У Києві на дільниці № 800146 (212 округ, Дарниця) члени комісії спочтаку видавали бюлетені, а потім заповнювали відірвані від них контрольні талони.

Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

Дільниця розташована за адресою вул. Гмирі 2в. Тут основний масив виборців припав на двох членів комісії, бо в перелік адрес, за якими вони видавали бюлетені, потрапив великий житловий будинок. І якщо до інших столів виборці майже не підходили, то тут утворилася довжелезна черга, хвіст якої сягав вулиці.

Люди дратувалися і аби пришвидшити процес, члени ДВК вирішили його оптимізувати у той спосіб, що не підписували одразу контрольні талони.

Попри людський фактор, така ініціатива суперечить процедурі видачі бюлетенів, яка регламентована законом.

Зокрема,  у частині 3 статті 85 Закону України “Про вибори народних депутатів” йдеться:

“При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п’ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчих бюлетенів у списку виборців та на визначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та одномандатному окрузі. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчих бюлетенів контрольні талони та видає виборцю по одному виборчому бюлетеню для голосування у загальнодержавному окрузі та одномандатному окрузі. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється”.

Подписывайтесь на канал «Хвилі» в Telegram, на канал «Хвилі» в Youtube, страницу «Хвилі» в Facebook