«Більше не є прийнятним говорити про великі регіональні конфлікти як про єдину або навіть основну міру для оцінки кількості та якості американських збройних сил», — зазначено в документі.

Мова йде про першу за майже 25 років зміну в стилі військового планування з боротьби в двох різних точках на підготовку сил, здатних захистити американські інтереси від цілого спектра загроз — від тероризму до кібератак, зазначає ТСН

«Далекоглядність вимагає, щоб в майбутніх конфліктах враховувалися напади з використанням засобів ураження вибухового дії та лазерною зброєю на об’єкти ведення розвідки і зв’язку, що знаходяться в космічному просторі», — наголошується в доповіді.

У Пентагоні посилаються на розвідувальні дані, які вказують на те, що терористи намагаються отримати біологічні, хімічні та ядерні матеріали, тому зброя масового знищення (ЗМЗ) залишиться загрозою в майбутньому, в силу чого буде необхідно поліпшувати засоби виявлення зброї масового знищення. «Пентагон розширить можливості протидії загрозам, сформованим ЗМЗ, активізує заходи по його забороні, перегляне вимоги до розвідки і виведе на новий рівень міжнародного співробітництва в галузі нерозповсюдження», — йдеться в плані.

Значним викликом майбутнього Пентагон вважає конфлікти, які будуть вестися в світі за ресурси, а також викликані природними катастрофами.

Оскільки нова доктрина має на увазі конфлікти в майбутньому, доповідь відзначає і необхідність більшого використання сонячної енергії, біопалива.

Що стосується нинішніх конфліктів, то основним у Пентагоні вважають війну в Афганістані, де визнано доцільним більше використання вертольотів. «Оскільки операції в Афганістані набирають обертів, буде потрібно більше вертольотів для того, щоб постачати коаліційні сили у віддалених районах», — йдеться в проекті доповіді.

Ці нові віяння у військовому плануванні будуть відображені в оборонному огляді, який готується раз на чотири роки за дорученням конгресу США.

Попередня версія цієї доповіді була оголошена в 2006 році, але, на думку експертів, з тих пір світ дуже сильно змінився. У попередній версії, повідомляє CNN, основний наголос робився на широкомасштабну війну з Китаєм (без використання ЗМЗ), з огляду на зростання напруженості у відносинах пекінського уряду з Тайванем. Наголос робилося також на підвищення ролі військ спеціального призначення в Іраку і Афганістані.

У новій же версії як і раніше вказано на погрози з Китаю, але йдеться також про необхідність захиститися від зростаючої загрози кібератак. При цьому немає прямої вказівки на причетність Китаю до участі дій проти Пентагону у кіберпросторі.

Військову доктрину представлять одночасно з проектом бюджету на 2011 рік. Міністр оборони Роберт Гейтс, за даними джерел у Пентагоні, попросить на військові потреби 708 мільярдів доларів. Це на 44 млрд більше, ніж у бюджеті 2010 року. У цю суму включені витрати на ведення військових дій в Іраку і Афганістані.

01-02-2010 13-15

Популярные статьи сейчас

В результате удара по Первомайскому погибли 7 человек

Пенсии некоторым украинцам увеличат на 660 гривен до конца года

Стало известно, хватит ли Украине сахара и какими будут цены

США предупредили Россию: «Ядерный удар по Украине приведет к катастрофическим последствиям для РФ»

Показать еще