче. Не розуміють, чому для реєстрації лічильника на воду у ДП «Міськводоканал», треба нести добрий десяток усіляких довідок, включаючи довідку про склад сім’ї, для отримання яких треба оббігати чимало інших держустанов, в кожній з яких свої черги та вимоги. І це незважаючи на те, що лічильник придбаний та встановлений офіційно й на кошти власника житла, а не на державні. Не розуміють, чому треба вести усілякі незрозумілі форми обліку та контролю на найманих працівників, хоча ці наймані працівники мати та дружина самого ж підприємця, яким усі ці форми точно до дупи, а самі форми введені та затверджені ще постановами ВЦСПС першої половини 70-х років 20-го сторіччя. Вони зовсім не розуміють, чому максимальний дозволений річний розмір реалізації товарів та послуг для ФОПів, що працюють на спрощеній системі оподаткування, і який високопосадовці чомусь називають «дохід», менший, за фактичну місячну платню, що отримують з бюджету ті ж самі високопосадовців.   Хоча, будемо відверті, вони добре розуміють для чого це потрібно. Бо все це має єдине коріння і назва цьому явищу – системна корупція.  Корупція та казнокрадство.

Середній клас Україні дуже чітко розуміє, що мова та віра без економічної та політичної свободи, без свободи інтелектуальної, без рішучої боротьби з корупцією та розкраданням державних коштів та майна, без соціальних ліфтів та реальних можливостей розвитку людини, ведуть не до розвитку суспільства та економіки, а до зростання патріархальності та економічного занепаду країни. Це люди, які впевнені, що сильна армія – це, в першу чергу, сучасна армія, яка може бути побудована лише на основі сучасної економіки. Досвід таких країн, як Ізраїль, чітко показує, що сучасна, добре вмотивована армія може вщент розбити у десятки разів більші армії патріархальних країн та нанести ворогам нищівної стратегічної поразки. Бо сучасна армія вимагає не лише сучасної зброї, але й добре освіченого та інтелектуально розвинутого військовослужбовця. Такого, для якого, на відміну від одного відомого високопосадовця, що якимось дивним чином прямо з радянської казармі пересів на керівництво  соціальним захистом, слово «ІТ» не є незрозумілою лайкою, на противагу від таких рідних та звичних, як «Рівняйсь! Струнко! Кроком руш!», а означає сучасні інформаційні технології та інформаційне суспільство, означає розвиток та шлях у майбутнє.

Середній клас України впевнений, що людина, яка почала свою діяльність на посту прем’єр-міністра з спроби знищити спрощену систему оподаткування та погіршувала можливості функціонування малого бізнесу усю свою каденцію, як першу, так і другу,  не може бути провідником нового курсу, якими б прогресивним не були б  новели цього «Курсу». Як не дивно для багатьох політиків, Середній Клас України має гарну пам’ять. Пам’ятаємо ми й « Маніфест середнього класу» політолога Юрія Романенко, й акцію «ДІСТАЛИ» грудня 2008,   як раз під час другої прем’єрської каденції Юлії Тимошенко.

Середньому класу України вже «до не можу» набридла ота регулярна гра системних політиків у «хто зайвий», коли вони спочатку бігають, як оскаженілі, навколо стільця влади, а потім той, хто нарешті на нього заплигнув, починає усіма кінцівками гребти під себе усі можливі фінансові потоки. Саме проти цього середній клас виходив на Майдан у 2004, під час «Помаранчевої революції».  Проти цього боролися й на Майдані 2013-2014 років під час «Революції гідності». Й зараз середній клас не вірить системним політикам, не вірить їх обіцянкам, а вірить тому, що бачить. Коли політики заявляють, що й без відчайдушної допомоги волонтерів, які як раз й були представниками Середнього Класу, армія змогла б вистояти під ворожим натиском у страшні перші роки російської військової агресії 2014-2015 року, а потім громадськість дізнається про корупційні схеми навколо «Оборонпрому», які у той же час кришували ці говірливі політики, то яка їм може бути довіра?

