Чергове голосування за пакет антикризових 14го квітня не дало позитивних результатів. Депутати не побажали а ні вирівнювати платіжний баланс НАК «Нафтогаз», а ні вносити зміни до пенсійного законодавства.

Така позиція Парламенту викликало фактично миттєву реакцію Уряду. Не досягши успіху у боротьбі з кризою у Верховній Раді, 14 квітня на засіданні Кабінету Міністрів було прийнято постанову «Про сплату внесків на загальнообов’язкове страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування».
Ця постанова вимагає від фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності самостійно визначати суму страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для себе та членів своїх сімей. При цьому сума страхового внеску повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу і не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці. Тобто, кожен хто обрав спрощену систему оподаткування буде з 1 травня 2009 року вимушений сплачувати до Пенсійного фонду щонайменше 33,2% від мінімальної заробітної плати – 208 грн.

За підрахунками Уряду, реалізація даної постанови забезпечить за 8 місяців 2009 року додаткові надходження до Пенсійного фонду у розмірі понад 1,9 млрд. грн. Подібний оптимізм важко пояснити. «Спрощенців» в Україні близько 1,5 млн. осіб. Про зростанні фіскального навантаження вони або підуть працювати в «тінь», або поповнять армію безробітних, як це вже було у 2005 році, коли були спроби суттєво обмежити перелік видів підприємницької діяльності, на які розповсюджувалась дія Указу Президента України від 28 червня 1999 р. № 746/99 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва».

Спроби збільшити фіскальне навантаження на малий бізнес в період кризи призведуть до абсолютно протилежних наслідків, ніж бажане збільшення надходжень. Прийнятий бюджет Пенсійного фонду із загальним дефіцитом в 13,5 млрд. грн. обов’язково потребуватиме для збалансування дотацій із бюджету країни. Жодні спроби наповнити його за рахунок підвищення ставок відрахувань не допожуть.