Битва за Європарламент: як Угорщина готується до європейських виборів?

Угорська правляча партія опублікувала свою передвиборчу програму на вибори до Європарламенту. Які її основні пункти, і чому вона викликала критику?

Битва за Європарламент: як Угорщина готується до європейських виборів?

5 квітня в Угорщині розпочалась передвиборча кампанія до майбутніх виборів в Європарламенті. Подія, на яку так чекала провідна політична партія «Фідес». 26 травня – день, коли визначиться майбутнє Європи і, зокрема, роль Угорщини у його формуванні.

На 26 травня партія «Фідес» поклала занадто багато надій. Для нинішньої угорської влади вибори до Європарламенту – це шанс взяти реванш у боротьбі зі старими ліберальними елітами у Брюсселі та посилити свою роль у питаннях реформ Євросоюзу. Угорщина, разом з іншими країнами, де нині домінують націонал-популісти та євроскептики, намагатиметься через вибори вплинути на майбутні перетворення у ЄС.

У п’ятницю прем’єр-міністр Віктор Орбан врешті представив програму своєї партії, спрямовану на припинення імміграції. Проте, пункти цієї програми викликали чимало суперечок та коментарів.

Угорщина з самого початку виступає категорично проти прийняття мігрантів із Близького Сходу, пояснюючи це тим, що проблеми повинні вирішуватись там, де вони виникають. Саме тому Угорщина надає допомогу біженцям на Близькому Сході, і водночас перекриває свої кордони.

Офіційний Будапешт не підтримав жодних планів ЄС з перерозподілу біженців, включаючи «квотний план» ЄС у 2016 році. Орбан використав тему біженців для консолідації населення навколо його політичної сили та мобілізації електорату.

На думку угорського уряду, іммігрувати до Угорщини можуть лише етнічні угорці, які залишили країну в пошуках кращих умов життя, вищих заробітних плат. Згідно з останніми статистичними даними угорського Центрального статистичного офісу, у 2017 році близько 27 000 угорських громадян виїхали закордон. У 2016 році – 29 425. У 2015 році з країни емігрувала рекордна кількість громадян – 32 852.

Виявилося, що емігрує переважно молоде покоління: 43% до 30 років, 72% – до 40 років. Але за даними країн, що приймають іммігрантів з Угорщини, близько 600 000 угорських громадян наразі працюють за кордоном.

Угорщина заохочує їх повернення, пропонуючи їм 100 000 форинтів (315 євро) щомісяця протягом року, якщо вони повернуться додому, а також дарують безкоштовні квитки назад до Угорщини для молодих людей, які проживають закордоном.

Те, що Угорщина зайняла досить жорстку позицію щодо міграції підтверджує не лише передвиборча кампанія «Фідес», а й побудова на кордоні з Сербією 11-кілометрової огорожі, для стримування потоків біженців, які у 2015-2017 роках прямували до Європи через Туреччину та Балкани.

Відповідно до дослідження «Pew Research», 72% угорців негативно ставляться до мусульман у своїй країні, у порівнянні з середнім показником ЄС на рівні 43%. У 2016 році, в розпал міграційної кризи у Європі, угорський прем’єр-міністр провів символічний референдум щодо системи квот на прийняття біженців.

Табл. 13. Результати референдуму щодо прийняття квот на біженців в Угорщині

Відповідь

Кількість осіб

%

Так 56 163 1,64%
Ні 3 362 224 98,36%

 

Результати – промовисті. Завдяки вдало проведеній пропаганді проти міграційної політики ЄС, уряд Віктора Орбана зумів переконати угорський народ в загрозі близькосхідних мігрантів для безпеки країни. Проте, варто розуміти мотиви такої політики.

Ще до початку 2015 року уряд Орбана втратив переважну більшість голосів, і тому прем’єр-міністр почав використовувати імміграційну проблему для відновлення своєї підтримки. Лише у 2015 році Угорщина отримала 175 960 заяв про надання притулку, що є найвищим показником серед усіх європейських країн. Орбан, гостро відреагувавши на приплив мігрантів, побудував на кордоні із Сербією огорожу, щоб стримати їх, а пізніше – ще й на кордоні з Хорватією. Уряд витратив близько 1 млрд. євро на високотехнологічну огорожу.

На парламентських виборах у квітні 2018 року Орбан знову скористався цією темою, щоб здобути чергову, вже третю поспіль, перемогу. І зараз питання міграції знову використовується Орбаном для здобуття перемоги у виборах до Європарламенту у травні цього року.

Окрім того, 20 липня 2018 року парламент Угорщини прийняв антиміграційний закон «Стоп Сорос», який передбачає покарання за допомогу біженцям і нелегальним мігрантам. Перше правопорушення карається позбавленням волі до 90 днів, однак повторні правопорушення та підтримка таких «незаконних» дій матеріальними засобами можуть призвести до позбавлення волі на строк до одного року.