Середній клас України дуже добре розуміє, що черговий Майдан може стати катастрофою для країни, бо східні «брати» лише чекають того моменту, коли можна буде знову нанести чергового удару та відхапати ще щось, а якщо вийде, то й усе. І тому поява позасистемного кандидата, яким став Володимир Зеленський, зразу ж викликала значну підтримку саме цих людей. Чесно кажучи, смішно, коли деякі аналітики кажуть, що значна підтримка Володимира Зеленського у суспільстві пов’язана з образом кіношного героя Василя Голобородька, якого Володимир Зеленський зіграв у серіалі «Слуга народу». Це прояв повного нерозуміння того електорату, що на сьогодні підтримує Володимира Зеленського. Бо виборці чітко відрізняють образ героя серіалу, який до того ж й не був таким вже надто успішним та розумним у своїх вчинках та пропозиціях, від реальної людини. Єдине, що їх єднає – це позасистемність. Позасистемність, яка вже на сьогодні стала  політичним мейнстримом  у демократичних країнах Європи та Америки. Але головне те, що Володимир Зеленський сприймається саме як успішний представник середнього класу. Сприймається як людина, яка змогла досягти успіху не за рахунок дерибану того, що залишилось від СРСР чи розкрадання бюджету, а використовуючи власні таланти, власну  підприємливість та власні організаційні здібності. І саме у цьому його успіх, і саме у цьому його харизма, і саме цим він завоював прихильність мільйонів громадян України.

Я не знаю, яким він стане президентом. Я навіть не впевнений, що він взагалі їм стане, хоча вірогідність виходу у другий тур у нього сьогодні найвища з усіх кандидатів. Але те, що феномен Володимира Зеленського чітко вказує на незадоволення середнього класу країни тою ситуацію, в першу чергу в економіці та суспільних стосунках, яка зараз склалася, та тим принциповим  ігноруванням їх інтересів, яке майже відкрито демонструє діюча влада, не визиває сумніву. Саме це незадоволення й формує оту електоральну підтримку Володимиру Зеленського, яку ми бачимо зараз. І хто б не став Президентом України на цих виборах, він (чи вона) повинні чітко засвоїти, що в країні є середній клас, що він розумний, що він креативний, що він активний і достатньо потужний.. А головне, що той, хто ігнорує інтереси цього найактивнішого прошарку суспільства неодмінно відчує на собі усю міць його незадоволення.

Вам понравился текст? Вы можете отблагодарить автора на карточку Приватбанка 5168742211352921.  

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» вYoutube, страницу «Хвилі» в Facebook

Последние новости
Ученые выяснили, как избавится от раковых клеток без лекарств

Ученые выяснили, как избавится от раковых клеток без лекарств

Нужно очистить кровь от чужеродных клеток
У Зеленского рассказали о приоритетах по деоккупации Крыма

У Зеленского рассказали о приоритетах по деоккупации Крыма

Антон Кориневич очертил три основных направления работы
Президент Австрии нашел у Украины проблемы похлеще Путина

Президент Австрии нашел у Украины проблемы похлеще Путина

Президент Австрии на встрече с Лукашенко вспомнил об интервенции России в Украине
Романенко рассказал, что выявили баталии вокруг закона о рынке земли

Романенко рассказал, что выявили баталии вокруг закона о рынке земли

Юрий Романенко объяснил, как изменится жизнь украинцев после принятия закона о рынке земли
В Украине стать чиновником будет проще

В Украине стать чиновником будет проще

Стародубцев собирается упростить процедуру назначения на руководящие должности
Ученые решили создать роботов с эмоциями

Ученые решили создать роботов с эмоциями

Ключом к появлению эмоций и чувств служит инстинкт самосохранения
Украинцам разъяснили, за задержку каких выплат положена компенсация

Украинцам разъяснили, за задержку каких выплат положена компенсация

Говорится о пенсиях, социальных выплатах, заработной плате, а также денежном обеспечении
Климкин рассказал, какая часть Украины интересует Путина после Донбасса

Климкин рассказал, какая часть Украины интересует Путина после Донбасса

Климкин считает, что после Донбасса Путин пойдет на южные территории Украины
«Процесс трио»: в ЕС прелагают ускорить евроинтеграцию Украины

«Процесс трио»: в ЕС прелагают ускорить евроинтеграцию Украины

«Процес трио» является фактически повторением, так называемой Берлинской инициативы
В Генпрокуратуре засекретили возможное расследование в отношении Богдана

В Генпрокуратуре засекретили возможное расследование в отношении Богдана

Информация находится под тайной следствия
Мазур «Тополя» вернулся в Украину, — Геращенко

Мазур «Тополя» вернулся в Украину, — Геращенко

МВД направила в Интерпол необходимые документы
Социолог объяснил, почему в Украине не будет тарифных майданов

Социолог объяснил, почему в Украине не будет тарифных майданов

Социолог рассказал про особый феномен украинцев
У Зеленского рассказали, как планируют возвращать Крым 

У Зеленского рассказали, как планируют возвращать Крым 

К основным шагам относиться информационная политика, защита прав местных жителей и законодательная база
Труба заявил, что Порошенко обрадуется его увольнению с ГБР

