«Таким чином, приміщення якби не стосуються метро. Утім, не переведеними на баланс є станції метрополітену «Площа Льва Толстого», «Хрещатик», «Політехнічний інститут», вестибюлі та виходи яких знаходяться у виставлених на аукціон будівлях. Міська влада може й далі твердити, що станції на приватизацію не віддадуть. Але в рішенні Київради немає площі будівель, отже завтра кияни можуть лишитись без трьох станцій», — кажуть депутати.
Натомість, міська влада пропонує створення єдиного центру управління транспортом, на проект якого цього року навіть не виділено достатньо коштів.
«Всі ми чудово знаємо, що між проектом та спорудженням, враховуючи виконання бюджету, може пройти тривалий час. Що буде з обладнанням, яке розташовано в цих приміщеннях та як це відобразиться на безпеці руху?», — питають у Блоці Кличка.
За їх словами, крім того, рішенням Київради від 28 серпня 2008 на аукціон виставлені приміщення по вул. Червоноармійській, 22, вул. Хрещатик, 19, просп. Перемоги, 35, які є приміщеннями станцій і підрозділів метрополітену.
«Завдяки діям Блоку Віталія Кличка прокуратура Києва вказане рішення опротестовала, утім для задоволення протесту і порятунку стратегічного майна Київраді не вистачило… 1 голоса, адже не голосували Блок Леоніда Черновецького, ГАК, Партія регіонів і частково Блок Литвина», — кажутьу Блоці.
За словами депутатів, існують певні бізнес-проекти на ці будівлі, які з січня цього року ходять у певних колах.
«Мабуть, доля у таких проектах і стала на заваді поверненню киянам майна. Вагони метро знаходяться у заставі, станції метро та приміщення служби руху та контролю безпеки пасажирів віддані на приватизацію – це цілеспрямовані дії, спрямовані на крадіжку у киян метрополітену», — заявили в Блоці Кличка.