Екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вимагає негайного спростування брехливої інформації, поширеної провладними телевізійними каналами про наявність судового рішення про так звані борги промислово-фінансової компанії «Єдині енергетичні системи України» перед Міністерством оборони Росії, через необхідність виконання якого уряд не може виплатити пенсії громадянам України.

Про це повідомляє сайт екс-прем`єрки.

«На центральних каналах пройшла чергова пропагандистська брехня в новинах про те, що нібито уряд Миколи Азарова не може виплатити пенсії громадянам лише тому, що нібито є судове рішення про так звані борги ЄЕСУ по гарантіях перед Міністерством оборони Російської Федерації. Юлія Тимошенко вимагає негайного спростування цієї брехні», — сказав Сергій Власенко.

Захисник екс-прем’єра підкреслив, що в Україні не існує жодного судового рішення, яке набуло законної сили щодо так званих державних гарантій компанії «ЄЕСУ». За його словами, рішення Господарського суду Києва від 19 вересня щодо задоволення позовних вимог Міністерства оборони Росії до Кабінету міністрів України про стягнення понад 3 мільярдів гривень також не набуло законної сили, оскільки було оскаржено у Апеляційному господарському суді Києва. «Апеляційний господарський суд Києва зупинив провадження у цій справі, тому немає ніяких підстав про щось говорити», — наголосив він.

При цьому захисник процитував документ, доданий Кабінетом Міністрів до матеріалів справи про державні гарантії перед Міністерством оборони Росії, яким уряд Миколи Азарова визнає факт відсутності таких зобов’язань держави. «Цитую: «Кабінет Міністрів України державних гарантій по боргах за ПФК «ЄЕСУ» не надавав, тому не несе відповідальності за дії суб’єктів зовнішньої економічної діяльності. Листи прем’єр-міністра 1996 року, на які посилаються позивачі, не є державними гарантіями». Це позиція Кабінету Міністрів Азарова», — підкреслив Сергій Власенко.

Як відомо, 19 вересня Господарський суд Києва задовільнив позов Міністерства оборони Росії до Кабінету міністрів України про стягнення понад 3 мільярдів гривень. Суд ухвалив це рішення всупереч даним Міністерства фінансів та Міністерства юстиції України про відсутність у фінансовому обліку інформації щодо наявності будь-якої заборгованості корпорації «Єдині енергетичні системи України» перед Міністерством оборони Росії.

Державне казначейство та Кабінет Міністрів України оскаржили це рішення у апеляційному порядку, проте 22 жовтня Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження у справі з розгляду апеляції Кабінету Міністрів України «у зв’язку з розслідуванням Службою безпеки України аналогічної кримінальної справи».