Вчора відбулася зустріч Президента комітету європейського парламенту із закордонних справ Елмара Брока, делегації європейських парламентарів та представників фракцій коаліції українського Парламенту.

Ключовою темою були зміни до Конституції.

Сайт Ради рапортує про наявність загальної позіції коаліції та підтримки пропозиції європейців щодо необхідності ухвалення Нової Конституції.

А ось що відбувається насправді.

Наших європейських гостей найбільш турбувало питання до двох представників коаліції, — Самопомочі та Радикальної партії, щодо голосування ПРОТИ змін до Конституціі у редакції Президента.

Це не була класична дискусія, практично це була вимога, зворотньою стороною якої були негативні прогнози щодо можливого зняття в майбутньому санкцій.

Чому для європейців так важливо прийняття змін:
— Основний мотив — виконнання Мінських домовленностей що до особливого статусу окупованих територій. При цьому мова йде про одностороннє їх виконання виключно з боку України.
— «Децентралізація».

Взявши слово, я пояснила нашу позицію та аргументи:
— голосування за президентську централізацію, прикриваючи іі назвою децентралізація — це обман людей, міжнародних партнерів та відкат назад;

— передбачення в Конституціі окремої статті «особливостей місцевого самоврядування Донецької та Луганської області» — це закріплення в головному законі країни ОСОБЛИВОГО СТАТУСУ, як би ми це не називали.

Особливо наголошувала європейським колегам, що прийняття запропонованих змін може призвести до дуже негативних сценаріїв для Країни, можливість яких я попросила врахувати та вивчити:

1. До спалаху протестів в українському суспільстві, тому що багато людей на рівні з прагненням до миру, не зрозуміє «заради чого стільки людей загубили ?»

2. Гіркіни та інші будуть брати участь у керуванні країною ( це логічний наслідок амністії бойовиків, проведення довиборів в парламент та місцеві органи влади на Донбасі).

3. Амністовані терористи отримають можливість вільно переїхати в будь-яку точку України.

Популярные статьи сейчас

Киевлян предупредили о возможном закрытии метро

Арестович рассказал о реакции Зеленского на решения Запада по Северному потоку-2

Зеленский сменил главу СВР

Мишина назвала самое великое свойство женщины

Показать еще

4. Можуть виникнути вимоги по всій Україні щодо надання особливих статусів іншим територіям. Як наслідок розвал на маленькі шматочки.

5. Ми залишимо території підконтрольні та керовані російськими агентами. Це дестабілізація України на багато років вперед, й мова не буде йти про реінтеграцію населення Донбасу, а про остаточну інтеграцію російських впливів.

Саме тому ми, Самопоміч, не будемо власними руками передавати суверенітет України Росіі! Й просимо вивчити та врахувати, що про ситуацію думають не тільки політики, а й український народ.

Емоційна відповідь пана Вовка від Радикальної партії також була жорсткою та безкомпромісною. Сподіваюся запалу колег вистачить й на голосуванні в першому читанні.

В мене риторичне запитання до всіх здатних аналізувати: чого ж так бояться офіційні органи влади висвітлювати реальні позиції політичних партій? Чи є в нас реальна демократія та дійсно демократична коаліція !?

Автор — народний депутат Верховної Ради України, фракція «Самопоміч»

Facebook автора