Україна як держава (як бюрократичний апарат) немає шансів на успіх. Як і будь-яка інша держава немає шансів у майбутньому світі – світі спільнот.

Позитивним є те, що Україна (українці) все більше усвідомлюють себе саме як спільноту. Це добра тенденція, бо перші, хто перейдуть в такий формат – формат спільнот – отримають найкращі шматки пирога.

Для того, щоб зараз, в епоху змін, витиснути максимум користі з оточуючих об’єктів, потрібно прагматично (і без зайвої скромності:) сформулювати свої інтереси та моделі поведінки по відношенню до цих зовнішніх об’єктів.

Це можна назвати прагматичною зовнішньою політикою.

Одним з зовнішніх об’єктів є Російська Федерація. Від РФ Україні потрібно лише одне – енергоносії, які знаходяться на її території. Більше нічого цінного там немає. Навіть, спілкуватися немає про що.

Спосіб здобуття цих ресурсів класичний: грабіж. Інструменти грабежу теж класичні, і були вдало обкатані на аборигенах Північної Америки: алкоголь – холопам, блискучі цяцьки та папірці –власникам холопів.

Модель поведінки по відношенню до кремлівських торгових агентів теж класична – її практикували Київські князі: коли черговий барига починає щось белькотати про борги за газ, не потрібно погрожувати судами, потрібно «смачно врізати по пиці, щоб згадав з ким говорить і пам’ятав своє місце».

Іншим зовнішнім об’єктом є Євросоюз. Від ЄС Україні потрібні лише гроші (кредити, інвестиції, ринки…). У всьому іншому краще триматися від ЄС подалі, щоб не підчепити суїцидальних настроїв.

Спосіб здобуття грошей від ЄС теж класичний: шантаж (по-народному: розводити лохів). Основний інструмент шантажу – це погроза повноцінним вступом до ЄС, і, відповідно, подальшим розвалом цього бюрократичного болота. Тому нехай виділяють побільше грошей, і, можливо, Україна не буде акцентувати увагу на тому, хто саме є центром Європи і істинним носієм європейських цінностей.

Ще зовнішнім об’єктом є США. Від США Україні потрібна культура (в даному тексті: культура – це сукупність знань та позитивного досвіду). США – нинішня світова імперія. Знання та досвід як домінувати, як бути імперією Україні і потрібні.

Спосіб здобуття: паразитувати – притулитися поближче, користуватися досягненнями, а також переймати і навчатися. А коли ця імперія почне валитися (що є природнім процесом для будь-яких імперій), завчасно створити умови для перетягування до себе найкращих зразків та носіїв її культури.

Від інших об’єктів чи суб’єктів Україні особливо нічого не потрібно. Поки що. Доцільний спосіб взаємовідносин з ними: не віддавати свого та співпрацювати на взаємовигідних умовах.

ПС. Не важливо як інші розглядають нас, важливо як ми розглядаємо їх.

Популярные статьи сейчас

У Зеленского обсуждают три вероятных даты локдауна

Украинцам подсказали, как сэкономить на отоплении газом

Украинцам хотят ежемесячно пересчитывать тариф на газ и тепло

Украинцы без стажа не смогут получать пенсии с 2021 года

Показать еще