 

Читайте більше за темою протистояння Орбана та Сороса у матеріалі: Що таке неоліберальна демократія?

 

Через це 12 вересня Європарламент наклав на Угорщину санкції за порушення основних цінностей ЄС. 17 грудня у Нью-Йорку Генеральна Асамблея ООН остаточно затвердила міграційний пакт. Під час голосування документ підтримали 181 з 193 країн-членів. США та Угорщина проголосували проти. 24 січня 2019 Єврокомісія надала Угорщині 2 місяці, щоб гармонізувати власне законодавство з європейським, інакше Єврокомісія подасть справу до Європейського Союзу.

Але повернімося до передвиборчої кампанії Орбана на виборах у травні. Що ж пропонує партія «Фідес» європейцям на виборах до Європарламенту?

Перша пропозиція передбачає позбавлення «брюссельських бюрократів» їхніх повноважень щодо вирішення проблеми міграції та повернення цих повноважень країнам-членам Європейського Союзу. Жодна країна не повинна бути змушена приймати мігрантів проти своєї волі, і ніхто не повинен бути прийнятий до ЄС без дійсних документів.

Друга пропозиція – це припинення видачі Євросоюзом кредитних карт і «міграційних віз» мігрантам. ЄС не повинен більше надавати гроші організаціям, пов’язаним з американським фінансистом Джорджем Соросом, який, за словами Орбана, посприяв імміграції. Замість цього, ці організації повинні платити за заходи щодо охорони кордонів держав-членів.

Ще одним пунктом передвиборчої програми Віктора Орбана є засудження дискримінації християн, яка нібито має місце у Європі. На його думку, інституції ЄС мають протистояти переслідуванню християн. Цей пункт програми є надзвичайно важливим для прем`єр-міністра. Він вже використовував ці аргументи на національних виборах в Угорщині, коли лякав населення наступом ісламу та загрозою для християнської ідентичності своєї країни.

На думку Віктора Орбана, ці заходи мають вирішальне значення для зупинення імміграції та збереження християнської культури, тому він попросив усіх виборців підтримати програму його партії: «Наша християнська цивілізація на кону під час майбутніх виборів до Європарламенту».

Орбан додав, що «невдоволення європейською елітою в основному пов’язане з їхнім ставленням до міграції». Перед Європою стоїть не просто міграційна криза, а міграція народів в історичному сенсі.  Європа може припинити масову міграцію, але вона навіть не зробила спроб — лідери Європейського Союзу підтримують і заохочують міграцію.

Частина програми Угорщини також побудована на питаннях родини та сімейної політики. Орбан часто критикував офіційний Брюссель за те, що він не зосереджується на сімейній політиці.

«Ми, угорці, прожили тут, у Карпатському басейні, тисячу років, і ми хочемо залишатися тут і зберегти наші кордони принаймні ще одну тисячу років. Ми хочемо, щоб наступні покоління, наші діти і наші онуки, були так само вільні, щоб приймати рішення про своє життя, як ми».

Щодо сімейної політики, то Орбан згадав її не дарма. Населення Угорщини, як і більшість інших європейських країн, зменшується. Саме тому уряд всіляко заохочує народження більшої кількості дітей у сім’ях. 11 лютого 2019 р. Прем’єр-міністр Віктор Орбан оприлюднив план дій із семи пунктів для захисту сімей. Очікується, що ці заходи значно покращать демографічний стан Угорщини. А демографічна проблема може бути вирішена лише шляхом заохочення народжуваності та покращення економічного стану в країні.

Орбан також підняв гучну тему відносин між «Фідес» і «Європейською народною партією»(ЄНП), яка в березні цього року вирішила призупинити членство «Фідес» більшістю голосів. Причиною стала несумісність цінностей партій. Знову ж таки – партії по-різному розглядали міграційне питання.

Що стосується президента Європейської Комісії, Орбан назвав Жана-Клода Юнкера «справжнім соціалістом», який несе велику відповідальність за Brexit, вторгнення мігрантів і зростаючий конфлікт між центральною і західною Європою.

Угорщина протягом 9 років прем’єрства Віктора Орбана завжди мала суперечки з Брюсселем з різних питань. І завжди вони стосувалися відмови угорського уряду робити те, що диктує Брюссель. Орбан часто апелює до інтересів угорського народу —  якщо якась пропозиція не в його інтересах, Будапешт ніколи не погоджується.