Труба заявил, что Порошенко обрадуется его увольнению с ГБР

ГБР является единственным органом, который расследует дела в отношении Порошенко
Война брендов: ВР разрешила сравнивать в рекламе товары конкурентов

Война брендов: ВР разрешила сравнивать в рекламе товары конкурентов

В случае нарушения норм законодательства, ответственность несет работодатель
Федину и Зверобой могут посадить за слова о Зеленском, – Баканов

Федину и Зверобой могут посадить за слова о Зеленском, –…

Это произойдет, если следствие подтвердит наличие угрозы в их высказываниях
Арахамия рассказал об увертках Путина и нормандской встрече

Арахамия рассказал об увертках Путина и нормандской встрече

Встреча может состоятся до 20 декабря
Фобии очумелых: о продаже сакральной украинской земли

Фобии очумелых: о продаже сакральной украинской земли

Сегодня Верховная Рада в первом чтении приняла закон о продаже земли. Дискуссия вокруг этого вопроса вызывает хохот.
Суд досрочно освободил “организатора” убийства журналиста Бабченко

Суд досрочно освободил “организатора” убийства журналиста Бабченко

Освобождение состоялось по решению Киевского апелляционного суда
Зачем Нацбанк и Рожкова обманывают украинцев о приватизации «Укргазбанка»?

Зачем Нацбанк и Рожкова обманывают украинцев о приватизации «Укргазбанка»?

Руководство Национального банка пытается замаскировать свою деятельность по внедрению новой схемы теневого дерибана госбанков.
«Отменили рабство»: Зеленский поблагодарил депутатов за голосование закона о рынке земли

«Отменили рабство»: Зеленский поблагодарил депутатов за голосование закона о рынке…

Каждый украинец станет хозяином своей земли
Зеленский подписал закон об обличителях коррупции

Зеленский подписал закон об обличителях коррупции

Этот закон определяет правовой статус обличителей
Баканов назвал размер своей зарплаты

Баканов назвал размер своей зарплаты

"Это не самая маленькая заработная плата в Украине"
У Путина выдвинули Зеленскому новые условия по Донбассу

У Путина выдвинули Зеленскому новые условия по Донбассу

Москва хочет, чтобы Украина начала переговоры с представителями незаконных вооруженных формирований «ЛДНР» по внесению изменений в закон об особом статусе Донбасса, необходимых для имплементации "формулы Штайнмайера".
Баканов прокомментировал «драку» с Богданом

Баканов прокомментировал «драку» с Богданом

Его жена была первой, кто сообщил ем о ней
Зеленский подписал закон об аудите безопасности автомобильных дорог

Зеленский подписал закон об аудите безопасности автомобильных дорог

Закон вносит изменения в законы Украины «О дорожном движении» и «Об автомобильных дорогах»
Чиновнице Офиса Президента сообщили о подозрении

Чиновнице Офиса Президента сообщили о подозрении

Задержанные якобы требовали 300 тысяч долларов
Тейлор: Трампа больше заботило расследование против Байдена, чем Украина

Тейлор: Трампа больше заботило расследование против Байдена, чем Украина

Трамп больше заботился расследованием против Байдена, на котором настаивал  Джулиани
Закон о рынке земли: Арахамия назвал условие, при котором сдаст мандат

Закон о рынке земли: Арахамия назвал условие, при котором сдаст…

Арахамия пообещал уйти из Верховной Рады, если нардепы не проголосуют за покупку земли иностранцами
Баканов заявил, что у СБУ нет фактов проплаты акций «Нет капитуляции»

Баканов заявил, что у СБУ нет фактов проплаты акций «Нет…

Сейчас в СБУ нет такого производства
Читай также
Последние новости

Ученые выяснили, как избавится от раковых клеток без…

У Зеленского рассказали о приоритетах по деоккупации Крыма

Президент Австрии нашел у Украины проблемы похлеще Путина

Романенко рассказал, что выявили баталии вокруг закона о…

В Украине стать чиновником будет проще

Ученые решили создать роботов с эмоциями

Украинцам разъяснили, за задержку каких выплат положена компенсация

Климкин рассказал, какая часть Украины интересует Путина после…

«Процесс трио»: в ЕС прелагают ускорить евроинтеграцию Украины

В Генпрокуратуре засекретили возможное расследование в отношении Богдана

Мазур «Тополя» вернулся в Украину, — Геращенко

Социолог объяснил, почему в Украине не будет тарифных…

У Зеленского рассказали, как планируют возвращать Крым 

Труба заявил, что Порошенко обрадуется его увольнению с…

Война брендов: ВР разрешила сравнивать в рекламе товары…