Веб-розробнику завжди не вистачає часу. Особливо, якщо веб-розробка в його виконанні передбачає роботу декількох напрямків (створення дизайну, верстання тощо). Однак економити свій час за рахунок аналізу свого проекту йому неможна.

Справжньому веб-розробнику завжди не вистачає часу. Особливо, якщо веб-розробка в його виконанні передбачає роботу декількох напрямків (створення дизайну, верстання, підчеплення графічних інструментів тощо). Однак економити свій час за рахунок аналізу свого проекту йому неможна. Чому?

  1. А як дізнатися, настільки вдалим вийшов ресурс? Про те не напишуть новини для веб-розробників, принаймні до моменту, поки сайт не потрапить в ТОП пошукових програм, а для цього він повинен відповідати ряду вимог, що й необхідно перевірити.
  2. Аналіз – найшвидший шлях до виявлення «вузьких» місць проекту та їх усунення.
  3. Одне з найважливіших правил, актуальних для спеціалістів будь-якого профілю, вимагає постійного професійного розвитку. Його (процесу вдосконалення) інструментом, в тому числі, є й аналіз власних дій.

Інший момент: на базі яких ресурсів, інструментів, програм повинен майстер виконувати цей самий аналіз? Професіонали індустрії веб-розробки наполягають на використанні в цьому процесі щонайменше 3 джерел даних.

  • Не лише в рамках підвищення рівня власної обізнаності варто читати новини веб-дизайну, зокрема, та веб-розробки в цілому. Для аналізу сайту бути в курсі нових проектів, спроможних спростити процес перевірки (тестування) проекту, теж необхідно. З одного боку, на вивчення нових інструментів (сайтів-аналізаторів та практику їх використання), звичайно, потрібен час. Але, з іншого боку: тут мова не про витрату декількох годин на загальне розвинення, а про інвестиції часу в скорочення процесу аналізу.
  • Власне, список аналізованих елементів. В залежності від призначення ресурсу їх частина може змінюватись. Однак в цілому можна виділити не менш 5 показників, які постійно треба контролювати: позиція в пошукових рейтингах, рівень довіри (трастовості), PR (й ТІЦ), відвідуваність (кількість унікальних цільових читачів на день) та показник, який називають заспамленістю ссилками.
  • Перелік аналогічних ресурсів, елементи яких використовувались при веб-розробці заданого ресурсу. Тут мова про порівняльний аналіз: співставлення показників найближчих конкурентів й заданого проекту з метою отримання актуальної достовірної інформації.
  • І, нарешті, інструмент для аналізу: професійний аналізатор зі вже введеними формулами розрахунків для економію часу веб-майстра. В цьому пункті плану потреб – акцент на перевірених програмних інструментах (або, знову ж, порівняльний аналіз даних з декількох аналізаторів).