Що стосується майбутнього ЄС, Орбан розкритикував концепцію «Сполучених Штатів Європи». За словами угорського лідера, ця ідея – це удар по національних державах, план, розроблений «брюссельською бюрократією» для послаблення національного суверенітету кожної країни-члена ЄС.  Прем’єр-міністр закликав виборців продемонструвати Брюсселю на виборах, що саме європейський народ, а не неурядові організації, пов’язані з Соросом і брюссельськими бюрократами, мають слово у ЄС.

Публікація передвиборчої програми партії «Фідес» викликала критику з боку основних угорських опозиційних партій. Звинувачення на адресу Орбана лунали різні: від «анти-європейськості» до нехтування реальними проблемами Європи.

Наприклад, Соціалістична партія (MSZP) заявила, що ще в 2009 році під час виборів до Європарламенту партія «Фідес» була «про-європейською» партією, але з тих пір різко змінила курс на протилежний. Іштван Уйгелі, член Соціалстичної партії, взагалі заявив, що Європа обиратиме між . Європою та «Орбаністаном».

Тим часом, цієї суботи, Віктор Орбан запустив загальнонаціональну кампанію з підписання його передвиборчої програми. Понад 20 тисяч активістів почали збирати підписи і розмовляти з людьми про Європу, Угорщину і про те, що стоїть на кону у виборах до Європейського парламенту.

Для внесення списку до виборів до ЄП партії повинні зібрати щонайменше 20000 дійсних підписів за 34 дні до дати виборів і зареєструвати свій список у Національній виборчій комісії. Вибори ЄП відбудуться в Угорщині 26 травня.

Крім того, прем’єр-міністр Віктор Орбан надсилає листа кожному угорському громадянину, який проживає за межами Європейського Союзу, щоб повідомити їх про право голосувати на виборах до Європейського Парламенту у травні. Одразу ж стають зрозумілі мотиви політики «натуралізації», тобто видачі угорських паспортів етнічним угорцям. Зокрема, видачу понад 100 тисяч паспортів восени на Закарпатті.

Для угорської влади ці вибори стануть доленосними, адже стосуються майбутнього ЄС, членства в ньому Угорщини та відносин Брюсселя та Будапешта.

Последние новости
Путин вернет Украине военные корабли: названы сроки

Путин вернет Украине военные корабли: названы сроки

Кремль вернет Украине захваченные морские суда до саммита "нормандской четверки"
День работников радио, телевидения и связи: история и будущее украинского ТВ

День работников радио, телевидения и связи: история и будущее украинского…

Данный праздник был установлен Указом Президента Украины в 1994 году
Помощник Зеленского тайно встретился с лоббистом Трампа в Киеве: видео

Помощник Зеленского тайно встретился с лоббистом Трампа в Киеве: видео

Помощник украинского лидера Владимира Зеленского Андрей Ермак предлагал "любые деньги" американскому лоббисту Брайану Ланзе за "содействие"
Украина и Молдавия составят дорожную карту сотрудничества: «друзья познаются в беде»

Украина и Молдавия составят дорожную карту сотрудничества: «друзья познаются в…

Первый замглавы Верховной Рады Руслан Стефанчук провел переговоры с замглавы парламента Молдавии Михаилом Попшоем
Катамадзе обратился к Разумкову и нардепам с просьбой срочно принять законопроект для юрлиц

Катамадзе обратился к Разумкову и нардепам с просьбой срочно принять…

В "Ассоциации налогоплательщиков Украины" добиваются полноправного членства для юридических лиц
Астрономы США на МКС просили «кипяточка» у русских: видео

Астрономы США на МКС просили «кипяточка» у русских: видео

Астрономы России помогали американским коллегам в космосе
«Слуга народа» возглавил «Укравтодор»: кто такой Александр Курбаков

«Слуга народа» возглавил «Укравтодор»: кто такой Александр Курбаков

Новоназначенный глава "Укравтодора" успел проявить себя в строительстве трассы "Запорожье-Мариуполь"
Украинцы без права на пенсию смогут получать соцпомощь

Украинцы без права на пенсию смогут получать соцпомощь

Украинское правительство не оставит без финансовой поддержки людей без права на получение пенсии
Зеленский и Туск провели серьезный телефонный разговор: итоги

Зеленский и Туск провели серьезный телефонный разговор: итоги

Собеседники обсудили вопрос энергетической безопасности в Европе
В Украине скачут цены на социальные продукты: сколько стоит борщевой набор

В Украине скачут цены на социальные продукты: сколько стоит борщевой…

Индекс борща значительно подешевел в ноябре
Макрон и Зеленский проведут переговоры в Украине

Макрон и Зеленский проведут переговоры в Украине

Зеленский созвонился с лидером Франции и согласовал дату официальной встречи в Украине
При чем тут Украина: в США начали расследование против Джулиани

При чем тут Украина: в США начали расследование против Джулиани

Федеральная прокуратура США подозревает личного адвоката Дональда Трампа в финансовых нарушениях и получении выгоды от газового бизнеса в Украине
Ученые заявили о глобальной эпидемии суперинфекций

Ученые заявили о глобальной эпидемии суперинфекций

Наиболее опасные те, которые являются резистентными к антибиотикам.
Кабмин нашел замену Верещук: что известно о Елене Шуляк

Кабмин нашел замену Верещук: что известно о Елене Шуляк

До этого Елена Шуляк занимала ряд должностей в бизнес-сегменте
Зеленский и Макрон обсудили встречу в «нормандском формате»

Зеленский и Макрон обсудили встречу в «нормандском формате»

Президент Франции подчеркнул, что Украина может и дальше рассчитывать на поддержку
Двойное гражданство: украинцам назвали сроки и условия получения

Двойное гражданство: украинцам назвали сроки и условия получения

Его могут принять до конца 2019 года
Дубинский прокомментировал исключение Скороход и Полякова из фракции «Слуга народа»

Дубинский прокомментировал исключение Скороход и Полякова из фракции «Слуга народа»

Нардеп от «Слуги народа» Дубинский считает необоснованным исключение Скороход и Полякова из фракции
Британцы создали голограммы, которые можно «почувствовать»

Британцы создали голограммы, которые можно «почувствовать»

Их можно увидеть, услышать и даже почувствовать без систем визуальной реальности
Украинцам пересчитают тарифы на отопление

Украинцам пересчитают тарифы на отопление

Уже зимой в Украине повысят тарифы на теплоэнергию
Разумков сказал, что должно удерживать нардепов от взяток

Разумков сказал, что должно удерживать нардепов от взяток

Он считает, что это моральные принципы
Пискун рассказал, каким на самом деле должен быть закон о земле

Пискун рассказал, каким на самом деле должен быть закон о…

Он отметил, что землю хотят превратить в товар
Рианна в Голливуде сверкнула смелыми вырезами

Рианна в Голливуде сверкнула смелыми вырезами

Артистка вышла в свет в очень смелом образе
Пискун назвал краеугольный камень в вопросе о земле

Пискун назвал краеугольный камень в вопросе о земле

«Я за то, чтобы подойти к этому закону не в турбо режиме, а на научной основе», - сказал Пискун
В Индонезии обнаружены самые древние наскальные рисунки возрастом 40 тысяч лет

В Индонезии обнаружены самые древние наскальные рисунки возрастом 40 тысяч…

Они найдены в одной из пещер Борнео
Пискун рассказал о правах Зеленского

Пискун рассказал о правах Зеленского

По его словам, нужно быть обязательно гарантом Конституции
У Зеленского исключили дальнейшее разведение войск

У Зеленского исключили дальнейшее разведение войск

До «нормандской встречи» разведения войск на Донбассе не будет
Синоптик рассказала, что ждать от погоды на выходных

Синоптик рассказала, что ждать от погоды на выходных

Погода в Украине в субботу и воскресение будет облачной, но теплой
Зубы гигантского монстра возрастом 25 миллионов лет нашли на пляже Австралии

Зубы гигантского монстра возрастом 25 миллионов лет нашли на пляже…

Древняя акула питалась доисторическими китами огромных размеров
«Никаких штампов»: Сивохо озвучил пять шагов навстречу Донбассу

«Никаких штампов»: Сивохо озвучил пять шагов навстречу Донбассу

Советник секретаря СНБО по реинтеграции и восстановлению Донбасса назвал пять первоочередных мер, которые помогут реинтегрировать Донбасс
Пенсии поднимут в два этапа: сколько будут получат украинцы

Пенсии поднимут в два этапа: сколько будут получат украинцы

Повышение будет в июле и декабре
Читай также
Последние новости

Путин вернет Украине военные корабли: названы сроки

День работников радио, телевидения и связи: история и…

Помощник Зеленского тайно встретился с лоббистом Трампа в…

Украина и Молдавия составят дорожную карту сотрудничества: «друзья…

Катамадзе обратился к Разумкову и нардепам с просьбой…

Астрономы США на МКС просили «кипяточка» у русских:…

«Слуга народа» возглавил «Укравтодор»: кто такой Александр Курбаков

Украинцы без права на пенсию смогут получать соцпомощь

Зеленский и Туск провели серьезный телефонный разговор: итоги

В Украине скачут цены на социальные продукты: сколько…

Макрон и Зеленский проведут переговоры в Украине

При чем тут Украина: в США начали расследование…

Ученые заявили о глобальной эпидемии суперинфекций

Кабмин нашел замену Верещук: что известно о Елене…

Зеленский и Макрон обсудили встречу в «нормандском формате»